Тақырып бойынша 11 материал табылды

Бұрыштар және көпбұрыштар

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқушылар тақырыпты игеру барысында бұрыш және оның градустық өлшемін түсінеді, тиісті белгілеулерді пайдаланып, бұрыштарды өлшей алады. Бұрыштардың түрлерін ажырата біледі (сүйір,тік, доғал,жазыңқы, толық), берілген бұрыштарды сала алады. Транспортирді пайдаланып, градустық өлшемі берілген бұрышты сала біледі, белгісіз бұрыштың градустық өлшемін таба алады.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді сабақ жоспары Тексерілді: Сайлауов С

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы 5.4В Бұрыштар.

Көпбұрыштар

Мектеп: «Қосағаш» жом

Күні: 20.04.2018ж

Мұғалімнің есімі: Абдиева Г

Сынып: 5

Қатысқандар саны:

Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны: -

Қатыспағандар саны: -

1.Сабақтың тақырыбы

Транспортир. Бұрыштарды өлшеу, бұрыштарды салу

2. Сабаққа негізделген оқу мақсаты

(мақсаттары)

5.3.3.2 градустық өлшемі берілген бұрышты транспортир көмегімен салу


Бағалау критерийі

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Бұрыш және оның градустық өлшемін түсінеді, тиісті белгілеулерді пайдаланып, бұрыштарды өлшей алады.


Оқушылардың басым бөлігі: Бұрыштардың түрлерін ажырата біледі (сүйір,тік, доғал,жазыңқы, толық), берілген бұрыштарды сала алады


Кейбір оқушылар: Транспортирді пайдаланып, градустық өлшемі берілген бұрышты сала біледі, белгісіз бұрыштың градустық өлшемін таба алады


Тілдік мақсаты

Тілдік дағдылар: оқылым, тыңдалым, жазылым, айтылым

Негізгі сөздер мен тіркестер: Бұрыш, бұрыштың градустық өлшем бірлігі, транспортир, Үшбұрышты сызғыш, бұрыштарды салыстыру, бұрышты салу, бұрыштарды өлшеу,сүйір, тік, доғал, жазыңқы, толық бұрыштар, бұрыштың төбесі,қабырғалары, биссектрисасы

Оқушылар тақырып бойынша негізгі терминдерді білетін болады.

Осы тақырыпқа қатысты терминдерді үш тілде меңгереді, қазақ, орыс, ағылшын тіліндегі әдебиеттердегі материалдарды меңгере алады. Ол үшін мынадай сөздіктер қолданамын.

Қазақша

Русский

English

Төбе

Вершина

Vertex

Бұрыш

Угол

Angle

Нүкте

Точка

Point

Түзу

Прямой

Line

Сүйір

острый

Acute

Тік

Прямой

Right

Доғал

тупой

Obtuse


Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? Транспортир не үшін қажет?

Бұрыш дегеніміз не?

Бұрыш қалай белгіленеді?

Бұрыштың өлшем бірлігі қалай аталады?

Бұрыштың қандай түрлерін білесіңдер?

Жазылым бойынша ұсыныстар:


Құндылықтарды дарыту

Мәңгілік ел.

Экономкалық өсу- бұл біздің ең маңызды міндетіміз, Қазақстан өңірлік және жаһандық бәскеге қабілеттілігі осыған тікелей байланысты.

Біздің басты міндетіміз- өндірісті, білім мен ғылымды біріктіру, иновациялық индустриялық кластерлерді дамыту.

Пәнаралық байланыс

геометрия, физика,сызу

Алдыңғы тақырып

Бұрыш. Бұрыштың градустық өлшемі

АКТ-ны қолдану дағдылары


Жоспар

Жоспарлан

ған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған

жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурс

тар

Басталуы

1.Ұйымдастыру кезеңі

2.Оқушыларды сүйір бұрыш, тік бұрыш, доғал бұрыш және жазыңқы бұрыш деп 4 топқа бөлу (2-минут)

3.Раппорт орнату (сенім орнату) (Әр топ бір-біріне бір сөзбен жақсы тілек айтады) (1-минут)

4.Үй тапсырмасын «Ашық микрафон» әдісімен тексеру, №1198 Ж: СОД 200 (2-минут)

5. Математикалық логикалық есептер беру арқылы «Миға шабуыл»

1 1 1 1 1 = 100 Мына бірліктердің арасына бір

ғана амал қойып, теңдікті тура теңдікке айналдыр. (2-минут)

6.Сабақта қолданылатын термин сөздерді үш тілде оқиды (2-минут)

Қазақша

Русский

English

Төбе

Вершина

Vertex

Бұрыш

Угол

Angle

Нүкте

Точка

Point

Түзу

Прямой

Line

Сүйір

острый

Acute

Тік

Прямой

Right

Доғал

тупой

Obtuse

7.Бүгінгі сабақтың тақырыбын сұрақтар қоя отырып анықтап, мақсатын оқушыларға түсіндіріп өту

«Өрмекші торы» әдісі (3-минут)

1)Бұрыш дегеніміз не?

2) Бұрыш қалай белгіленеді?

3) Бұрыштың өлшем бірлігі қалай аталады?

4) Бұрыштың қандай түрлерін білесіңдер?

5)Жазыңқы бұрыш дегеніміз не?

6)Сәуле дегеніміз не?

Кеспе қағаздар

Ортасы

Жаңа сабақ: «Ойлан,топтас,бөліс» әдісі (8-минут)

1-топқа:

2-топқа:

3-топқа:

4-топқа:

Сыныппен жұмыс «Ойлан,тап» әдісі (16-минут)

Топтық жұмыс: 1-топқа: №1201


Ж: 300, 1200; 900

Дескриптор: Бұрыштарды транспортир көмегімен өлшейді

Бұрыштың градустық өлшемін табады

2-топқа: №1202

3-топқа:

Дескриптор: Кез-келген бұрыш салады

Транспортирді пайдаланып,бұрышты өлшейді

Өлшеу нәтижесін белгілеп жазады

4-топ: №1207


Ж: 35 0

Дескриптор: Бұрыштың градустық өлшемін табады

Жеке жұмыс: №1212

Дескриптор: Суретті пайдаланып, әрбір бұрыштың градустық өлшемін табады;

Берілген бұрыштардың градустық өлшемі 180 0-қа тең екенін дәлелдейді


Жұмыс дәптер-

лері, оқулық























Аяқталуы

Сабақты бекіту (2-минут)


Рефлексия (2-минут)

«Аяқталмаған сөйлемдер» стратегиясы бойынша оқушылар оқу мақсаттарының жетістік критерийлеріне сәйкес өздерінің бүгінгі сабақта нені ұғынып, нені игергендерін, нені әлі де болса жетілдіру қажет екендері жайлы ойларын стикерлерге жазады.

Үйге тапсырма: №1203


Қ/б дәптерлері

Қосымша ақпарат: 1)5-сынып математика оқулығын қосымша оқуды (қайталау жасауды) тапсырамын.

Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау- оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?




Пәнаралық байланыс қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері


А ,В және С деңгейінің есептерін шығарту, «Ашық микрафон», «Өрмекші торы»,«Ойлан,тап»

әдістерін қолданамын

Әр тапсырмадан кейін оқушыларды және топты бағалаймын.Топтық жұмыстарда оқушыларға өзін-өзі бағалау жасатамын.

5-сынып математика оқулығы:



5. Қорытындылау/

Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?




Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім











Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
12.06.2018
1164
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12