|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Булингтен қорған |
|
|
Құндылық |
«Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік» Сынып ұжымын сыйластыққа, бір-біріне қолдау көрсете білуге тәрбиелеу.Адамның басты құндылығы оның бостандығы. |
|
|
Қауіпсіздік сабағы |
«Жедел қызмет нөмірлері» |
|
|
ЖЖЕ |
«Көлік құралдарының аялдау жолы» |
|
|
Апта дәйексөзі |
Жауапкершілік – адамгершілік қасиеттің көрінісі |
|
|
Мақсаттары |
Мектепте буллинг және киббербуллингті болдырмау,болған жағдайда себептері және алдын алу жұмыстары туралы түсінік беру |
|
Сабақ барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. «Миға шабуыл». 1.Тапсырма: Оқушыларға сұрақтар қою 1.Буллинг деген не,қалай түсінесіздер? 2.Өз құқықтарыңды білесіңбе? 2.Тапсырма: Сілтеме: Мұғалім: Bullying сөзі ағылшын тілінен аударғанда "қорқыту", "кемсіту", "мұқату" дегенді білдіреді. Буллинг - агрессия немесе күш көрсету арқылы адамның өзгені қорлауы, үстем екенін көрсетуі. Буллинг жасаушы мұны күшпен де, сөзбен кемсіту арқылы да жасайды әрі бұл әрекетін жиі қайталауы мүмкін. Психолог буллингтің кез келген түрі қауіпті екенін айтады. Маманның сөзінше, қазіргі уақытта әлеуметтік желілер мен технологиялардың жаңа деңгейге шығуы балалар арасындағы буллингті де жаңа деңгейге көтерген. Буллинг көп жағдайда физикалық қысымнан ғана тұрмайды. Көбінесе психологиялық шабуыл: қорлау, жаман сөздер айту, келемеждеу, өсек пен өтірік сөз тарату және шеттетуден тұрады 3.тапсырма Оқушылар сіздер буллингтен қорғану үшін не істейсіздер?
Мұғалім:. Эссе жазу.
Қажетті білімді толық меңгердім бе? Қай дағдыларды қалыптастырдым? Үйге тапсырма Буллинг қандай жағдайларға әкеліп тіреуі мүмкін? Баяндама жазып келу |
Сұрақтарға жауап беріп,ат салысады. Оқушы өз ойларын ортаға салады. Оқушы жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушы өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді Оқушылар буллингтен қорғану тәсілдерін постерге жазып қорғайды. Өзі сенім артатын үлкендерге болып жатқан қысым туралы айту; Қудалауға қатігездікпен жауап берем деп үміттену дұрыс емес. Бұл тағы да басқа мәселелерді тудыруы мүмкін; Егер буллингтің куәгері болған жағдайда оны назардан тыс қалдырмау керекпіз.
Оқушылар буллинг туралы эссе жазып,ортаға шығып оқиды.
Сабақ аяқталған соң, оқушылар стикерге өз ойларын жазып,пікір алмасады. |
Слайд.
Слайд
|
|
ЖЖЕ |
«Көлік құралдарының аялдау жолы» Тежеу жолы, біріншіден, машина доңғалағы мен жолдың арасындағы байланыс күшінің әсерінен белгілі болады. Жол құрғақ, автокөлік доңғалағының бедері жаңа болса, онда доңғалақтың жолмен байланыс күші онан сайын күшейіп, тежеу жолы қысқарады. Егер жол тайғақ, доңғалақ бедері жұқарған болса, онда доңғалақтың жолмен байланыс күші азайып, тежеу жолы ұзарады. Сонымен бірге, автокөліктің тежеу жолы көліктің жүру жылдамдығына көп байланысты. Жылдамдық неғұрлым жоғары болған сайын тежеу жолы соғұрлым ұзын болады. Нақты мысал келтірейік. Автокөлік сағатына 30 шақырым жылдамдықпен жүргенде, жеңіл автокөліктің тежеу жолы 7,2 м, дәл осы жылдамдықта жүк машинасының тепжеу жолы — 9,5 м болады екен. Ал жүк машинасының жүру жылдамдығы 30 шақырымнан 60 шақырымға дейін өссе, тежу жолы 2 есе емес, өкінішке қарай, 4 есе артатыны нақты есептелген әрі дәлелденген. Тежеу жолы ұзын болуының тағы бір себебі бар. Ол машинаның салмағына да байланысты. Әсіресе ірі жүк машиналары, автобустар, КамАЗ- дар мен КрАЗ-дардың тежеу жолы жеңіл машиналардың тежеу жолынан әлдеқайда ұзын болады. Источник: https://www.tarbie.kz/10228 |
|
|
|
|
«Жедел қызмет нөмірлері» |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Буллинг ҚМЖ тәрбие сағаты.docx
Буллинг ҚМЖ тәрбие сағаты.docx
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Булингтен қорған |
|
|
Құндылық |
«Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік» Сынып ұжымын сыйластыққа, бір-біріне қолдау көрсете білуге тәрбиелеу.Адамның басты құндылығы оның бостандығы. |
|
|
Қауіпсіздік сабағы |
«Жедел қызмет нөмірлері» |
|
|
ЖЖЕ |
«Көлік құралдарының аялдау жолы» |
|
|
Апта дәйексөзі |
Жауапкершілік – адамгершілік қасиеттің көрінісі |
|
|
Мақсаттары |
Мектепте буллинг және киббербуллингті болдырмау,болған жағдайда себептері және алдын алу жұмыстары туралы түсінік беру |
|
Сабақ барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. «Миға шабуыл». 1.Тапсырма: Оқушыларға сұрақтар қою 1.Буллинг деген не,қалай түсінесіздер? 2.Өз құқықтарыңды білесіңбе? 2.Тапсырма: Сілтеме: Мұғалім: Bullying сөзі ағылшын тілінен аударғанда "қорқыту", "кемсіту", "мұқату" дегенді білдіреді. Буллинг - агрессия немесе күш көрсету арқылы адамның өзгені қорлауы, үстем екенін көрсетуі. Буллинг жасаушы мұны күшпен де, сөзбен кемсіту арқылы да жасайды әрі бұл әрекетін жиі қайталауы мүмкін. Психолог буллингтің кез келген түрі қауіпті екенін айтады. Маманның сөзінше, қазіргі уақытта әлеуметтік желілер мен технологиялардың жаңа деңгейге шығуы балалар арасындағы буллингті де жаңа деңгейге көтерген. Буллинг көп жағдайда физикалық қысымнан ғана тұрмайды. Көбінесе психологиялық шабуыл: қорлау, жаман сөздер айту, келемеждеу, өсек пен өтірік сөз тарату және шеттетуден тұрады 3.тапсырма Оқушылар сіздер буллингтен қорғану үшін не істейсіздер?
Мұғалім:. Эссе жазу.
Қажетті білімді толық меңгердім бе? Қай дағдыларды қалыптастырдым? Үйге тапсырма Буллинг қандай жағдайларға әкеліп тіреуі мүмкін? Баяндама жазып келу |
Сұрақтарға жауап беріп,ат салысады. Оқушы өз ойларын ортаға салады. Оқушы жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушы өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді Оқушылар буллингтен қорғану тәсілдерін постерге жазып қорғайды. Өзі сенім артатын үлкендерге болып жатқан қысым туралы айту; Қудалауға қатігездікпен жауап берем деп үміттену дұрыс емес. Бұл тағы да басқа мәселелерді тудыруы мүмкін; Егер буллингтің куәгері болған жағдайда оны назардан тыс қалдырмау керекпіз.
Оқушылар буллинг туралы эссе жазып,ортаға шығып оқиды.
Сабақ аяқталған соң, оқушылар стикерге өз ойларын жазып,пікір алмасады. |
Слайд.
Слайд
|
|
ЖЖЕ |
«Көлік құралдарының аялдау жолы» Тежеу жолы, біріншіден, машина доңғалағы мен жолдың арасындағы байланыс күшінің әсерінен белгілі болады. Жол құрғақ, автокөлік доңғалағының бедері жаңа болса, онда доңғалақтың жолмен байланыс күші онан сайын күшейіп, тежеу жолы қысқарады. Егер жол тайғақ, доңғалақ бедері жұқарған болса, онда доңғалақтың жолмен байланыс күші азайып, тежеу жолы ұзарады. Сонымен бірге, автокөліктің тежеу жолы көліктің жүру жылдамдығына көп байланысты. Жылдамдық неғұрлым жоғары болған сайын тежеу жолы соғұрлым ұзын болады. Нақты мысал келтірейік. Автокөлік сағатына 30 шақырым жылдамдықпен жүргенде, жеңіл автокөліктің тежеу жолы 7,2 м, дәл осы жылдамдықта жүк машинасының тепжеу жолы — 9,5 м болады екен. Ал жүк машинасының жүру жылдамдығы 30 шақырымнан 60 шақырымға дейін өссе, тежу жолы 2 есе емес, өкінішке қарай, 4 есе артатыны нақты есептелген әрі дәлелденген. Тежеу жолы ұзын болуының тағы бір себебі бар. Ол машинаның салмағына да байланысты. Әсіресе ірі жүк машиналары, автобустар, КамАЗ- дар мен КрАЗ-дардың тежеу жолы жеңіл машиналардың тежеу жолынан әлдеқайда ұзын болады. Источник: https://www.tarbie.kz/10228 |
|
|
|
|
«Жедел қызмет нөмірлері» |
|
|
шағым қалдыра аласыз


















