|
Апта дәйексөзі |
Тәртіп-тәрбие бастауы |
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Қалмұратова Ақбота Салыбекқызы |
|
Күні: |
20.01.2025ж |
|
Сынып: 8 «Г» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы Қауіпсіздік сабағы |
Буллингтен қорған Ата-анамен және сенімді ересектермен қауіпсіздік мәселелерін қалай ашық талқылауға болады |
|
Сабақтың мақсаты |
«Буллинг» сөзінің мағынасын ашу, таныту; Жасөспірімдер арасындағы қорлау, мазақтау, намысқа тию жағдайларын алдын алу; |
|
Құндылықтарды дарыту |
Сынып ұжымын сыйластыққа, бір-біріне қолдау көрсете білуге тәрбиелеу. |
|
Сабақтыңкезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылар назарын сабаққа аудару. «Жұлдызым жоғары.... » Әр оқушы өз жұлдызына жақсы қасиетін жазып, оны сыныптың фотосы ілінген қабырғаға ілу Осы арқылы тәрбие сағатының тақырыбы мен мақсаты анықталады Топқа бөлу Пазл арқылы Буллинг қандай жағдайларға әкеліп тіреуі мүмкін? Біреу сені қорқытып, қорлап жүрген жағдайда не істеу керек? Егер сен өзің біреуді қорлап жүрген болсаң ше? Неліктен адамдар бір-бірін қорлап, қиянат жасайды? |
Әр оқушы өз жұлдызына жақсы қасиетін жазып, оны сыныптың фотосы ілінген қабырғаға ілу Оқушы өз ойларын ортаға салады. Оқушы жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушы өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді |
ҚБ «Мадақтау сэндвичі» |
Тақырыптық суреттер сілтемеде суреттер https://www.youtube.com/watch?v=RCA_wFW-mSo |
||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Видеодан кейінгі сұрақтар (бейнероликтен кейінгі жетелеуші сұрақтар) Бұл бейнеролик не туралы? «Төрт баған» әдісі
«Құпия хат» Екі топқа құпия хат жазылған конверт беріледі. Оқушылар сол сұрақтарға жауап беріп ойларын ортаға салады 1.А атты азамат Б атты азаматтан оның мүлкін тартып алды(телефон, әмиян, құлаққап) және де басқа біреулерге айтып қойсаң, сенің құпиянды айтамын деп қорқытты. Өзіңді зардап шегушінің орнына қойып, бұл проблеманы шешудің жолдарың ұсын.
2. Досың саған хат жазып жібереді, ол хатта, ол ұзақ уақыт бойы өзінің сыныптастары оған буллинг жасайтының айтты, және ол енді шыдай алмайтының айтып, бұл оның соңғы хаты екенің хабарлайды.Сенің жасайтын ең бірінші әрекетің не болады?Қандай қолдау көрсетесін, және досыңды құтқарып қалғаннан кейін қандай шара қолданасың? «Сенімді адам» әр оқушы өзінің сенетін адамының суретін салады немесе жазып шығады Мақсаты Оқушылар әркез өздерінің сенімді адамдарының бар екенін біліп отыру. |
Оқушы ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды Оқушы өз жұмыстарының қорытындыларын сынып алдында қорғайды. Оқушы бір-біріне қосымша сұрақтар, қойып, бір-бірін толықтырады.
Оқушылар үш топқа бөлінеді. Әр топқа құпия хаттар жазылған конверттер таратылып беріледі. Жауабын әр топ ойланып, ақылдаса отырып айтады.
Дескриптор: Оқушылар әркез өздерінің сенімді адамдарының бар екенін біліп отырады |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ «Мадақтау сэндвичі»
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ «Өзін-өзі бағалау»
|
Ақпараттық мәтін
Үлестірмелі қағаздар
Суреттер
Тірек-сызбалар
|
||||||||
|
Сергіту сәті |
Оқушыларға әртүрлі сусындар қойылады Ортада парақтар қойылып сол жерде бірлескен түрде ойынды ойнайды
|
Оқушылар арасында бір-бірене деген қолдау жасау арқылы жеңіске жетеді |
|
|
||||||||
|
Қауіпсіздік сабағы |
«Сенімді шеңбер» мұнда оқушыларға шеңберлер беріледі Соған оқушылар сенімді адамдарын іліп шығады Ата-ана, мұғалім, бауырлар, ата, әже, ағайын туыстар, өзі, сирек араласатын адамдар Бірінші шеңбер-баланың өзі. Сенім шеңберіндегі бірінші орынды бала өзі алады. Екінші шеңбер-баланың ата-анасы немесе қамқоршысы. адамдар кез-келген сұрақтарды тыңдауға және жауап беруге, кез-келген тақырыпта сөйлесуге дайын және олар бірінші болып көмекке келеді.Үшінші шеңбер-жақын туыстар мен жақын достар.Жақын туыстары әдетте сенім шеңберінде үшінші орында. Бұл баланың ата-анасы немесе оның достары тығыз байланыста болатын адамдар. Бесінші шеңбер - сирек араласатын адамдар.Баланы білетін адамдар: көршілер, ата-аналардың әріптестері,
медицина қызметкерлері, полиция қызметкерлері. Жеке ойлар мен сезімдермен бөлісуге тыйым салынады, тек ата-аналардың қатысуымен ғана олармен байланыса аласыз. |
Соған оқушылар сенімді адамдарын іліп шығады Ата-ана, мұғалім, бауырлар, ата, әже, ағайын туыстар осы сөздерді шеңберге іліп шығады |
|
|
||||||||
|
Сабақ тың соңы
|
Сабақты қорытындылау Екі топқа 2 түрлі сөздер беріледі Сол сөздер арқылы бүгінгі тәрбие сағатын қорытындылайды Рефлексия Тик-ток әдісі арқылы кері байланыс жасаймын Қажетті білімді толық меңгердім бе? Қай дағдыларды қалыптастырдым? Үйге тапсырма Буллинг қандай жағдайларға әкеліп тіреуі мүмкін? |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
Тексерілді
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Буллингтен қорған тәрбие сағаты
Буллингтен қорған тәрбие сағаты
|
Апта дәйексөзі |
Тәртіп-тәрбие бастауы |
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Қалмұратова Ақбота Салыбекқызы |
|
Күні: |
20.01.2025ж |
|
Сынып: 8 «Г» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы Қауіпсіздік сабағы |
Буллингтен қорған Ата-анамен және сенімді ересектермен қауіпсіздік мәселелерін қалай ашық талқылауға болады |
|
Сабақтың мақсаты |
«Буллинг» сөзінің мағынасын ашу, таныту; Жасөспірімдер арасындағы қорлау, мазақтау, намысқа тию жағдайларын алдын алу; |
|
Құндылықтарды дарыту |
Сынып ұжымын сыйластыққа, бір-біріне қолдау көрсете білуге тәрбиелеу. |
|
Сабақтыңкезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылар назарын сабаққа аудару. «Жұлдызым жоғары.... » Әр оқушы өз жұлдызына жақсы қасиетін жазып, оны сыныптың фотосы ілінген қабырғаға ілу Осы арқылы тәрбие сағатының тақырыбы мен мақсаты анықталады Топқа бөлу Пазл арқылы Буллинг қандай жағдайларға әкеліп тіреуі мүмкін? Біреу сені қорқытып, қорлап жүрген жағдайда не істеу керек? Егер сен өзің біреуді қорлап жүрген болсаң ше? Неліктен адамдар бір-бірін қорлап, қиянат жасайды? |
Әр оқушы өз жұлдызына жақсы қасиетін жазып, оны сыныптың фотосы ілінген қабырғаға ілу Оқушы өз ойларын ортаға салады. Оқушы жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушы өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді |
ҚБ «Мадақтау сэндвичі» |
Тақырыптық суреттер сілтемеде суреттер https://www.youtube.com/watch?v=RCA_wFW-mSo |
||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Видеодан кейінгі сұрақтар (бейнероликтен кейінгі жетелеуші сұрақтар) Бұл бейнеролик не туралы? «Төрт баған» әдісі
«Құпия хат» Екі топқа құпия хат жазылған конверт беріледі. Оқушылар сол сұрақтарға жауап беріп ойларын ортаға салады 1.А атты азамат Б атты азаматтан оның мүлкін тартып алды(телефон, әмиян, құлаққап) және де басқа біреулерге айтып қойсаң, сенің құпиянды айтамын деп қорқытты. Өзіңді зардап шегушінің орнына қойып, бұл проблеманы шешудің жолдарың ұсын.
2. Досың саған хат жазып жібереді, ол хатта, ол ұзақ уақыт бойы өзінің сыныптастары оған буллинг жасайтының айтты, және ол енді шыдай алмайтының айтып, бұл оның соңғы хаты екенің хабарлайды.Сенің жасайтын ең бірінші әрекетің не болады?Қандай қолдау көрсетесін, және досыңды құтқарып қалғаннан кейін қандай шара қолданасың? «Сенімді адам» әр оқушы өзінің сенетін адамының суретін салады немесе жазып шығады Мақсаты Оқушылар әркез өздерінің сенімді адамдарының бар екенін біліп отыру. |
Оқушы ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды Оқушы өз жұмыстарының қорытындыларын сынып алдында қорғайды. Оқушы бір-біріне қосымша сұрақтар, қойып, бір-бірін толықтырады.
Оқушылар үш топқа бөлінеді. Әр топқа құпия хаттар жазылған конверттер таратылып беріледі. Жауабын әр топ ойланып, ақылдаса отырып айтады.
Дескриптор: Оқушылар әркез өздерінің сенімді адамдарының бар екенін біліп отырады |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ «Мадақтау сэндвичі»
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ «Өзін-өзі бағалау»
|
Ақпараттық мәтін
Үлестірмелі қағаздар
Суреттер
Тірек-сызбалар
|
||||||||
|
Сергіту сәті |
Оқушыларға әртүрлі сусындар қойылады Ортада парақтар қойылып сол жерде бірлескен түрде ойынды ойнайды
|
Оқушылар арасында бір-бірене деген қолдау жасау арқылы жеңіске жетеді |
|
|
||||||||
|
Қауіпсіздік сабағы |
«Сенімді шеңбер» мұнда оқушыларға шеңберлер беріледі Соған оқушылар сенімді адамдарын іліп шығады Ата-ана, мұғалім, бауырлар, ата, әже, ағайын туыстар, өзі, сирек араласатын адамдар Бірінші шеңбер-баланың өзі. Сенім шеңберіндегі бірінші орынды бала өзі алады. Екінші шеңбер-баланың ата-анасы немесе қамқоршысы. адамдар кез-келген сұрақтарды тыңдауға және жауап беруге, кез-келген тақырыпта сөйлесуге дайын және олар бірінші болып көмекке келеді.Үшінші шеңбер-жақын туыстар мен жақын достар.Жақын туыстары әдетте сенім шеңберінде үшінші орында. Бұл баланың ата-анасы немесе оның достары тығыз байланыста болатын адамдар. Бесінші шеңбер - сирек араласатын адамдар.Баланы білетін адамдар: көршілер, ата-аналардың әріптестері,
медицина қызметкерлері, полиция қызметкерлері. Жеке ойлар мен сезімдермен бөлісуге тыйым салынады, тек ата-аналардың қатысуымен ғана олармен байланыса аласыз. |
Соған оқушылар сенімді адамдарын іліп шығады Ата-ана, мұғалім, бауырлар, ата, әже, ағайын туыстар осы сөздерді шеңберге іліп шығады |
|
|
||||||||
|
Сабақ тың соңы
|
Сабақты қорытындылау Екі топқа 2 түрлі сөздер беріледі Сол сөздер арқылы бүгінгі тәрбие сағатын қорытындылайды Рефлексия Тик-ток әдісі арқылы кері байланыс жасаймын Қажетті білімді толық меңгердім бе? Қай дағдыларды қалыптастырдым? Үйге тапсырма Буллинг қандай жағдайларға әкеліп тіреуі мүмкін? |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
Тексерілді
шағым қалдыра аласыз













