Қысқа мерзімді жоспар
|
Сабақ: 11 |
Мектеп: Т. Рысқұлов орта мектебі |
|
Күні: 13.09.2016ж |
Мұғалімнің аты: Алимкулова Гульмира |
|
Сынып:1 «В» |
Ортақ тақырыбы: Өзім туралы |
|
Бөлім: Маған не ұнайды? |
Сабақтың тақырыбы: Мен жақсы көретін жан-жануарлар.Буын |
Пәні: Сауат ашу
|
Оқу мақсаттары: |
1.1.3.1 Мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау. 1.1.9.3 Сөздің буыннан тұратынын түсіну және сөздегі буын санын анықтау. 1.2.5.1 Мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя білу немесе қойылған сұраққа жауап беру (мұғалімнің көмегімен). 1.3.8.1 Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушы орындай алады: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
-Мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтап баяндайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
-Сөздің буыннан тұратынын түсінеді. - Сөздегі буын санын анықтай алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сөздердің басқы әріптерінен сөйлем құрауды үйренеді. - Мәтін туралы біледі. - Мәтіннің мазмұнын жай сөйлеммен айта алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
- Мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндайды. -Сөздің буыннан тұратынын түсінеді ,сөздегі буын санын анықтайды. -Мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя біледі, қойылған сұраққа жауап береді. -Жазу жолын, жоларалық кеңістікті,әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Төлдер- приплоды-offspning Құстар-птицы-zool |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: тыңдалым, айтылым. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтап баяндайды. Сөздің буыннан тұратынын түсінеді. Буын санын анықтай алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Не себепті......деп ойлайсыз?
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдынғы оқу: |
1.1.5.1 Мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Дескриптор
|
Бағалау
|
ресурстар
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы |
Ұйымдастыру кезеңі: «Ой қозғау» әдісін пайдаланып жұмбақ жасыру арқылы үй жануарлары атын сұрау. *Қамыс құлақ Тостаған тұяқ Мінсең қанат Сүті дәрі Еті тамақ. (жылқы) *Кішкене ғана бойы бар, Айналдырып киген тоны бар.(қой) *Екі айнасы бар Екі найзасы бар.(сиыр) *Үстінде екі тауы бар Кезікті бір жануар.(түйе) Оқушыларға түрлі түсті геометриялық фигураларды таңдата отырып топқа бөлу.
Оқушылар геометриялық фигураларды таңдап 4 топқа бөлінеді. 1-топ «Сиыр» 2-топ «Түйе» 3-топ «Қой» 4-топ «Жылқы» Оқулықпен жұмыс Жеке жұмыс 1.Төмендегі төлдерді ата.Оларды буынға бөліп айтып көр.
2.Буын сызбасына сәйкес құстардың атын тап.
1-тапсырма «Сәйкестендір» әдісімен (жұптық жұмыс) - Үй жануарларын төлдерімен сәйкестендіріп, төлдердің атауын айт.
2-тапсырма «Жұптас,ойлан,талқыла» (жұптық жұмыс) Үй жануарларын буынға бөл, боя.
|
*Төлдерді атайды,таниды. *Оларды буынға бөліп айтады.
*Сызбаға сәйкес құстардың аттарын табады. -Құстар аттарын буынға бөліп айтады.
*Үй жануарларын төлдерімен сәйкестендіре алады. *Үй жануарларын төлдерін ажыратады.
*Буынға бөледі. *Буын түрлерін үйренеді. Дауысты дыбыстарды қызыл, дауыссыз дыбыстарды көк түспен бояйды. *ашық буын
-Дауыссыз дыбыстан басталып, дауысты дыбысқа аяқталатынын біледі. *тұйық буын
Дауысты дыбыстан басталып, дауыссыз дыбысқа аяқталатынын біледі. *бітеу буын
Дауыссыз дыбыстан басталып, дауыссыз дыбысқа аяқталатынын біледі. |
Сағат тілімен
Жұлдызшалармен жұптық бағалау
«
«орташа»
1 тақ сандар
2 жұп сандар
бағалайды |
Геометриялық фигуралар
Жануарлар суреттері
Құстар суреттері
суретті парақшалар
Төлдер суреттері Буынға арналған торкөздер
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы
|
3-тапсырма Топтық жұмыс Суреттерді ретімен орналастырып тақтаға ілу.
«Сергіту сәті» «Төлдерді қалай шақырады?» ойыны
|
*Үй жануарлары мен төлдерін иллюстрациясы бойынша ретімен орналастыра алады.
Суретке қарап үй жануарларының қалай дыбыстайтынын дауыс шығару барысында орындай алады. |
Бағдаршам көздерімен бағалау қызыл- «өте жақсы» сары-«жақсы» жасыл-«орташа»
|
Үй жануарлары суретері |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Соңы
|
4-тапсырма Топтық жұмыс «Домино» ойыны
Жарайсыңдар!
|
*Ойын арқылы үй жануарлары төлдерін ажырата алады.
|
Күлегештермен бағалау
«ойланып көр»
«ойлан»
«керемет» |
«Домино» ойыны құралдары |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс парағын толтырады. «Желкенді боя»
Сәтті орындадым
Қиындықты кездестірдім
Мұғалімнің көмегі қажет
Қорыта айтқанда, Джером Брунердің «Білім беру үдерісі» еңбегін негізге ала отырып, оқушыларды соңғы оқу мақсаттарына қол жеткізулеріне өз үлесімді қосамын.
|
Пәнаралық байланыс – Дүниетану Жаратыстану Бейнелеу өнері АКТ-ны қолданады. Оқу құралдарын таза ұстауға, уақытты үнемдей білуге үйренеді.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) 1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында келесі сабағыма қажет болуы мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы қандай ақпарат білдім? 1. 2. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Буын сауат ашу
Буын сауат ашу
Қысқа мерзімді жоспар
|
Сабақ: 11 |
Мектеп: Т. Рысқұлов орта мектебі |
|
Күні: 13.09.2016ж |
Мұғалімнің аты: Алимкулова Гульмира |
|
Сынып:1 «В» |
Ортақ тақырыбы: Өзім туралы |
|
Бөлім: Маған не ұнайды? |
Сабақтың тақырыбы: Мен жақсы көретін жан-жануарлар.Буын |
Пәні: Сауат ашу
|
Оқу мақсаттары: |
1.1.3.1 Мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау. 1.1.9.3 Сөздің буыннан тұратынын түсіну және сөздегі буын санын анықтау. 1.2.5.1 Мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя білу немесе қойылған сұраққа жауап беру (мұғалімнің көмегімен). 1.3.8.1 Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушы орындай алады: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
-Мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтап баяндайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
-Сөздің буыннан тұратынын түсінеді. - Сөздегі буын санын анықтай алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сөздердің басқы әріптерінен сөйлем құрауды үйренеді. - Мәтін туралы біледі. - Мәтіннің мазмұнын жай сөйлеммен айта алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
- Мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндайды. -Сөздің буыннан тұратынын түсінеді ,сөздегі буын санын анықтайды. -Мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя біледі, қойылған сұраққа жауап береді. -Жазу жолын, жоларалық кеңістікті,әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Төлдер- приплоды-offspning Құстар-птицы-zool |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: тыңдалым, айтылым. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтап баяндайды. Сөздің буыннан тұратынын түсінеді. Буын санын анықтай алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Не себепті......деп ойлайсыз?
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдынғы оқу: |
1.1.5.1 Мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Дескриптор
|
Бағалау
|
ресурстар
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы |
Ұйымдастыру кезеңі: «Ой қозғау» әдісін пайдаланып жұмбақ жасыру арқылы үй жануарлары атын сұрау. *Қамыс құлақ Тостаған тұяқ Мінсең қанат Сүті дәрі Еті тамақ. (жылқы) *Кішкене ғана бойы бар, Айналдырып киген тоны бар.(қой) *Екі айнасы бар Екі найзасы бар.(сиыр) *Үстінде екі тауы бар Кезікті бір жануар.(түйе) Оқушыларға түрлі түсті геометриялық фигураларды таңдата отырып топқа бөлу.
Оқушылар геометриялық фигураларды таңдап 4 топқа бөлінеді. 1-топ «Сиыр» 2-топ «Түйе» 3-топ «Қой» 4-топ «Жылқы» Оқулықпен жұмыс Жеке жұмыс 1.Төмендегі төлдерді ата.Оларды буынға бөліп айтып көр.
2.Буын сызбасына сәйкес құстардың атын тап.
1-тапсырма «Сәйкестендір» әдісімен (жұптық жұмыс) - Үй жануарларын төлдерімен сәйкестендіріп, төлдердің атауын айт.
2-тапсырма «Жұптас,ойлан,талқыла» (жұптық жұмыс) Үй жануарларын буынға бөл, боя.
|
*Төлдерді атайды,таниды. *Оларды буынға бөліп айтады.
*Сызбаға сәйкес құстардың аттарын табады. -Құстар аттарын буынға бөліп айтады.
*Үй жануарларын төлдерімен сәйкестендіре алады. *Үй жануарларын төлдерін ажыратады.
*Буынға бөледі. *Буын түрлерін үйренеді. Дауысты дыбыстарды қызыл, дауыссыз дыбыстарды көк түспен бояйды. *ашық буын
-Дауыссыз дыбыстан басталып, дауысты дыбысқа аяқталатынын біледі. *тұйық буын
Дауысты дыбыстан басталып, дауыссыз дыбысқа аяқталатынын біледі. *бітеу буын
Дауыссыз дыбыстан басталып, дауыссыз дыбысқа аяқталатынын біледі. |
Сағат тілімен
Жұлдызшалармен жұптық бағалау
«
«орташа»
1 тақ сандар
2 жұп сандар
бағалайды |
Геометриялық фигуралар
Жануарлар суреттері
Құстар суреттері
суретті парақшалар
Төлдер суреттері Буынға арналған торкөздер
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы
|
3-тапсырма Топтық жұмыс Суреттерді ретімен орналастырып тақтаға ілу.
«Сергіту сәті» «Төлдерді қалай шақырады?» ойыны
|
*Үй жануарлары мен төлдерін иллюстрациясы бойынша ретімен орналастыра алады.
Суретке қарап үй жануарларының қалай дыбыстайтынын дауыс шығару барысында орындай алады. |
Бағдаршам көздерімен бағалау қызыл- «өте жақсы» сары-«жақсы» жасыл-«орташа»
|
Үй жануарлары суретері |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Соңы
|
4-тапсырма Топтық жұмыс «Домино» ойыны
Жарайсыңдар!
|
*Ойын арқылы үй жануарлары төлдерін ажырата алады.
|
Күлегештермен бағалау
«ойланып көр»
«ойлан»
«керемет» |
«Домино» ойыны құралдары |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс парағын толтырады. «Желкенді боя»
Сәтті орындадым
Қиындықты кездестірдім
Мұғалімнің көмегі қажет
Қорыта айтқанда, Джером Брунердің «Білім беру үдерісі» еңбегін негізге ала отырып, оқушыларды соңғы оқу мақсаттарына қол жеткізулеріне өз үлесімді қосамын.
|
Пәнаралық байланыс – Дүниетану Жаратыстану Бейнелеу өнері АКТ-ны қолданады. Оқу құралдарын таза ұстауға, уақытты үнемдей білуге үйренеді.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) 1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында келесі сабағыма қажет болуы мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы қандай ақпарат білдім? 1. 2. |
|
шағым қалдыра аласыз
























