|
Тақырыбы: |
1.1.Цифрлық әлемде қауіпсіз қадам 1.2.Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 20-САБАҚ «МЕНІҢ НЕГІЗГІ ҚҰҚЫҚТАРЫМ МЕН МІНДЕТТЕРІМ» |
||
|
Сыныбы |
7 |
||
|
Құндылық: |
Жасампаздық және жаңашылдық. Еңбекқорлық және кәсібилік |
||
|
Мақсаты: |
Оқу міндеттерін шешудің оңтайлы тәсілдерін таба білу, ол үшін жаңаны қолдану және бұрыннан таныс алгоритмдерді біріктіру, оларды стандартты емес есептерді шешуде қолдану; Әр түрлі таным құралдарын қолдану, әлем туралы білімді жинақтай алу (тілдік, оқырмандық мәдениет, ақпараттық, цифрлық ортадағы қызмет); Кәсіби өзін-өзі жетілдіру үшін еңбек қызметінің дағдылары жинақтау, еңбексүйгіштік, еңбекке баулу, табысты еңбектің маңыздылығын түсіну; Уақытты тиімді жоспарлай білу және кез-келген іс-әрекеттің нәтижелеріне қол жеткізу және жақсарту үшін күш салу. Қауіпсіздік сабағы: оқушыларды жасанды интеллекттің озық технологиясымен таныстыру. |
||
|
Күтілетін нәтиже: |
Оқу міндеттерін шешудің оңтайлы тәсілдерін таба біліп, ол үшін жаңаны қолдану және бұрыннан таныс алгоритмдерді біріктіріп, оларды стандартты емес есептерді шешуде қолданады; Әр түрлі таным құралдарын қолданып, әлем туралы білімді жинақтай алады (тілдік, оқырмандық мәдениет, ақпараттық, цифрлық ортадағы қызмет); Кәсіби өзін-өзі жетілдіру үшін еңбек қызметінің дағдыларын жинақтап, еңбексүйгіштік, еңбекке баулу, табысты еңбектің маңыздылығын түсінеді; Уақытты тиімді жоспарлай біліп, кез-келген іс-әрекеттің нәтижелеріне қол жеткізіп, жақсарту үшін күш салады. Қауіпсіздік сабағы бойынша: оқушылар жасанды интеллекттің озық технологиясымен танысады. |
||
|
Уақыты Бөлімі |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Сәлемдесу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Гимн
орындалады. "Цифрлық әлем" дегеніміз не? Қысқаша талқылау. Тақырыпқа байланысты бейнематериал көрсету. |
Мұғалімді мұқият тыңдайды. Сұрақтарға жауап беріп , өз ойларын ортаға салады. |
Презентация Жазба дәптері |
|
Сабақтың ортасы 20 мин |
Интернеттегі қауіп-қатерлер
Қауіпсіздік ережелері
Ойын: "Қауіпсіз не қауіпті?"Оқушыларға әртүрлі интернет-ситуациялар ұсынылады. Олар "қауіпсіз" немесе "қауіпті" деп жауап береді. Қорытынды .Оқушылардан сабақта не үйренгенін сұрау. "Цифрлық қауіпсіздік кодексін" бірге құрастыру.
Қорытынды ой: |
-мұғалімді мұқият тыңдайды
|
Презентация Жазба дәптері Үлестірмелі материалдар |
|
10 мин |
Қауіпсіздік сабағы: Кіріспе (2 минут): - "Құқық" және "міндет" деген сөздерді қалай түсінесіңдер?" сұрағын талқылау. "Барлық адамдардың құқықтары бірдей ме?" (қысқаша пікір алмасу). Негізгі бөлімНегізгі құқықтар
Міндеттеріміз қандай?
Ойын: "Құқық па, міндет пе?"
Оқушыларға түрлі жағдайлар ұсынылады, олар құқық немесе
міндет екенін ажыратады.
Қорытынды
Қорытынды: |
-мұғалімді мұқият тыңдайды.
-сұрақтарға жауап беріп, өз ойларын ортаға салады.
|
Презентация Жазба дәптерлері Түрлі түсті қарындаш, А4 қағаз Пайдалы сілтеме: https://youtu.be/JIwsVsEjArI?si=xbL7GHdhPNRspR1K |
|
Сабақтың соңы 5мин
|
Үй тапсырмасы: «БББ» әдісі бойынша кері байланыс |
Тиімді кері байланыс береді |
Стикер, жапсырма қағаз |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Цифрлық әлемде қауіпсіз қадам № 20-САБАҚ «МЕНІҢ НЕГІЗГІ ҚҰҚЫҚТАРЫМ МЕН МІНДЕТТЕРІМ»
Цифрлық әлемде қауіпсіз қадам № 20-САБАҚ «МЕНІҢ НЕГІЗГІ ҚҰҚЫҚТАРЫМ МЕН МІНДЕТТЕРІМ»
|
Тақырыбы: |
1.1.Цифрлық әлемде қауіпсіз қадам 1.2.Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 20-САБАҚ «МЕНІҢ НЕГІЗГІ ҚҰҚЫҚТАРЫМ МЕН МІНДЕТТЕРІМ» |
||
|
Сыныбы |
7 |
||
|
Құндылық: |
Жасампаздық және жаңашылдық. Еңбекқорлық және кәсібилік |
||
|
Мақсаты: |
Оқу міндеттерін шешудің оңтайлы тәсілдерін таба білу, ол үшін жаңаны қолдану және бұрыннан таныс алгоритмдерді біріктіру, оларды стандартты емес есептерді шешуде қолдану; Әр түрлі таным құралдарын қолдану, әлем туралы білімді жинақтай алу (тілдік, оқырмандық мәдениет, ақпараттық, цифрлық ортадағы қызмет); Кәсіби өзін-өзі жетілдіру үшін еңбек қызметінің дағдылары жинақтау, еңбексүйгіштік, еңбекке баулу, табысты еңбектің маңыздылығын түсіну; Уақытты тиімді жоспарлай білу және кез-келген іс-әрекеттің нәтижелеріне қол жеткізу және жақсарту үшін күш салу. Қауіпсіздік сабағы: оқушыларды жасанды интеллекттің озық технологиясымен таныстыру. |
||
|
Күтілетін нәтиже: |
Оқу міндеттерін шешудің оңтайлы тәсілдерін таба біліп, ол үшін жаңаны қолдану және бұрыннан таныс алгоритмдерді біріктіріп, оларды стандартты емес есептерді шешуде қолданады; Әр түрлі таным құралдарын қолданып, әлем туралы білімді жинақтай алады (тілдік, оқырмандық мәдениет, ақпараттық, цифрлық ортадағы қызмет); Кәсіби өзін-өзі жетілдіру үшін еңбек қызметінің дағдыларын жинақтап, еңбексүйгіштік, еңбекке баулу, табысты еңбектің маңыздылығын түсінеді; Уақытты тиімді жоспарлай біліп, кез-келген іс-әрекеттің нәтижелеріне қол жеткізіп, жақсарту үшін күш салады. Қауіпсіздік сабағы бойынша: оқушылар жасанды интеллекттің озық технологиясымен танысады. |
||
|
Уақыты Бөлімі |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Сәлемдесу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Гимн
орындалады. "Цифрлық әлем" дегеніміз не? Қысқаша талқылау. Тақырыпқа байланысты бейнематериал көрсету. |
Мұғалімді мұқият тыңдайды. Сұрақтарға жауап беріп , өз ойларын ортаға салады. |
Презентация Жазба дәптері |
|
Сабақтың ортасы 20 мин |
Интернеттегі қауіп-қатерлер
Қауіпсіздік ережелері
Ойын: "Қауіпсіз не қауіпті?"Оқушыларға әртүрлі интернет-ситуациялар ұсынылады. Олар "қауіпсіз" немесе "қауіпті" деп жауап береді. Қорытынды .Оқушылардан сабақта не үйренгенін сұрау. "Цифрлық қауіпсіздік кодексін" бірге құрастыру.
Қорытынды ой: |
-мұғалімді мұқият тыңдайды
|
Презентация Жазба дәптері Үлестірмелі материалдар |
|
10 мин |
Қауіпсіздік сабағы: Кіріспе (2 минут): - "Құқық" және "міндет" деген сөздерді қалай түсінесіңдер?" сұрағын талқылау. "Барлық адамдардың құқықтары бірдей ме?" (қысқаша пікір алмасу). Негізгі бөлімНегізгі құқықтар
Міндеттеріміз қандай?
Ойын: "Құқық па, міндет пе?"
Оқушыларға түрлі жағдайлар ұсынылады, олар құқық немесе
міндет екенін ажыратады.
Қорытынды
Қорытынды: |
-мұғалімді мұқият тыңдайды.
-сұрақтарға жауап беріп, өз ойларын ортаға салады.
|
Презентация Жазба дәптерлері Түрлі түсті қарындаш, А4 қағаз Пайдалы сілтеме: https://youtu.be/JIwsVsEjArI?si=xbL7GHdhPNRspR1K |
|
Сабақтың соңы 5мин
|
Үй тапсырмасы: «БББ» әдісі бойынша кері байланыс |
Тиімді кері байланыс береді |
Стикер, жапсырма қағаз |
шағым қалдыра аласыз













