|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Бахтиярова Д.М. |
|||
|
Күні |
03.02.2025ж. |
|||
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сынып сағаты тақырыбы: |
«Цифрлық әлемде қауіпсіз қадам» |
|||
|
Құндылық: |
Жасампаздық пен жаңашылдық айы |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Интернетті пайдаланушыларды саналы түрде қауіпсіз және жауапты пайдалануға үйрету. |
|||
|
Сабақтың міндеттері: |
Оқушыларға интернеттің пайдасы мен зияны туралы түсінік беру. Интернеттегі қауіпсіздік ережелерін үйрету. Жауапкершілікпен интернетті пайдалану дағдыларын қалыптастыру. |
|||
|
Сабақтың жабдықтары |
Интерактивті тақта, компьютер, үлестірмелі парақтар, маркер, фломастер, бейнеролик, суреттер, «Хабарлама» әдісі, т.б. көрнекіліктер |
|||
|
Сабақтың дәйек сөздері |
«Жаңашылдық - заман талабы» |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. Мұғалім тақырыпты ашу мақсатында «Суреттер сөйлейді» әдісін пайдаланады, интернеттің адам өміріндегі рөлі туралы қысқаша баяндама жасайды. Сабақтың мақсаты мен маңыздылығын түсіндіреді.
«Интернеттің пайдасы мен зияны» тақырыбында оқушылармен пікірталас ұйымдастыру. |
Мұғаліммен амандасады, суреттерге назар аударып, тақырыпты анықтайды. Тақырып бойынша пікір алмасады. |
Суреттер |
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
ІІ. Топтық жұмыс ✅ 1-тапсырма: «Қауіпсіз
интернет ережелері»
2-тапсырма: «Ойлан, тап!» (Сұрақ-жауап
ойыны)
✅
Дескрипторлар:
«Жеке қауіпсіздік» сабағы ЖАСАНДЫ ИНТЕЛЛЕКТ: ОҒАН СӨЗСІЗ СЕНУ КЕРЕК ПЕ? https://youtu.be/8tkzto0PgdQ?si=-kISje3ihBfApmBt ІІІ. «Қауіпсіз бе, қауіпсіз емес пе?» (Сәйкестендіру тапсырмасы)Оқушыларға әртүрлі онлайн жағдайлар ұсынылады. Олар қауіпсіз немесе қауіпсіз емес екенін анықтап, сәйкесінше белгілейді. Мысалдар: |
Оқушылар қауіпсіздік ережелерімен танысады, сұрақтарға жауап береді. Фишинг 8 немесе одан көп Вирус Жеке қауіпсіздік сабағымен танысады |
Суреттер, сұрақтар Бейнеролик |
|
Сабақтың соңы 10 минут |
Оқушылардан бүгінгі сабақтан алған негізгі ойларын сұрау. «Мен қауіпсіз интернетті қалай пайдаланамын?» тақырыбында 1-2 оқушының пікірін тыңдау. «Қауіпсіз интернет» үндеуін жасау (әр оқушы өз ұсынысын айтып, ортақ қорытынды шығару). Кері байланыс. “Хабарлама” әдісі арқылы оқушылардан кері байланыс алу
|
Оқушылар бүгінгі сынып сағатына байланысты кері байланысын қағаз бетіне өз ойларын жазады. |
Стикерлер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Цифрлық әлемде қауіпсіз қадам" тәрбие сағаты, сынып сағаты, қмж
"Цифрлық әлемде қауіпсіз қадам" тәрбие сағаты, сынып сағаты, қмж
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Бахтиярова Д.М. |
|||
|
Күні |
03.02.2025ж. |
|||
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сынып сағаты тақырыбы: |
«Цифрлық әлемде қауіпсіз қадам» |
|||
|
Құндылық: |
Жасампаздық пен жаңашылдық айы |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Интернетті пайдаланушыларды саналы түрде қауіпсіз және жауапты пайдалануға үйрету. |
|||
|
Сабақтың міндеттері: |
Оқушыларға интернеттің пайдасы мен зияны туралы түсінік беру. Интернеттегі қауіпсіздік ережелерін үйрету. Жауапкершілікпен интернетті пайдалану дағдыларын қалыптастыру. |
|||
|
Сабақтың жабдықтары |
Интерактивті тақта, компьютер, үлестірмелі парақтар, маркер, фломастер, бейнеролик, суреттер, «Хабарлама» әдісі, т.б. көрнекіліктер |
|||
|
Сабақтың дәйек сөздері |
«Жаңашылдық - заман талабы» |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. Мұғалім тақырыпты ашу мақсатында «Суреттер сөйлейді» әдісін пайдаланады, интернеттің адам өміріндегі рөлі туралы қысқаша баяндама жасайды. Сабақтың мақсаты мен маңыздылығын түсіндіреді.
«Интернеттің пайдасы мен зияны» тақырыбында оқушылармен пікірталас ұйымдастыру. |
Мұғаліммен амандасады, суреттерге назар аударып, тақырыпты анықтайды. Тақырып бойынша пікір алмасады. |
Суреттер |
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
ІІ. Топтық жұмыс ✅ 1-тапсырма: «Қауіпсіз
интернет ережелері»
2-тапсырма: «Ойлан, тап!» (Сұрақ-жауап
ойыны)
✅
Дескрипторлар:
«Жеке қауіпсіздік» сабағы ЖАСАНДЫ ИНТЕЛЛЕКТ: ОҒАН СӨЗСІЗ СЕНУ КЕРЕК ПЕ? https://youtu.be/8tkzto0PgdQ?si=-kISje3ihBfApmBt ІІІ. «Қауіпсіз бе, қауіпсіз емес пе?» (Сәйкестендіру тапсырмасы)Оқушыларға әртүрлі онлайн жағдайлар ұсынылады. Олар қауіпсіз немесе қауіпсіз емес екенін анықтап, сәйкесінше белгілейді. Мысалдар: |
Оқушылар қауіпсіздік ережелерімен танысады, сұрақтарға жауап береді. Фишинг 8 немесе одан көп Вирус Жеке қауіпсіздік сабағымен танысады |
Суреттер, сұрақтар Бейнеролик |
|
Сабақтың соңы 10 минут |
Оқушылардан бүгінгі сабақтан алған негізгі ойларын сұрау. «Мен қауіпсіз интернетті қалай пайдаланамын?» тақырыбында 1-2 оқушының пікірін тыңдау. «Қауіпсіз интернет» үндеуін жасау (әр оқушы өз ұсынысын айтып, ортақ қорытынды шығару). Кері байланыс. “Хабарлама” әдісі арқылы оқушылардан кері байланыс алу
|
Оқушылар бүгінгі сынып сағатына байланысты кері байланысын қағаз бетіне өз ойларын жазады. |
Стикерлер |
шағым қалдыра аласыз

3-тапсырма: «Қауіпсіздік белгілерін
тап»














