Материалдар / Цин империясының оқшаулану саясаты
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Цин империясының оқшаулану саясаты

Материал туралы қысқаша түсінік
Цин империясы туралы ашық сабақ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
15 Ақпан 2023
499
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пәні:

Дүниежүзі тарихы

Бөлім:

XІX ғасырдағы Қытай мен Еуропа елдері

Күні:

02.02

Сынып: 7а,б

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Цин империясының оқшаулану саясаты.

Неліктен Апиын соғыстары осы күнге дейін қытай халқының есінде?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

7.3.2.6 еуропалық отаршылдық экспансияның Шығыстың дәстүрлі қоғамдарына ықпалын сипаттау;

7.4.1.4 «экспорт», «импорт», «экспансия», «отарлау», «фактория» ұғымдарын қолдану арқылы, тауар-ақша қатынастарының дамуын түсіндіру

Сабақтың мақсаты

Еуропалық отаршылдық экспансияның Шығыстың дәстүрлі қоғамдарына ықпалын сипаттайды;

«экспорт», «импорт», «экспансия», «отарлау», «фактория» ұғымдарын қолдану арқылы, тауар-ақша қатынастарының дамуын түсіндіреді

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру




Музыка арқылы оқушыларға жақсы көңіл - күй сыйлау. ҚХР әнұраны - бүгінгі сабаққа кіріспе


Тыңдалым




Интернет

Жаңа білім




1. Бейнематериалмен жұмыс:

«Миға шабуыл» әдісі.

Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі. Әр оқушы өз оймен бөліседі.




















2тапсырма "Ойлан, тап" әдісі.

Суретпен жұмыс. Оқушыларды деңгейлеріне қарай, деңгейлік тапсырмаларды орындату.

-(төмен деңгейлі)оқушылары репродуктивті деңгейдегі тапсырманы орындайды. Олар XIX ғасырдың соңындағы француз карикатурасымен жұмыс жасайды. Тапсырма: «1890 ж француз карикатурасының мазмұның қалай түсінесіндер?»

- (орта деңгейлі)оқушылары продуктивті деңгейдегі тапсырманы орындайды.

Тапсырма: Суретте сандар мен қандай ел белгіленгенін табыңдар. Қытайды бөліске салудағы әр елдің мақсаттарын анықтаңдар.

-(жоғары деңгейлі) оқушылары продуктивті және шығармашылық деңгейдегі тапсырма орындайды.

Тапсырма: Сұраққа кеңейтілген жауап жазыңдар. «Карикатуристің еркі бойынша қай елге пирогтың көп бөлігі тиесілі және неліктен?»



3 тапсырма Терминмен жұмыс

Мәтінді оқу негізінде төменде берілген терминдерді анықтамасымен сәйкестендіріңдер.

Экспорт

ішкі рынокта өткізу үшін елге шет елдерден тауарлар, технологиялар әкелу

Импорт

«ішкі», өз елінің шет және елсіз аймақтарын игеріп, қоныстану; «сыртқы» - өз елінен өзге жерлерде тұрақтар салуы, өзге аумақтарды басып алу

Экспансия

капиталды‚ қызметтерді‚ зияткерлік қызмет нәтижелерін‚ соның ішінде оларға айрықша құқықтарды сыртқы нарықтарға өткізу үшін шетелге әкету

Отарлау

Еуропа саудагерлерінің колониядағы сауда-саттық мекені

Фактория

Монополистік бірлестіктердің, мемлекеттердің, әлеуметтік топтардың экономикалық әдістермен де, басқа әдістермен де (аумақтарды қарулы күшпен басып алу, дипломатиялық қысым жасау, т.б.) ықпал ету аясын кеңейтуі.

4. Оқулықпен жұмыс. "Рольдік көрініс ретінде" Оқушыларға 92-94 беттердегі Апиын соғыстары мен Айгүн келісімшарттары туралы мәтінмен танысып, көрініс ретінде сыныптастарына жеткізу ұсынылады.











5. "ВЕНН" диаграммасы.

Екі апиын соғысын салыстыру.















6. Бекіту. "Фишбоун" әдісімен.



















8. Бағалау





9. Рефлексия.



1. Неліктен британдықтар шәй және басқа да белігілі қытай азық-түліктерін күміске емес, апиынға айырбастауды шешті?

2. Апиын Қытай еліне қандай зардаптар әкелді?

3. Англия неге апиын саудасын тоқтатпады?

Дискриптор:

1. Бейнематералды түсінеді

2. Апиын сатушылардың ойын біледі

3. Апиынның зардаптарын айта алады


Оқушылар суретпен таныса отырып сұрақтарға жауап береді.







Дескрипторлар

оқушылар 1890 ж француз карикатурасының мазмұның сипаттайды;

оқушылар суретте сандармен белгіленген елдерді анықтайды;

Қытайды бөліске салудағы әр елдің мақсаттарын анықтайды;

«Карикатуристің еркі бойынша қай елге пирогтың көп бөлігі тиесілі және неліктен?» -деген сұраққа топта кеңейтілген жауап жазылады;

















Дескрипторлар

Кестеде берілген терминдерді анықтамасымен дұрыс сәйкестендіреді































Дискриптор:

1. Оқушылар 1 - апиын соғыстары туралы айта алады.

2. 2- апиын соғыстары туралы айта алады.

3. Айгүн келісімшарты туралы айта алады.








Екі апиын соғысын салыстырады.










Дискриптор:

1. Бүгін қай мемлекет тарихымен таныстық?

2. Апиын соғыстарының себептері?

3. Соғыс салдарлары

4. Маңызы: Неліктен Апиын соғыстары осы күнге дейін қытай халқының есінде?






1-5......................ТАЛПЫН

6-7........................ЖАҚСЫ

8-10......................ӨТЕ ЖАҚСЫ





ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

1-балл


















«Ең үздік жауап»

1балл













770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!