|
Пән: сауат ашу Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Тыңдалым және айтылым. Менің отбасым және достарым Күні: Сынып: 1сынып |
Мұғалімнің аты-жөні: Туралиева Р.М. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
1.9.Сөздерді,дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес айту. Д д дыбысы мен әрпі. |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу Мақсаттары |
1.1.9.1. сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты,дауыссыз,жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау. 1.1.9.2.дыбыстардың мағына ажыратушылық қызметін түсіну. 1.1.9.3.сөздің буыннан тұратынын түсіну және сөздегі буын санын анықтау. |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Жаңа білімді меңгереді Сөздегі дыбыстардың түрлерін (дауысты/дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) анықтайды. Дыбыстарды дұрыс айтады. Көптеген оқушылар: Өткен әріпті таниды, ажыратады.Сөздерді буынға бөліп,сөз, сөйлем құрай алады. Кейбір оқушылар: Сюжетті суреттің көмегімен әңгіме құрай алады.Сөз тіркестерін орынды қолданады,ойын жүйелі жеткізе алады. |
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының құндылықтары. 6-қадам.Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы. |
|
Пәнаралық байланыстар |
Математика |
|
АКТ қолдану дағдылары |
|
|
Бастапқы білім |
«Менің мектебім» бөлімі бойынша алған білімдеріне сүйенеді. Оқушылар кейбір әңгімелерді, әр алуан мәтіннен ақпарат алуға болатынын білуі керек, сол сияқты тұтас сөздерді, жиі кездесетін сөздерді, үш буынды сөздерді буынға бөліп оқи білуі керек. |
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Психологиялық дайындық Топқа бөліну
|
“Әлем елдерінің амандасуы”
Мақсаты: Топқа бөле отырып, өзара әрекеттестік пен қарым-қатынасты нығайту, кедергілерден шығу жолдарын іздеу. Оқушылар алма банан алмұрт суреттері арқылы үш топқа бөлінеді.
«Еркін микрофон» әдісі Мақсаты: Өткен білімдерін еске түсіру. Д дыбысы қандай дыбыс? Неліктен д дыбысы дауыссыз? Д дыбысы сөздің қай буындарында кездеседі? Достық сөзінде неше буын бар? Д дыбысы сөз басында кездесетін сөз айт Д дыбысы сөз ортасында кездесетін сөз айт Адал достықты қалай түсінесің? Доп сөзіне дыбыстық талдау жаса Сол сөзбен сөйлем құра Сөйлемнің сызбасын сызып көрсет
ҚБ: доллар жинау арқылы |
Шаттық шеңбері.
Алма , алмұрт, банан суреттері бар қима суреттер
Микрофон Сұрақтар жазылған парақшалар
|
|
Сабақтың ортасы Жазылым Деңгейлік тапсырма Дескриптор Ойлау деңгейінің дағдысы Бағалау (ҚБ) Рефлексия
Дескриптор
Бағалау |
Оқушылар дәптерлеріне Д д әрпін жазады «Ашық конверт» әдісі Мақсаты: Әр оқушының тапсырманы орындау барысындағы деңгейін анықтау. А.Суреттегі заттарды атап,сөздегі д дыбысы бар сөздерге дыбыстық талдау жасау. Дәптер, домбыра, дәрігер В.Кестедегі сандарды пайдаланып, сөз құрастыру. доп,Дана, дала , Дулат С.Суреттегі заттардың алғашқы әріптерінен сөз құрау. Оны жазу Далада -Суретті атап,дыбыстық талдау жасайды. -Сандардв пайдаланып, сөз құрайды. Суреттегі заттардың алғашқы әріптерінен сөз құрастырады, жазады. Қолдану, жинақтау дағдыларын дамыту Тапсырманы топқа салып, талқылату. Әрбір топ бірін-бірі бағалайды.
«Серпілген сауал» әдісі Мақсаты: Оқушылардың алған білімдерін бекіту. Нұсқау:Сұрақтарға жылдам әрі дұрыс жауап беріңіз. Д дыбысы қандай дыбыс? Д дыбысы кездесетін қандай сөздерді білеміз? Домбыра сөзінде неше буын бар? Доп сөзіне дыбыстық талдау жасаңыздар? Д дыбысы сөздің қай жерінде кездеседі?
Өзін – өзі бағалау. доллар алады Сабақтың соңында долларларын санайды, көп доллар жинаған жинаған оқушыларды мадақтаймын да басқа оқушыларды келесі сабаққа ынталандырамын.
|
Жазу дәптері Тапсырмалар салынған конверттер, Сюжетті сурет Суретті кесте Доп |
|
Сабақтың соңы Қорытынды рефлексия Кері байланыс |
Ой толғаныс. Мен не білдім? Маған не ұнады? Осы сабақтағы менің бағалауым қандай? Өз пікірлерін айтып,блоб ағашы арқылы көрсету |
Блоб ағашы парағы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Д дыбысы және әрпі
Д дыбысы және әрпі
|
Пән: сауат ашу Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Тыңдалым және айтылым. Менің отбасым және достарым Күні: Сынып: 1сынып |
Мұғалімнің аты-жөні: Туралиева Р.М. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
1.9.Сөздерді,дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес айту. Д д дыбысы мен әрпі. |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу Мақсаттары |
1.1.9.1. сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты,дауыссыз,жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау. 1.1.9.2.дыбыстардың мағына ажыратушылық қызметін түсіну. 1.1.9.3.сөздің буыннан тұратынын түсіну және сөздегі буын санын анықтау. |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Жаңа білімді меңгереді Сөздегі дыбыстардың түрлерін (дауысты/дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) анықтайды. Дыбыстарды дұрыс айтады. Көптеген оқушылар: Өткен әріпті таниды, ажыратады.Сөздерді буынға бөліп,сөз, сөйлем құрай алады. Кейбір оқушылар: Сюжетті суреттің көмегімен әңгіме құрай алады.Сөз тіркестерін орынды қолданады,ойын жүйелі жеткізе алады. |
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының құндылықтары. 6-қадам.Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы. |
|
Пәнаралық байланыстар |
Математика |
|
АКТ қолдану дағдылары |
|
|
Бастапқы білім |
«Менің мектебім» бөлімі бойынша алған білімдеріне сүйенеді. Оқушылар кейбір әңгімелерді, әр алуан мәтіннен ақпарат алуға болатынын білуі керек, сол сияқты тұтас сөздерді, жиі кездесетін сөздерді, үш буынды сөздерді буынға бөліп оқи білуі керек. |
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Психологиялық дайындық Топқа бөліну
|
“Әлем елдерінің амандасуы”
Мақсаты: Топқа бөле отырып, өзара әрекеттестік пен қарым-қатынасты нығайту, кедергілерден шығу жолдарын іздеу. Оқушылар алма банан алмұрт суреттері арқылы үш топқа бөлінеді.
«Еркін микрофон» әдісі Мақсаты: Өткен білімдерін еске түсіру. Д дыбысы қандай дыбыс? Неліктен д дыбысы дауыссыз? Д дыбысы сөздің қай буындарында кездеседі? Достық сөзінде неше буын бар? Д дыбысы сөз басында кездесетін сөз айт Д дыбысы сөз ортасында кездесетін сөз айт Адал достықты қалай түсінесің? Доп сөзіне дыбыстық талдау жаса Сол сөзбен сөйлем құра Сөйлемнің сызбасын сызып көрсет
ҚБ: доллар жинау арқылы |
Шаттық шеңбері.
Алма , алмұрт, банан суреттері бар қима суреттер
Микрофон Сұрақтар жазылған парақшалар
|
|
Сабақтың ортасы Жазылым Деңгейлік тапсырма Дескриптор Ойлау деңгейінің дағдысы Бағалау (ҚБ) Рефлексия
Дескриптор
Бағалау |
Оқушылар дәптерлеріне Д д әрпін жазады «Ашық конверт» әдісі Мақсаты: Әр оқушының тапсырманы орындау барысындағы деңгейін анықтау. А.Суреттегі заттарды атап,сөздегі д дыбысы бар сөздерге дыбыстық талдау жасау. Дәптер, домбыра, дәрігер В.Кестедегі сандарды пайдаланып, сөз құрастыру. доп,Дана, дала , Дулат С.Суреттегі заттардың алғашқы әріптерінен сөз құрау. Оны жазу Далада -Суретті атап,дыбыстық талдау жасайды. -Сандардв пайдаланып, сөз құрайды. Суреттегі заттардың алғашқы әріптерінен сөз құрастырады, жазады. Қолдану, жинақтау дағдыларын дамыту Тапсырманы топқа салып, талқылату. Әрбір топ бірін-бірі бағалайды.
«Серпілген сауал» әдісі Мақсаты: Оқушылардың алған білімдерін бекіту. Нұсқау:Сұрақтарға жылдам әрі дұрыс жауап беріңіз. Д дыбысы қандай дыбыс? Д дыбысы кездесетін қандай сөздерді білеміз? Домбыра сөзінде неше буын бар? Доп сөзіне дыбыстық талдау жасаңыздар? Д дыбысы сөздің қай жерінде кездеседі?
Өзін – өзі бағалау. доллар алады Сабақтың соңында долларларын санайды, көп доллар жинаған жинаған оқушыларды мадақтаймын да басқа оқушыларды келесі сабаққа ынталандырамын.
|
Жазу дәптері Тапсырмалар салынған конверттер, Сюжетті сурет Суретті кесте Доп |
|
Сабақтың соңы Қорытынды рефлексия Кері байланыс |
Ой толғаныс. Мен не білдім? Маған не ұнады? Осы сабақтағы менің бағалауым қандай? Өз пікірлерін айтып,блоб ағашы арқылы көрсету |
Блоб ағашы парағы |
шағым қалдыра аласыз













