|
Күні: Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: 25 Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Менің отбасым және достарым» Менің достарым. Д дыбысы мен әрпі. |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.9.1 сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: Сөздегі дыбыс түрлерін ажыратады, және дұрыс дыбыстайды. Көбі: Сөздегі дыбыс түрлерін ажырата алады. Кейбірі: Қ қ әрпіне байланысты сауатты дұрыс жаза алады. |
||
|
Бағалау критерийлері |
Сөздегі дыбыстардың түрлерін (дауысты дауыссыз, жуан жіңішке, дауыстылар)анықтайды. Дыбыстарды дұрыс айтады. |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика, музыка |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта |
||
|
Тілдік мақсаттар |
До |
||
|
Бастапқы білім дыбыстар мен әріптерді ажырата алады |
|||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 3 минут |
Сендерді «Шаттық шеңберіне» шақырамын. Кәнеки, бір-бірімізбен амандасайық! Армысың, Әлем! Армысың, Жарық күн! (Қолдарын жайып, көкке көтереді.) Армысың, абзал Адам! (Қолдарын алға созады.) Армысың, менің досым! – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! Бұл әуен қандай аспаппен орындалған? Домбыра – қазақ халқының ең көп тараған екі ішекті, көп пернелі музыкалық аспап. Домбырамен күй тартады. Жыр, толғаулар, термелерді сүйемелдеуге қолданады. Дыбыстық талдау жүргізу. Буынға бөлу, қанша дауысты, қанша дауыссыз дыбыс екендігін табу. Д әрпіне байланысты тағы қандай сөздер бар? Домбыра сөзінде ең бірінші қандай дыбыс естіп отырсыңдар? Ендеше бүгінгі тақырыбымыз Дд дыбысы мен әрпі. |
Шаттық шебері Домбыраның дауысы (әуен) |
|
|
Сабақтың ортасы 8 минут |
Достары көп Мараттың, Ойнайды олар аулада. Ағасымен Болаттың Барады олар тауға да. -Бұл өлең бе, әлде әңгіме ме? -Бұны балалардан сұрап көрелік. |
Тыңдалым Оқулықпен жұмыс |
|
|
Сергіту сәті 2 минут |
|
Видео арқылы көрсету |
|
|
Қызықты тапсырма 2 минут 16 минут Ауада жазу. |
Тақтаға Дд дыбысын бар сөздерді оқытқызу. Дала, Дариға, Шардара, жезде, белдік Д дыбысы сөздің қай буынында кездеседі, деп сұрақтар қойғызу. Жақсы жауап берген оқушыларға мақтау сөздер айту. -Біздің сыныпта Д дыбысына байланысты оқушылар бар ма? Д әріпінің жазылуын көрсету Дәптердегі Дд әрпін жазғызу Дәптердегі үлгіні басшылыққа алады. |
Оқылым. Дәптермен жұмыс Видео алфавит |
|
|
Сабақтың соңы 4 минут Қосымша тапсырма |
Оқушылар хормен айтып үйренеді. Ду, ду, ду! Дүк — дүк! Пойыз келеді. Ду, ду, ду! Дүк — дүк! Бәрі жол береді. Ду, ду, ду! Дүк — дүк! Жүгіріп өтпе, Ду, ду, ду! Дүк — дүк! Тұра тұршы шетте. Ду, ду, ду! Дүк — дүк! Пойызды өткіз. Қол бұлғап қалайық Өте жақсы осыдан да жақсы қатысуға тырысыңдар. Балаларға доп лақтыру арқалы Дд дыбысынана басталатын сөздер айтқызу.Мысалы. Доп, дала, долана, Бүгін балалар сабақ сендерге ұнады ма? Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ арқылы бағалау. |
Айтылым Бас бармақтар |
|
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді |
Денсаулық және қауіпсіздің техникасының сақталуы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Д дыбысы мен әрпі
Д дыбысы мен әрпі
|
Күні: Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: 25 Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Менің отбасым және достарым» Менің достарым. Д дыбысы мен әрпі. |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.9.1 сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: Сөздегі дыбыс түрлерін ажыратады, және дұрыс дыбыстайды. Көбі: Сөздегі дыбыс түрлерін ажырата алады. Кейбірі: Қ қ әрпіне байланысты сауатты дұрыс жаза алады. |
||
|
Бағалау критерийлері |
Сөздегі дыбыстардың түрлерін (дауысты дауыссыз, жуан жіңішке, дауыстылар)анықтайды. Дыбыстарды дұрыс айтады. |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика, музыка |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта |
||
|
Тілдік мақсаттар |
До |
||
|
Бастапқы білім дыбыстар мен әріптерді ажырата алады |
|||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 3 минут |
Сендерді «Шаттық шеңберіне» шақырамын. Кәнеки, бір-бірімізбен амандасайық! Армысың, Әлем! Армысың, Жарық күн! (Қолдарын жайып, көкке көтереді.) Армысың, абзал Адам! (Қолдарын алға созады.) Армысың, менің досым! – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! Бұл әуен қандай аспаппен орындалған? Домбыра – қазақ халқының ең көп тараған екі ішекті, көп пернелі музыкалық аспап. Домбырамен күй тартады. Жыр, толғаулар, термелерді сүйемелдеуге қолданады. Дыбыстық талдау жүргізу. Буынға бөлу, қанша дауысты, қанша дауыссыз дыбыс екендігін табу. Д әрпіне байланысты тағы қандай сөздер бар? Домбыра сөзінде ең бірінші қандай дыбыс естіп отырсыңдар? Ендеше бүгінгі тақырыбымыз Дд дыбысы мен әрпі. |
Шаттық шебері Домбыраның дауысы (әуен) |
|
|
Сабақтың ортасы 8 минут |
Достары көп Мараттың, Ойнайды олар аулада. Ағасымен Болаттың Барады олар тауға да. -Бұл өлең бе, әлде әңгіме ме? -Бұны балалардан сұрап көрелік. |
Тыңдалым Оқулықпен жұмыс |
|
|
Сергіту сәті 2 минут |
|
Видео арқылы көрсету |
|
|
Қызықты тапсырма 2 минут 16 минут Ауада жазу. |
Тақтаға Дд дыбысын бар сөздерді оқытқызу. Дала, Дариға, Шардара, жезде, белдік Д дыбысы сөздің қай буынында кездеседі, деп сұрақтар қойғызу. Жақсы жауап берген оқушыларға мақтау сөздер айту. -Біздің сыныпта Д дыбысына байланысты оқушылар бар ма? Д әріпінің жазылуын көрсету Дәптердегі Дд әрпін жазғызу Дәптердегі үлгіні басшылыққа алады. |
Оқылым. Дәптермен жұмыс Видео алфавит |
|
|
Сабақтың соңы 4 минут Қосымша тапсырма |
Оқушылар хормен айтып үйренеді. Ду, ду, ду! Дүк — дүк! Пойыз келеді. Ду, ду, ду! Дүк — дүк! Бәрі жол береді. Ду, ду, ду! Дүк — дүк! Жүгіріп өтпе, Ду, ду, ду! Дүк — дүк! Тұра тұршы шетте. Ду, ду, ду! Дүк — дүк! Пойызды өткіз. Қол бұлғап қалайық Өте жақсы осыдан да жақсы қатысуға тырысыңдар. Балаларға доп лақтыру арқалы Дд дыбысынана басталатын сөздер айтқызу.Мысалы. Доп, дала, долана, Бүгін балалар сабақ сендерге ұнады ма? Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ арқылы бағалау. |
Айтылым Бас бармақтар |
|
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді |
Денсаулық және қауіпсіздің техникасының сақталуы |
|
шағым қалдыра аласыз













