Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Дайын ҚМЖ математика 2 тоқсан 3 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Құрметті әріптес!
Қазақстан Республикасының «Авторлық құқық және сабақтас құқықтар туралы» заңына сәйкес авторлық құқық заңмен қорғаланатынын ескертеміз. Сатып алған ҚМЖ – ны тарату туралы факт анықталған жағдайда әкімшілік айыппұл салынады.
«USTAZ tilegi» ғылыми әдістемелік орталығының әкімшілігі
№472 бұйрығы бойынша жасалған ҚМЖ келесі бетте
Бұл ҚМЖ ust.kz сайтында жасалынған. «USTAZ tilegi» ғылыми-әдістемелік орталығының сайтынының ҚМЖ бөлімінде кез-келген пән, кез-келген сынып бойынша ҚМЖ және презентацияны жүктеп ала аласыз. Ол үшін сілтеме арқылы өтіңіз.
Қысқамерзімді жоспар
Бөлімі |
2А.Уақыт |
||||
Педагогтің аты-жөні |
|
||||
Күні: |
|
||||
Сынып:3-сынып |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы |
41-сабақ Үлес туралы түсінік |
||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.1.5 үлесті құру жолын көрсетіп беру, оларды оқу, жазу және салыстыру |
||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Көрнекілік негізінде үлестің пайда болуын көрсетеді. Бірқатар оқушылар: Көрнекілік негізінде үлестерді көрсету, үлестерді жазады, оқу және салыстыру. Кейбір оқушылар: Өз бетімен фигураны бірдей бөліктерге бөлу, үлестерді ерекшелейді |
||||
Сабақтың барысы. |
|
||||
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Қызығушылықты ояту. Ұжымдық жұмыс 5мин
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Мен ақылды баламын» әр бала өздерінің жақсы қасиеттерін атап, қалай өсіп келе жатқандарын айтады. Мыс: Мен Балнұр, балдай тәтті үйдің еркесімін. Мен Асқар, барлығынан біліміммен барлығынан асып түссем деймін т.б. «Бір сөзбен» әдісі барысында оқушылар берілген сөздердің ішінен бүгінгі сабақтағы жағдайын сипаттайтын үш сөзді таңдайды. (қуаныш, немқұрайлылық, шабыт, зерігу, сенімсіздік,сенімділік,рахаттану,алаңдау) Жұмыс ережесін келісу
|
Психологиялық ахуалға
Өздерін таныстыруды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару.
|
Мұғалім ұйымдастыру кезінде белесене қатысқан оқушылар «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағаланады. «Жарайсың» «Жақсы» «Тамаша»
|
Психологиялық ахуал.
«Бір сөзбен» әдісіне арналған сөздер жазылған слайд
Ережелер слайды
|
|
10 минут
|
Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) Алмалардың суретін ұсыну. 8-алманы ағайынды 2 балаға бөліп беру керек. -әр бала қанша алмадан алады? -Алмаларды қалай бөлесіңдер? -Ағайынды екі бала 1 алманы бөле ала ма? -Не шығады? Жарты – бұл бүтін санның бір бөлігі. Адамдар өмірде жиі бүтінді бөліктерге бөлуге тура келеді. Бұндай бірдей бөлінген бөліктерді математикада үлес деп атайды. Егер бүтінді екі үлеске бөлсе, онда бір үлес былай жазуға болады Бөлшек сызығы : (бөлу таңбасын) білдіреді. Егер бүтінді үш бөлікке бөлсе, бір үлесті былай жазуға болады |
Оқушылар сұраққа жауап береді, жұмысты берілген түріне қарай орындайды. Оқушының танымдық дағдысын арытады. Сонымен қатар оқушыға өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың мақсыты мен тақырыбын анықтауға мүмкіндік береді. |
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді Берілген сұрақтар барысы бойынша түйінді ой Қорытындысын айтады. ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.
|
Алма суреттері
Үлестерге арналған слайд |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу 15 минут
|
Ширату тапсырмасы. Жаңаны ашу. Жаңаны ашу үшін балалар
практикалық жұмыс орындайды. –Дөңгелекті тағы да бүктеуге бола ма? |
Геометриялық фигураның көмегімен сипаттама береді.
|
Дескриптор: Гометриялық фигураның атауын айтады. Дөңгелек фигуаны бөліктерге бөледі Дөңгелек бөліктерінің санын анықтайды. ҚБ: Жұлдызша арқылы бағалау
|
Геометриялық фигуралар
|
|
1-тапсырмадағы сағаттың макетін қараңыздар. Циферблат неше бөлікке бөлінген? Үлестердің атауларын сағат бөліктерімен де атайтын кездері болады. |
|
Дескриптор: Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Цеферблаттың бөлінген бөліктерін анықтайды Уақытты айтады ҚБ: Бағдаршам әдісі арқылы бағалау |
ДТ Оқулық Жұмыс дәптер |
||
2- тапсырмадағы сағаттың уақытын қараңыз. Математикада үлестерді жазуға болады. Түсіндіре отырып алғашқы бекіту. |
|
< Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |