Сабақ жоспары
|
Мектеп |
Рахат №1 |
|
Сыныбы |
5 «б» |
|
Пәні |
Қазақ әдебиеті |
|
Күні |
05.02.2025 |
|
Бөлім |
Адамгершілік - асыл қасиет |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Менің атым Қожа» хикаяты.Дайындықсыз келген бір күн. |
|
Оқу мақсатына сәйкес бағдарламадағы оқу мақсаты |
5.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу; |
|
Сабақ мақсаты |
- көркем шығармадағы кейіпкерлерді анықтайды. -кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады. |
Сабақ барысы
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
Кезеңі -Сәлеметсіңдер ме балалар! -Көңіл-күйлерің қалай? -Сабаққа дайынбыз ба?
«Кімге тән қасиет» әдісі бойынша оқушылар қасындағы жұбының жақсы қасиетін айтады.
|
Мұғаліммен амандасады. Сабаққа кітап,дәптерлерін түгендеп дайындалады. Оқушылардың бір-біріне сүйіспеншілігі артып,жақсы тұстарын білу мақсатында айтылады. |
ҚБ -Өте жақсы! -Керемет! -Тамаша! -Жақсы! Сөздерімен ынталандыру.
|
Көрнекілік,дәптер, қалам,оқулық
|
||||||||||||||||
|
Сабаққа кіріспе 4 мин 9 мин |
«Ой қозғау» Жалпы сынып аудио жазбадан «Дайындықсыз келген бір күн» үзіндісін тыңдап, есінде сақтайды, тақырыпты ашады. Шынайы өмірмен салыстыру мақсатында сұрақ қойылады. Жетекші сұрақ: «Сіздің басыңыздан осындай бір сәт өтті ме?» 1-тапсырма . «Семантикалық карта» ұсыну. Бұл тапсырманы орындау барысында оқушылар түсіну және жауап беру дағдысын өз жұмысында көрсетеді. Кейіпкерлер образын сәйкестендіріңіз
|
Сұрақтарға жауап береді.
Бұл тапсырманы орындау барысында оқушылар түсіну және жауап беру дағдысын өз жұмысында көрсетеді.Кейіпкерлер образын сәйкестендіреді. |
Дескриптор Жалпы балл-4б -семантикалық картамен жұмыс жасайды; 2б -Кейіпкерлерді сәйкестендірді 2б
ҚБ -Өте жақсы! -Керемет! -Тамаша! -Жақсы! Сөздерімен ынталандыру.
|
Қалам,дәптер
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 7 мин
11 мин |
Топқа бөлу. Оқушылар 1,2,3 деп санақ бойынша үш топқа бөлінеді.
Топтық жұмыс 2-тапсырма. «Сәйкестендіру кестесі» Кейіпкерлердің іс-әрекеті арқылы образды сәйкестендіріңіз
3-тапсырма Ыстық орындық әдісі. Сынып ішінде кез-келген оқушы ыстық орындыққа отырып,кейіпкерлердің біреуін таңдап,оқушыларға образын көрсетіп жасырады.Образын тапқан оқушы сол орындыққа отырады. Қожа,Жанар,Анфиса Михайловна,Сабира Майқанова,Милат,Жантас |
Кейіпкерлердің іс-әрекеті арқылы образды сәйкестендіреді.
Оқушылар хикаяттағы кейіпкерлер образын ыстық орындық әдісі арқылы ашады.
|
Дескриптор Жалпы балл-4б -шығармадағы кейіпкердің портреті мен іс-әрекетін анықтайды; 2б кейіпкерлердің іс-әрекетін сәйкестендіреді 2б
ҚБ -Өте жақсы! -Керемет! -Тамаша! -Жақсы! Сөздерімен ынталандыру.
Дескриптор Жалпы балл-2б -Белсенділік танытады;1б -Кейіпкер образын дұрыс табады;1б
|
Кесте, Қалам
орындық |
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 6 мин
Бағалау 4 мин |
Кері байланыс “Бір сөйлем” әдісі арқылы сабақтан түсінгенін айтып шығады
«Өз-өзін бағалау» әдісі арқылы бағалау
|
Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс жасап қорытындылайды.
Сабақта жинаған балдарын қойып,санап,өз-өзін бағалайды. |
|
Көрнекіліктер,стикер |
||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы 1 мин |
105 бет, 3-тапсырма |
|
|
Күнделік, қалам |
|
1.Сабақты алфавит қуаламай кімнен сұрағысы келсе,содан сұрайды |
1.Жантас |
|
2.Тізім бойынша басынан төмен қарай сұрайтын қай мұғалім? |
2.Анфиса Михайловна |
|
3.Балыққа барып «Қысқы кешті» жаттамай келген кім? |
3.Майқанова |
|
4.»Қысқы кешті» жаттамай келіп «екілік» алған кім? |
4.Қожа |
|
Кейіпкерлер |
Қожа |
Жантас |
Сәбира Майқанова |
|
Мұғалім, қатал, әділ, мейірімді |
|
|
+ |
|
Ерке, қу, өзімшіл жағым паз |
|
+ |
|
|
Аңғал, адал сенгіш |
+ |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дайындықсыз келген бір күн.5 сынып Қожа
Дайындықсыз келген бір күн.5 сынып Қожа
Сабақ жоспары
|
Мектеп |
Рахат №1 |
|
Сыныбы |
5 «б» |
|
Пәні |
Қазақ әдебиеті |
|
Күні |
05.02.2025 |
|
Бөлім |
Адамгершілік - асыл қасиет |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Менің атым Қожа» хикаяты.Дайындықсыз келген бір күн. |
|
Оқу мақсатына сәйкес бағдарламадағы оқу мақсаты |
5.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу; |
|
Сабақ мақсаты |
- көркем шығармадағы кейіпкерлерді анықтайды. -кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады. |
Сабақ барысы
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
Кезеңі -Сәлеметсіңдер ме балалар! -Көңіл-күйлерің қалай? -Сабаққа дайынбыз ба?
«Кімге тән қасиет» әдісі бойынша оқушылар қасындағы жұбының жақсы қасиетін айтады.
|
Мұғаліммен амандасады. Сабаққа кітап,дәптерлерін түгендеп дайындалады. Оқушылардың бір-біріне сүйіспеншілігі артып,жақсы тұстарын білу мақсатында айтылады. |
ҚБ -Өте жақсы! -Керемет! -Тамаша! -Жақсы! Сөздерімен ынталандыру.
|
Көрнекілік,дәптер, қалам,оқулық
|
||||||||||||||||
|
Сабаққа кіріспе 4 мин 9 мин |
«Ой қозғау» Жалпы сынып аудио жазбадан «Дайындықсыз келген бір күн» үзіндісін тыңдап, есінде сақтайды, тақырыпты ашады. Шынайы өмірмен салыстыру мақсатында сұрақ қойылады. Жетекші сұрақ: «Сіздің басыңыздан осындай бір сәт өтті ме?» 1-тапсырма . «Семантикалық карта» ұсыну. Бұл тапсырманы орындау барысында оқушылар түсіну және жауап беру дағдысын өз жұмысында көрсетеді. Кейіпкерлер образын сәйкестендіріңіз
|
Сұрақтарға жауап береді.
Бұл тапсырманы орындау барысында оқушылар түсіну және жауап беру дағдысын өз жұмысында көрсетеді.Кейіпкерлер образын сәйкестендіреді. |
Дескриптор Жалпы балл-4б -семантикалық картамен жұмыс жасайды; 2б -Кейіпкерлерді сәйкестендірді 2б
ҚБ -Өте жақсы! -Керемет! -Тамаша! -Жақсы! Сөздерімен ынталандыру.
|
Қалам,дәптер
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 7 мин
11 мин |
Топқа бөлу. Оқушылар 1,2,3 деп санақ бойынша үш топқа бөлінеді.
Топтық жұмыс 2-тапсырма. «Сәйкестендіру кестесі» Кейіпкерлердің іс-әрекеті арқылы образды сәйкестендіріңіз
3-тапсырма Ыстық орындық әдісі. Сынып ішінде кез-келген оқушы ыстық орындыққа отырып,кейіпкерлердің біреуін таңдап,оқушыларға образын көрсетіп жасырады.Образын тапқан оқушы сол орындыққа отырады. Қожа,Жанар,Анфиса Михайловна,Сабира Майқанова,Милат,Жантас |
Кейіпкерлердің іс-әрекеті арқылы образды сәйкестендіреді.
Оқушылар хикаяттағы кейіпкерлер образын ыстық орындық әдісі арқылы ашады.
|
Дескриптор Жалпы балл-4б -шығармадағы кейіпкердің портреті мен іс-әрекетін анықтайды; 2б кейіпкерлердің іс-әрекетін сәйкестендіреді 2б
ҚБ -Өте жақсы! -Керемет! -Тамаша! -Жақсы! Сөздерімен ынталандыру.
Дескриптор Жалпы балл-2б -Белсенділік танытады;1б -Кейіпкер образын дұрыс табады;1б
|
Кесте, Қалам
орындық |
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 6 мин
Бағалау 4 мин |
Кері байланыс “Бір сөйлем” әдісі арқылы сабақтан түсінгенін айтып шығады
«Өз-өзін бағалау» әдісі арқылы бағалау
|
Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс жасап қорытындылайды.
Сабақта жинаған балдарын қойып,санап,өз-өзін бағалайды. |
|
Көрнекіліктер,стикер |
||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы 1 мин |
105 бет, 3-тапсырма |
|
|
Күнделік, қалам |
|
1.Сабақты алфавит қуаламай кімнен сұрағысы келсе,содан сұрайды |
1.Жантас |
|
2.Тізім бойынша басынан төмен қарай сұрайтын қай мұғалім? |
2.Анфиса Михайловна |
|
3.Балыққа барып «Қысқы кешті» жаттамай келген кім? |
3.Майқанова |
|
4.»Қысқы кешті» жаттамай келіп «екілік» алған кім? |
4.Қожа |
|
Кейіпкерлер |
Қожа |
Жантас |
Сәбира Майқанова |
|
Мұғалім, қатал, әділ, мейірімді |
|
|
+ |
|
Ерке, қу, өзімшіл жағым паз |
|
+ |
|
|
Аңғал, адал сенгіш |
+ |
|
|
шағым қалдыра аласыз













