Бекітемін:
|
Пәні: қазақ тілі |
Мектеп: М.Арын атындағы ҚҚОМ |
||||||||||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Күні:10.11.17ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Қалабазарова Э.А. |
||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 «г» |
|
Қатысқан оқушылар саны: |
|
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||
|
Бөлім атауы |
4-бөлім: Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№ 3-сабақ.Дала жануарлары мен үй жануарлары |
||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
О5Мәтін бойынша сұрақтар құрастыра білу Мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады ӘТН3Лексикалық норма Омоним, синоним сөздерді орынды қолданады |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар:1) мәтін мазмұнын түсінеді; 2) сөздердің омоним, синоним табады; Көптеген оқушылар:1) нақты ақпараттарды анықтайды; 2) омоним, синоним сөздерді қолданады; Кейбір оқушылар:1) нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады; 2) омоним, синоним сөздерді орынды қолданады. |
||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критеийлері |
Тыңдалым, айтылым мақсаты бойынша: Қарапайым, анықтауыштық сұрақтар құрастырады. Әдеби тілдік норма бойынша: Сөздердің синонимдерін табады, омонимдерді түсіндіреді. |
||||||||||||||||||||||
|
Тілдік міндеттер |
Тақырыпқа байланысты тірек сөздер:ат, ақ, бас, ,ауыр, бөл, от, жас, қыс, тән, мал, қанат, қала, т.б. төзімді, ұшар басы, бағалы, жер бетіндегі, сусымалы, өзіне тән т.б. Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: менің ойымша..., мен бұл пікірмен келісемін / келіспеймін |
||||||||||||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Жануарлардың өмір сүру ортасы |
||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
ботаника, елтану |
||||||||||||||||||||||
|
АКТ-мен байланыс |
интерактивтік тақта |
||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) |
туған жерге сүйіспеншілік, қоршаған ортаны қорғау, өмір бойы білім алу |
||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Қызығушылықты ояту Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Бейнематериал тамашалау. Сұхбат: - Ал сіздер дала жануарларына, үй жануарларына қандай жануарлар жататынын білесіздер ме? Олар несімен пайдалы? Сабақтың тақырыбымен, мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану Оқылым тапсырмасы. 1-тапсырма.Мәтінді түсініп оқыңыз.мәтіндегі негізгі ақпараттарды анықтап алыңыз.Анықталған ақпараттар негізінде 3 сұрақ қарастырыңыз.Сұрақтарыңызға жұбыңыздан жауап алыңыз. Дескриптор -мәтіндегі 3 нақты ақпараттарды анықтайды; -анықталған ақпараттарға қатысты 3 сұрақ құрастырады. 2.Омоним, синоним сөздерді еске түсіру. Оқылым тапсырмасы. 4-тапсырам.Мәтінді оқып шық.Не туралы? Бір-біріңе сұрақтар қойып анықтаңдар. Оқылым тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап беріңдер. 1.Қандай жануарлар тез жүгіреді? 2.Қай жануарды халық бағбан деп атаған? 3.Ән салатын жануарлар бар ма? 4.Ақылды жануарларға нелер жатады? Айтылым тапсырмасы.Мәтіндегі жануарлардың атауын буын үндестігіне қарай талда. Жазылым тапсырмасы 1-қатар 5-тапсырма. Берілген сөздердің антонимін, синонимін тап.Епті,тіршілік етеді,ұқсайды, жылдам, ақылды. Антоним сөздер: Епті-орашолақ, тіршілік етеді- , ұқсайды - Жылдам – ақырын, ақылды – ақымақ. Синоним сөздер: 2-қатар 7-тапсырма.Мәтіндегі синоним бола алатын сөздерді теріп ал. Олардың синонимдерін «Қос жазба» күнделігіне жаз.
3-қатар 9-тапсырма.Мәтіндегі антоним болатын сөздерді тауып жаз. Епті – орашолақ,жылдам –ақырын,жақсы – жаман, ақылды- Керемет - Жазылым тапсырмасы. 10-тапсырма. Суреттерге қарап, тақырып қой. Не нәрсеге назарың ауды? Суреттеп жаз.
|
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлекторлық экран Менде бәрі сәтті шықты ... Мен үйрендім ... Сабақта мен орындай алдым ... Бәрінен маған ұнағаны ... Бәрінен маған қиын болғаны ... |
|
|||||||||||||||||||||
|
Үйге: |
11- тапсырма. 59 бет. |
|
|||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс |
|||||||||||||||||||||
|
Жеке,деңгейлік тапсырмалар |
Жұптық бағалау |
Пәнаралық байланыс: ботаника, елтану Қауіпсіздік ережелері: гербарийлер таратқанда, оқушылардың өсімдіктердің дәмін тату, иіскеуге болмайтынын ескерту АКТ-мен
байланыс: интерактивтік
тақта |
|||||||||||||||||||||
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1:
2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1:
2: |
|||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дала жануарлары мен үй жануарлары
Дала жануарлары мен үй жануарлары
Бекітемін:
|
Пәні: қазақ тілі |
Мектеп: М.Арын атындағы ҚҚОМ |
||||||||||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Күні:10.11.17ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Қалабазарова Э.А. |
||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 «г» |
|
Қатысқан оқушылар саны: |
|
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||
|
Бөлім атауы |
4-бөлім: Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№ 3-сабақ.Дала жануарлары мен үй жануарлары |
||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
О5Мәтін бойынша сұрақтар құрастыра білу Мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады ӘТН3Лексикалық норма Омоним, синоним сөздерді орынды қолданады |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар:1) мәтін мазмұнын түсінеді; 2) сөздердің омоним, синоним табады; Көптеген оқушылар:1) нақты ақпараттарды анықтайды; 2) омоним, синоним сөздерді қолданады; Кейбір оқушылар:1) нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады; 2) омоним, синоним сөздерді орынды қолданады. |
||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критеийлері |
Тыңдалым, айтылым мақсаты бойынша: Қарапайым, анықтауыштық сұрақтар құрастырады. Әдеби тілдік норма бойынша: Сөздердің синонимдерін табады, омонимдерді түсіндіреді. |
||||||||||||||||||||||
|
Тілдік міндеттер |
Тақырыпқа байланысты тірек сөздер:ат, ақ, бас, ,ауыр, бөл, от, жас, қыс, тән, мал, қанат, қала, т.б. төзімді, ұшар басы, бағалы, жер бетіндегі, сусымалы, өзіне тән т.б. Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: менің ойымша..., мен бұл пікірмен келісемін / келіспеймін |
||||||||||||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Жануарлардың өмір сүру ортасы |
||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
ботаника, елтану |
||||||||||||||||||||||
|
АКТ-мен байланыс |
интерактивтік тақта |
||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) |
туған жерге сүйіспеншілік, қоршаған ортаны қорғау, өмір бойы білім алу |
||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Қызығушылықты ояту Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Бейнематериал тамашалау. Сұхбат: - Ал сіздер дала жануарларына, үй жануарларына қандай жануарлар жататынын білесіздер ме? Олар несімен пайдалы? Сабақтың тақырыбымен, мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану Оқылым тапсырмасы. 1-тапсырма.Мәтінді түсініп оқыңыз.мәтіндегі негізгі ақпараттарды анықтап алыңыз.Анықталған ақпараттар негізінде 3 сұрақ қарастырыңыз.Сұрақтарыңызға жұбыңыздан жауап алыңыз. Дескриптор -мәтіндегі 3 нақты ақпараттарды анықтайды; -анықталған ақпараттарға қатысты 3 сұрақ құрастырады. 2.Омоним, синоним сөздерді еске түсіру. Оқылым тапсырмасы. 4-тапсырам.Мәтінді оқып шық.Не туралы? Бір-біріңе сұрақтар қойып анықтаңдар. Оқылым тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап беріңдер. 1.Қандай жануарлар тез жүгіреді? 2.Қай жануарды халық бағбан деп атаған? 3.Ән салатын жануарлар бар ма? 4.Ақылды жануарларға нелер жатады? Айтылым тапсырмасы.Мәтіндегі жануарлардың атауын буын үндестігіне қарай талда. Жазылым тапсырмасы 1-қатар 5-тапсырма. Берілген сөздердің антонимін, синонимін тап.Епті,тіршілік етеді,ұқсайды, жылдам, ақылды. Антоним сөздер: Епті-орашолақ, тіршілік етеді- , ұқсайды - Жылдам – ақырын, ақылды – ақымақ. Синоним сөздер: 2-қатар 7-тапсырма.Мәтіндегі синоним бола алатын сөздерді теріп ал. Олардың синонимдерін «Қос жазба» күнделігіне жаз.
3-қатар 9-тапсырма.Мәтіндегі антоним болатын сөздерді тауып жаз. Епті – орашолақ,жылдам –ақырын,жақсы – жаман, ақылды- Керемет - Жазылым тапсырмасы. 10-тапсырма. Суреттерге қарап, тақырып қой. Не нәрсеге назарың ауды? Суреттеп жаз.
|
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлекторлық экран Менде бәрі сәтті шықты ... Мен үйрендім ... Сабақта мен орындай алдым ... Бәрінен маған ұнағаны ... Бәрінен маған қиын болғаны ... |
|
|||||||||||||||||||||
|
Үйге: |
11- тапсырма. 59 бет. |
|
|||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс |
|||||||||||||||||||||
|
Жеке,деңгейлік тапсырмалар |
Жұптық бағалау |
Пәнаралық байланыс: ботаника, елтану Қауіпсіздік ережелері: гербарийлер таратқанда, оқушылардың өсімдіктердің дәмін тату, иіскеуге болмайтынын ескерту АКТ-мен
байланыс: интерактивтік
тақта |
|||||||||||||||||||||
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1:
2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1:
2: |
|||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













