Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация жариялап
2 млн. ₸ табыс табыңыз!
0 / 1
Материалға шағымдану
Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Түсінікті
2024-2025 оқу жылына арналған
қысқа мерзімді сабақ жоспарларын
Жүктеп алғыңыз келеді ме?
Далалық зерттеу әдістері
Материал туралы қысқаша түсінік
Далалық зерттеу әдістері атты жаңартылған сабақ жоспарында жалпы археология қазба жұмыстары берілген. Барша ұстаздарға арналған.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады.
Толығырақ
23 Қараша 2018
1728
0 рет жүктелген
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ барысы:
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: | Зерттеу және зерттеушілер | Мектеп атауы: | |
Күні: | Мұғалімніңаты-жөні: | ||
Сынып: | 7 сынып | Қатысқандар: | |
Қатыспағандар: | |||
Сабақтың тақырыбы | Бағдарлама бойынша: | Далалық зерттеулер әдісі | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сəйкес) | 7.1.1.5 Географиялық далалық зерттеу әдістерін қолданады, көрсеткіштерді тіркейді, жинақтайды, өңдейді, талдайды. | ||
Сабақтың мақсаты | Далада жүргізілетін географиялық зерттеу әдістерін қарастыру және қолдану, берілген мәліметтерді, жинау, өңдеу.Барлығы: Географиялық әдіс - тәсілдерді ажыратуды, оқып үйренеді;Басым бөлігі: Далалық, географиялық зерттеу әдістерінің алдын-ала даярланған мәліметтер арқылы тіркеуге, жинақтауға, өндеуге дағдыланады;Кейбір оқушылар: Жинақталған мәліметтерді талдай отырып орта көрсеткішті есептеп қортындылай алады. | ||
Бағалау критерийі | Түсіну: Географиялық әдіс - тәсілдерді ажырата алады;Қолдану: Географиялық зерттеу әдіс-тәсілдері арқылы пайда болған мәліметтерді, жинақтап тіркейді және өндейді;Жинақтау: Алдын - ала берілген мәліметтерді қолдана отырып орта көрсеткішті есептеп қортындылайды. | ||
Тілдік мақсаттар | Оқылым-айтылым: Топтық жұмыс арқылы мәтінді оқи отырып, бөлінген тапсырманы бірі -біріне көшбасшылықты қолдана отырып жеткізуі.Тыңдалым-жазылым: Термин сөздерді кестеге толтыру, болашақ дербес оқуға дағдылау. | ||
Құндылықтарға баулу | Оқушыларды болашақ өмірде топпен жұмыс жасауға әрі қарай даярлау. Бір- бірімен топтық жұмыс кезеңінде араласу мәдениетін жоғарылату. Географиялық мәдениетке және өздік жұмысқа баулу. Арал мәселесі арқылы экологиялық және азаматтық, патриоттық сезімін «Мәңгілік ел» идеясының маңызды құрамдас бөлігіне сай әрі қарай дамыту. | ||
Пəнаралық байланыс | Тарих – Тарихи зерттеу әдісін таныстыру кезеңінде, өз баяндамаларын тарихи мысалдармен дәлелдеу.Орыс тілі – қосалқы тапсырма орындау кезеңінде берілген материкті басты сөйлем мүшелерінің қолдана отырып жеткізу.Ағылшын тілі – термин сөздердің аудармасын қолдануы. | ||
Алдыңғы білім | Осы сабақ барысында 6 сыныпта өтетін әрбір тараудағы алған білімдері қажеттілік етеді.Сабақ жоспарын құрау кезеңінде барлық бар әдістемелік білімді қолдана отырып сабақ жоспарын, сабақ алдына қойылған мақсаттарды тиімді жету үшін жан-жақты құраймын. |
Сабақ барысы:
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Сабақтың басы9 мин Сабақтың ортасы26 мин Сабақтың соңыКері байланыс10 мин | 3-топ тапсырмасы: Т, Д(Салыстырмалы, экономикалық – математикалық)а)Мұғалімнің тандауы бойынша географиялық әдістің 2 түріне сипаттама беріндер және берілген тапсырмаларды орындандар («Кластер» жасау «Автобус аялдамасы» әдісі арқылы түсіндіру). Рөлдік жұмыс атқару: көшбасшы, мәтінші, безендіруші. б)Берілген көрсеткіштерді салыстыру.Қолданып отырған зерттеу әдісің анықтау. 4- топ тапсырмасы: Т, Д(Бақылау, моделдеу)а)Мұғалімнің таңдауы бойынша географиялық әдістің 2 түріне сипаттама беріңдер және берілген тапсырмаларды орындаңдар («Кластер» жасау «Автобус аялдамасы» әдісі арқылы түсіндіру). Рөлдік жұмыс атқару: көшбасшы, мәтінші, безендіруші. б)Бүгінгі күнде сабаққа келе жатқан кезде нені байқадыныздар (жазбаша түрде).Қолданып отырған зерттеу әдісін анықтау. 5 топ тапсырмасы: Т, Д(Болжау, геоақпараттық жүйе)а)Мұғалімнің таңдауы бойынша географиялық әдістің 2 түріне сипаттама беріңдер және берілген тапсырмаларды орындаңдар («Кластер» жасау «Автобус аялдамасы» әдісі арқылы түсіндіру). Рөлдік жұмыс атқару: көшбасшы, мәтінші, безендіруші. б)Арал көлі туралы берілген мәлімет бойынша болжам жасаныздар. Бір жыл ішінде Арал теңізіңің суы жаңбырмен келетін су мөлшерінен 12 есеге көп буланады. Қолданып отырған зерттеу әдісін анықтау. Қосалқы тапсырмалар (Д)1.№3 топтың тапсырмасында қай материктер туралы айтылып тұр? (мәліметті орыс тілінде басты сөйлем мүшелерін қолдана отырып жеткізу керек).2.Берілген мәліметті қолдана отырып тығыздықты келесі формула арқылы анықтап беріңіз:S – ауданХ – халық саныТ - тығыздықҚолданып отырған зерттеу әдісің анықтау.3.Егер таудың абсолюттік биіктігі 500 метрге тең болса, көрсетілген сурет бойынша таудың салыстырмалы биіктігін анықтандар. Бірін - бірі бағалау «Жұлдызша» тәсілі арқылы. Жақсы – барлығын толық түсіндікОрташа – түсінбей қалған жерлеріміз барНашар – түсінбедік | Ребус«Сөзжұмбақ» әдісі (презентация) Үлкен саусақ суреті №1 карточкаА3 форматындағы Ақ беттер, маркерлер,АтласБағалау карточкасы №2 карточкаА3 форматындағы Ақ беттер, маркерлерБағалау карточкасы №3 карточкаА3 форматындағы Ақ беттер, маркерлерБағалау карточкасы №4 крточкаА3 форматындағы Ақ беттер, маркерлерБағалау карточкасы №5 картокаА3 форматындағы Ақ беттер, маркерлерБағалау карточкасы Формула суреті Интербелсенді тақта Жұлдызшалар суреті «+ - қызықты» кестесі Мұғалімнің сөзі Карточкалар |
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау. Ақпараттық- коммуникациялық технологияларды қолдану. |
Қолдау:Қолдау ретінде, сабақтың әрбір кезеңінде мұғалімнің түсіндіруі.Қабілеті жоғары: Қабілеті жоғары оқушыларға қосалқы тапсырмалар орындату.Көшбасшы ретінде өз тобының атынан сөз сөйлеу.Үй тапсырмасын сараланған түрде беру арқылы.Қабілеті орташа және төмен: Қабілеті орташа және төмен оқушыларға топпен жұмыс жасата отыру кезеңінде мәтінмен және постер безендіру жұмысы арқылы. | Сабақта интербелсенді тақтаны САНПИН нормативтік документіне сай 15-20 аралығында қолдану.Құрал жабдықтармен болашақта жасалатын жұмыстарға қауіпсіздік ережелерін таратып беру. |
Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма жəне неліктен? | |
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?1:2:Сабақтың бұданда жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1:2:Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге назар аудару қажет?1:2: |
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)