Қысқа мерзімді жоспар № 19
|
Сабақтың тақырыбы: Дәлдік пен мергендікті дамытатын ойындар |
Мектеп: №4 С. Сейфуллин атындағы орта мектеп |
|
|
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Балғабаева С |
|
|
||||
|
Сынып: 3 В |
Қатысқаны:25 |
Қатыспағаны:0 |
|
|
|||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
3.3.4.4. Денсаулықты нығайтуға ықпал ететін дене жаттығуларын орындау кезінде тиісінше жауап қайтарып, қиындықтар мен тәуекелдерді қалай еңсеру керек екендігін түсінеді және көрсетеді. |
|
|
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: |
|
|
||||
|
|
Дәлдік пен мергендікті дамытатын ойындармен танысады |
|
|
||||
|
|
Оқушылар көпшілігі орындай алады: |
|
|
||||
|
|
Дәлдік пен мергендікті дамытатын ойындардың ережелерін біледі |
|
|
||||
|
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
|
|
||||
|
|
Ойын барысында керекті құрал-жабдықтарды еркін қолданады. |
|
|
||||
|
Тілдік мақсат |
Дәлдік пен мергендікті дамытатын жаттығуларды орындау барысында дағдыларды қолданады |
|
|
||||
|
|
|
|
|
||||
|
|
Пәнге қатысты сөздік мен терминдер: Сәлеметсіздерме- Здраствуйте- good moning Ысқырық – свисток – whistle Доп- мяч – Ball Нысана-цель-target |
|
|
||||
|
|
|
|
|
||||
|
|
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: Дәлдік пен мергендікке дамыту барысында оқушылар сұрайды, бір-біріне жауап береді, өзара сөйлесу арқылы қарым-қатынаста болады |
|
|
||||
|
|
|
|
|
||||
|
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|
|
||||
|
|
|
|
|
||||
|
|
Не себепті .....деп ойлайсыз?, Салмақ қолға аяққа түседі |
|
|
||||
|
Жоспарланған уақыт |
45 ' |
|
|
||||
|
|
|
|
|
||||
|
|
Ишара бармақпен бағалау,мадақтау,алғыс айту |
|
|
||||
|
Алдыңғы оқу |
Төзімділікті дамытуға бағытталған ойындар |
|
|
||||
|
Жоспар |
|
|
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
|
|||
|
Басы13-15' |
1. Жалпы сапқа тұрғызу, кезекші мәлі- меті, сәлемдесу, сабақ мазмұнын қысқа- ша түсіндіру. 2. Назар аударатын жаттығулар. -оңға, солға, кері айнал с.қ 1-2 3. Жүру барысында орындалатын жаттығулар. -Қол жоғарыда аяқ ұшымен жүру -Қол желкеде аяқтың өкшесімен жүру -Қол алда жартылай отырып жүру -Қол тізеде толық отырып жүру 4. Жугіру барысында орындалатын жаттығулар. -Тізені көтеріп жүгіру, қол жанда -Өкшені артқа лақтырып жүгіру Оң бүйірмен қолды алға айналдыра жүгіру -Сол бүйірмен қолды артқа айналдыра жүгіру -Оң аяқпен секіру қол белде -Сол аяқпен секіру қол белде -Арқамен жүгіру -Залдың бұрышынан көлденең жылдам- дыққа жүгіру -Спорттық жүріске көшу, жай жүріске көшу демді қалпына келтіру 5. Жалпы жетілдіретін жаттығулар -Б.қ. аяқ иық көлемінде қол белде с.қ. 1-4 басты оңға с.қ. 5-8 солға айнал- дыру -Б.қ. аяқ иық көлемінде қол иықта с.қ. 1-4 шынтақты артқа айналдыру с.қ. 5-8 шынтақты алға айналдыру
-Б.қ. аяқ иық көлемінде қол кеуде тұсында бүгулі с.қ. 1-2 бүгіп керу с.қ. 3-4 жазып керу -Б.қ. аяқ иық көлемінде қол белде с.қ. 1-4 жанбасты оңға айналдыру с.қ. 5-8 жанбасты солға айналдыру -Б.қ. аяқ иық көлемінен барынша алшақ қол белде с.қ. 1. оң аяққа жүрелеу, қолды алға созу с.қ. 2. Б.қ. с.қ. 3. сол аяққа жүрелеу, қолды алға созу с.қ. 4. Б.қ. -Б.қ. Негізгі тұрыс с.қ. 1. Секіре аяқ алшақ қолды жоғары көтере алақанды бір-біріне соғу с.қ. 2. Секіре аяқ бірге қолды артқа жібере алақанды бір-біріне соғу с.қ. 3-4 Қайталау |
Спорт зал. Доп, ысқырық, уақыт өлшегіш Топқа бөлу түстер бойынша Музыка құралы, проектордан суреттер
|
|
|
|||
|
Ортасы23-25' минут |
Биатлон Әрбір ойыншы кедергілердің арасымен жүгіріп отырып, арнайы ату алаңына келеді. Гимнастикалық төсеніштің үстіне жатып кіші доппен шарларға тигізеді. Ескерту: Ойыншы шарға тигізе алмай қалса айып алаңын қайтадан айналып келесі ойыншыға беред Ұлттық ойын асық. Спорт алаңының ортасында шеңбер сызылады. Шеңбердің ортасындағы сызыққа асықтар тігіліп, шеңберден бірдей қарама-қарсы қашықтықтағы екі жақ сызықтан ойыншылар ретпен кезек асық атады. Ойыншының сақасы асыққа тиіп, асық шеңберден шықса ойыншы асықты алып,жатқан жерге келесі асықты атады. Ойын шеңбер ішіндегі асықтар түгел атылып алынғанша жалғасады. Қай команда көп асық шығарса сол команда алтын алады. |
кедергілер, төсеніш, ату алаңы, кіші доптар, шарлар
арнайы алаңда тігілген асықтар
|
|
|
|||
|
Соңы 3-5 ' Акт арқылы дәлдікке бағытталған қозғалмалы ойындарды анықтау |
Оқушыларға тыныс алу жаттығуларын орындату.Сапқа тұрғызу.Бағалау
|
|
|
|
|||
|
Қосымша ақпарат |
|
Пәнаралық байланыс-денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
|||||
|
Саралау- оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Тарих, Бастапқы әскери дайындық, Қауіпсіздік ережелері (сабақ барысында кедергілерге жол бермеу), АКТ , өзара бірлесіп жұмыс жасауға үйрету. |
|
|
|||
|
Футбол добын кедергілер арасымен алып жүру(жеке жұмыс) футбол ойынын ойнау(топтық жұмыс) футбол добын оқушылар бір-біріне дәл беру(жұптық жұмыс |
Қол шапалақтау арқылы бағалау, Бағдаршам арқылы , басбармақ арқылы бағалау
|
Тарих, Бастапқы әскери дайындық, Қауіпсіздік ережелері (сабақ барысында кедергілерге жол бермеу), АКТ , өзара бірлесіп жұмыс жасауға үйрету.Қазақ тілі, орыс тілі, ағылшын тілі |
|
|
|||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. Сабақтың мақсаты мен міндеттері , топтық, жұптық, жеке жұмыстарды оқушылар уақытында орындады Сабақ жақсы деңгейде отті Жоспарланған саралау жақсы іске асты себебі тапсырмалар сәйкес келді Уақытты тиімді пайдаланды Ноутбук пайдалануды енгізер едім.Видео роликтер көрсетер едім |
|
|
||||
|
Қортынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты) 1.Бейне ролик пайдаландым 2.Оқушылар ынтамен қатысты Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді( оқыту мен оқуға қатысты)? 1.Мектебіміздің жеңімпаз спортшы түлегін шақырып сабақта балалармен ойнату керек еді 2.Топтық жұмыс ықпалына енгізіледі Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1.Осы сабақ барысында келесі сабағыма АКТ пайдалану керек екенін білдім 2. Оқушылардың қауіпсіздік ережесін қайталау |
|
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дәлдік пен мергендікті дамытатын ойындар
Дәлдік пен мергендікті дамытатын ойындар
Қысқа мерзімді жоспар № 19
|
Сабақтың тақырыбы: Дәлдік пен мергендікті дамытатын ойындар |
Мектеп: №4 С. Сейфуллин атындағы орта мектеп |
|
|
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Балғабаева С |
|
|
||||
|
Сынып: 3 В |
Қатысқаны:25 |
Қатыспағаны:0 |
|
|
|||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
3.3.4.4. Денсаулықты нығайтуға ықпал ететін дене жаттығуларын орындау кезінде тиісінше жауап қайтарып, қиындықтар мен тәуекелдерді қалай еңсеру керек екендігін түсінеді және көрсетеді. |
|
|
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: |
|
|
||||
|
|
Дәлдік пен мергендікті дамытатын ойындармен танысады |
|
|
||||
|
|
Оқушылар көпшілігі орындай алады: |
|
|
||||
|
|
Дәлдік пен мергендікті дамытатын ойындардың ережелерін біледі |
|
|
||||
|
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
|
|
||||
|
|
Ойын барысында керекті құрал-жабдықтарды еркін қолданады. |
|
|
||||
|
Тілдік мақсат |
Дәлдік пен мергендікті дамытатын жаттығуларды орындау барысында дағдыларды қолданады |
|
|
||||
|
|
|
|
|
||||
|
|
Пәнге қатысты сөздік мен терминдер: Сәлеметсіздерме- Здраствуйте- good moning Ысқырық – свисток – whistle Доп- мяч – Ball Нысана-цель-target |
|
|
||||
|
|
|
|
|
||||
|
|
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: Дәлдік пен мергендікке дамыту барысында оқушылар сұрайды, бір-біріне жауап береді, өзара сөйлесу арқылы қарым-қатынаста болады |
|
|
||||
|
|
|
|
|
||||
|
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|
|
||||
|
|
|
|
|
||||
|
|
Не себепті .....деп ойлайсыз?, Салмақ қолға аяққа түседі |
|
|
||||
|
Жоспарланған уақыт |
45 ' |
|
|
||||
|
|
|
|
|
||||
|
|
Ишара бармақпен бағалау,мадақтау,алғыс айту |
|
|
||||
|
Алдыңғы оқу |
Төзімділікті дамытуға бағытталған ойындар |
|
|
||||
|
Жоспар |
|
|
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
|
|||
|
Басы13-15' |
1. Жалпы сапқа тұрғызу, кезекші мәлі- меті, сәлемдесу, сабақ мазмұнын қысқа- ша түсіндіру. 2. Назар аударатын жаттығулар. -оңға, солға, кері айнал с.қ 1-2 3. Жүру барысында орындалатын жаттығулар. -Қол жоғарыда аяқ ұшымен жүру -Қол желкеде аяқтың өкшесімен жүру -Қол алда жартылай отырып жүру -Қол тізеде толық отырып жүру 4. Жугіру барысында орындалатын жаттығулар. -Тізені көтеріп жүгіру, қол жанда -Өкшені артқа лақтырып жүгіру Оң бүйірмен қолды алға айналдыра жүгіру -Сол бүйірмен қолды артқа айналдыра жүгіру -Оң аяқпен секіру қол белде -Сол аяқпен секіру қол белде -Арқамен жүгіру -Залдың бұрышынан көлденең жылдам- дыққа жүгіру -Спорттық жүріске көшу, жай жүріске көшу демді қалпына келтіру 5. Жалпы жетілдіретін жаттығулар -Б.қ. аяқ иық көлемінде қол белде с.қ. 1-4 басты оңға с.қ. 5-8 солға айнал- дыру -Б.қ. аяқ иық көлемінде қол иықта с.қ. 1-4 шынтақты артқа айналдыру с.қ. 5-8 шынтақты алға айналдыру
-Б.қ. аяқ иық көлемінде қол кеуде тұсында бүгулі с.қ. 1-2 бүгіп керу с.қ. 3-4 жазып керу -Б.қ. аяқ иық көлемінде қол белде с.қ. 1-4 жанбасты оңға айналдыру с.қ. 5-8 жанбасты солға айналдыру -Б.қ. аяқ иық көлемінен барынша алшақ қол белде с.қ. 1. оң аяққа жүрелеу, қолды алға созу с.қ. 2. Б.қ. с.қ. 3. сол аяққа жүрелеу, қолды алға созу с.қ. 4. Б.қ. -Б.қ. Негізгі тұрыс с.қ. 1. Секіре аяқ алшақ қолды жоғары көтере алақанды бір-біріне соғу с.қ. 2. Секіре аяқ бірге қолды артқа жібере алақанды бір-біріне соғу с.қ. 3-4 Қайталау |
Спорт зал. Доп, ысқырық, уақыт өлшегіш Топқа бөлу түстер бойынша Музыка құралы, проектордан суреттер
|
|
|
|||
|
Ортасы23-25' минут |
Биатлон Әрбір ойыншы кедергілердің арасымен жүгіріп отырып, арнайы ату алаңына келеді. Гимнастикалық төсеніштің үстіне жатып кіші доппен шарларға тигізеді. Ескерту: Ойыншы шарға тигізе алмай қалса айып алаңын қайтадан айналып келесі ойыншыға беред Ұлттық ойын асық. Спорт алаңының ортасында шеңбер сызылады. Шеңбердің ортасындағы сызыққа асықтар тігіліп, шеңберден бірдей қарама-қарсы қашықтықтағы екі жақ сызықтан ойыншылар ретпен кезек асық атады. Ойыншының сақасы асыққа тиіп, асық шеңберден шықса ойыншы асықты алып,жатқан жерге келесі асықты атады. Ойын шеңбер ішіндегі асықтар түгел атылып алынғанша жалғасады. Қай команда көп асық шығарса сол команда алтын алады. |
кедергілер, төсеніш, ату алаңы, кіші доптар, шарлар
арнайы алаңда тігілген асықтар
|
|
|
|||
|
Соңы 3-5 ' Акт арқылы дәлдікке бағытталған қозғалмалы ойындарды анықтау |
Оқушыларға тыныс алу жаттығуларын орындату.Сапқа тұрғызу.Бағалау
|
|
|
|
|||
|
Қосымша ақпарат |
|
Пәнаралық байланыс-денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
|||||
|
Саралау- оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Тарих, Бастапқы әскери дайындық, Қауіпсіздік ережелері (сабақ барысында кедергілерге жол бермеу), АКТ , өзара бірлесіп жұмыс жасауға үйрету. |
|
|
|||
|
Футбол добын кедергілер арасымен алып жүру(жеке жұмыс) футбол ойынын ойнау(топтық жұмыс) футбол добын оқушылар бір-біріне дәл беру(жұптық жұмыс |
Қол шапалақтау арқылы бағалау, Бағдаршам арқылы , басбармақ арқылы бағалау
|
Тарих, Бастапқы әскери дайындық, Қауіпсіздік ережелері (сабақ барысында кедергілерге жол бермеу), АКТ , өзара бірлесіп жұмыс жасауға үйрету.Қазақ тілі, орыс тілі, ағылшын тілі |
|
|
|||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. Сабақтың мақсаты мен міндеттері , топтық, жұптық, жеке жұмыстарды оқушылар уақытында орындады Сабақ жақсы деңгейде отті Жоспарланған саралау жақсы іске асты себебі тапсырмалар сәйкес келді Уақытты тиімді пайдаланды Ноутбук пайдалануды енгізер едім.Видео роликтер көрсетер едім |
|
|
||||
|
Қортынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты) 1.Бейне ролик пайдаландым 2.Оқушылар ынтамен қатысты Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді( оқыту мен оқуға қатысты)? 1.Мектебіміздің жеңімпаз спортшы түлегін шақырып сабақта балалармен ойнату керек еді 2.Топтық жұмыс ықпалына енгізіледі Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1.Осы сабақ барысында келесі сабағыма АКТ пайдалану керек екенін білдім 2. Оқушылардың қауіпсіздік ережесін қайталау |
|
|
|||||
шағым қалдыра аласыз























