|
Пән: Қазақ тілі |
Мектеп: Шоқан Уәлиханов мектеп-гимназиясы. |
||||||||
|
Күні: 10.04.18ж |
Мұғалімнің аты-жөні:Кожагулова А.Р |
||||||||
|
Сынып: 2 «В» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ізденуге үйренемін. Дара және күрделі етістік. |
||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
2.2.4.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау 2.3.1.1 тірек сөздерді пайдаланып, жеке сурет/сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу мәтіндерін құрап жазу |
||||||||
|
Дескриптор |
Білім алушы:
|
||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Қамқорлыққа баулу |
||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану, АКТ, дене шынықтыру |
||||||||
|
Алдыңғы білімдер |
Мәтіннің тақырыбын, негізгі ойын анықтау жолын біледі |
||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық дайындық -Сабағымызға келгендер, Сәлем бердік ,бәріңе. Ізгілікке сенгендер, Сәлем бердік ,бәріңе. Өз бақытын өзгемен, Тең бөлісе білгендер Сәлем бердік ,бәріңе. Бір-біріне қарап: -Сәтті болсын сабағымыз, Ашық болсын қабағымыз. Үй тапсырмасын сұрау. 1.«Қамқорлық» тақырыбына әңгіме жазып келу. 2.Сөйлемнен етістіктерді табу. Мұғалім білім алушыларды сабақтың мақсатымен таныстырады. -Балалар, бүгін біз етістіктің дара және күрделі түрлерімен танысамыз Видео-түсіндірілім (2-3 мин) «Шапалақ» әдісі -Балалар, дара етістік дегеніміз не екен? -Күрделі етістік дегеніміз не екен? Егер тақтаға дара етістік жазылса бір рет шапалақтаймыз. Күрделі етістік жазылса екі рет шапалақтаймыз. Жазды, көріп жатыр,ұшады, оқып отыр, ойнады, билейді, ұшып бара жатыр. Жазылым 22-жаттығу Өлеңді қатесіз көшіріп жаз. Етістіктерді тап. Дара, күрделі екенін ажырат. Көтеріп, келеді-көтереді. 24- жаттығу Дара етістікті күрделі етістікке айналдырып жаз. Өсті,жуды, сүзді, озды, тоқыды. Сергіту сәті. Оқылым Мәтін алды жұмыс «Мылқау суреттер»
Топпен жұмыс 1-топ. Мәтінді мазмұндау 2-топ.Мәтінге сұрақтар дайындау 3-топ.Мәтіннен етістіктерді табу. Мәтін соңы. Суреттерге жан бітіру. (Ауызша сурет бойынша жалпы сынып мазмұндау.) Жоспар құру.
Қайырымды жүрекпен, Мейірімді тілекпен. Ізгілікті жүрекпен, Қамқор болып жүремін , -деп балалар осылай әрқашанда үлкенге де, кішіге де, жан-жануар, құстарға да қамқор жасаңдар. Қорытынды «Адасқан стикерлер» -Балалар, орындықтарыңның артына қараңдаршы. -Кімде стикер жабыстырылған? -Стикерде жазылған етістіктері мына кестеге ретімен жабыстырыңдар.
Рефлексия
-Бүгінгі сабақ түсінікті болса, ұшқан көгершінді оң қолға, әлі де толықтыру керек болса, қонып тұрған көгершінді сол қолға іліңдер. Бағалау.Сабақтың өн бойында балаларды бағалап отыру. Үйге тапсырма: 78- беттегі 21 -тапсырманы ауызша дайындалу.Дәптердегі 62-беттегі Шығармашылық тапсырманы жазып келу. |
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дара және күрделі етістік
Дара және күрделі етістік
|
Пән: Қазақ тілі |
Мектеп: Шоқан Уәлиханов мектеп-гимназиясы. |
||||||||
|
Күні: 10.04.18ж |
Мұғалімнің аты-жөні:Кожагулова А.Р |
||||||||
|
Сынып: 2 «В» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ізденуге үйренемін. Дара және күрделі етістік. |
||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
2.2.4.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау 2.3.1.1 тірек сөздерді пайдаланып, жеке сурет/сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу мәтіндерін құрап жазу |
||||||||
|
Дескриптор |
Білім алушы:
|
||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Қамқорлыққа баулу |
||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану, АКТ, дене шынықтыру |
||||||||
|
Алдыңғы білімдер |
Мәтіннің тақырыбын, негізгі ойын анықтау жолын біледі |
||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық дайындық -Сабағымызға келгендер, Сәлем бердік ,бәріңе. Ізгілікке сенгендер, Сәлем бердік ,бәріңе. Өз бақытын өзгемен, Тең бөлісе білгендер Сәлем бердік ,бәріңе. Бір-біріне қарап: -Сәтті болсын сабағымыз, Ашық болсын қабағымыз. Үй тапсырмасын сұрау. 1.«Қамқорлық» тақырыбына әңгіме жазып келу. 2.Сөйлемнен етістіктерді табу. Мұғалім білім алушыларды сабақтың мақсатымен таныстырады. -Балалар, бүгін біз етістіктің дара және күрделі түрлерімен танысамыз Видео-түсіндірілім (2-3 мин) «Шапалақ» әдісі -Балалар, дара етістік дегеніміз не екен? -Күрделі етістік дегеніміз не екен? Егер тақтаға дара етістік жазылса бір рет шапалақтаймыз. Күрделі етістік жазылса екі рет шапалақтаймыз. Жазды, көріп жатыр,ұшады, оқып отыр, ойнады, билейді, ұшып бара жатыр. Жазылым 22-жаттығу Өлеңді қатесіз көшіріп жаз. Етістіктерді тап. Дара, күрделі екенін ажырат. Көтеріп, келеді-көтереді. 24- жаттығу Дара етістікті күрделі етістікке айналдырып жаз. Өсті,жуды, сүзді, озды, тоқыды. Сергіту сәті. Оқылым Мәтін алды жұмыс «Мылқау суреттер»
Топпен жұмыс 1-топ. Мәтінді мазмұндау 2-топ.Мәтінге сұрақтар дайындау 3-топ.Мәтіннен етістіктерді табу. Мәтін соңы. Суреттерге жан бітіру. (Ауызша сурет бойынша жалпы сынып мазмұндау.) Жоспар құру.
Қайырымды жүрекпен, Мейірімді тілекпен. Ізгілікті жүрекпен, Қамқор болып жүремін , -деп балалар осылай әрқашанда үлкенге де, кішіге де, жан-жануар, құстарға да қамқор жасаңдар. Қорытынды «Адасқан стикерлер» -Балалар, орындықтарыңның артына қараңдаршы. -Кімде стикер жабыстырылған? -Стикерде жазылған етістіктері мына кестеге ретімен жабыстырыңдар.
Рефлексия
-Бүгінгі сабақ түсінікті болса, ұшқан көгершінді оң қолға, әлі де толықтыру керек болса, қонып тұрған көгершінді сол қолға іліңдер. Бағалау.Сабақтың өн бойында балаларды бағалап отыру. Үйге тапсырма: 78- беттегі 21 -тапсырманы ауызша дайындалу.Дәптердегі 62-беттегі Шығармашылық тапсырманы жазып келу. |
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз

















