Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Дарак гап
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Сабақ № 1 |
Сабақтың тақырыбы: Хабарлы сөйлем |
||||
Күні: 13 Сәуір |
Мұғалімнің аты-жөні : Умида Пазлиева |
||||
Сынып: 2- В |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
|||
Осы сабақты меңгеруге қол жеткізетін оқыту мақсаттары |
Хабарлы сөйлем туралы оқушыларға түсініктеме беру, суреттерге қарап хабарлы сөйлем құруға үйретіп бару, еңбекқор болуға тәрбиелеу |
||||
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар:Хабарлы сөйлем құрай алады және ол туралы түсініктеме алады |
||||
Оқушылардың көпшілігі : Суретке қарап хабарлы сөйлем құрай алады және сөйлем неден құралғандығын айта алады, хабарлы сөйлем қатыстырып шағын мәтін құрай алады |
|||||
Кейбір оқушылар : Хабарлы сөйлемдегі сөздерді талдай алады, сюжетке қарап әңгіме құрай алады |
|||||
Алдыңғы сабақтарда алған білім |
Оқушылар сөйлем туралы үйренген білімдерін сұрақ –жауап арқылы және ереже жаттау арқылы нығайтады , өз пікірлерін айтады,белсенділігін арттырады |
||||
Сабақтың барысы: |
|||||
Сабақ кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
Сабақтың басталуы: 0-5 |
Оқушылармен үш тілде сәлемдесу: Сәлеметсіңдер ме , балалар! – Здравствуйте , дети- Hello children! Ынтымақтастық ахуалын қалыптастыру : Қуанамын мен де, Қуанасың сен де , Қуанайық бәріміз Жарқырап шыққан күнге. Оқушылармен ауа- райы туралы сұхбат өткізу Кезекші есебі Оқушыларды сиқырлы ыдыс ішіндегі дауысты және дауыссыз дыбыстар шаблоны арқылы 2 топқа : Дауысты дыбыстар , Дауыссыз дыбыстар деп бөлу |
Жыл мезгілдерін суреттері , слайд |
|||
Сабақтың ортасы: 7-11 |
«Футбол » ойыны арқылы өтілген сабақты сұрау. Дарбазаның ішіне сұрақ жазылған доптарды салу . Сұрақтар: 1 . Сөйлем дегеніміз не? 2. Сөйлем нелерден құралады? |
А4 ға салынған дарбаза суреті, доп стикерлері |
|||
12-14
10-25 |
3. Сөйлем құра 4. Сөйлем айтылуына қарай нешеге бөлінеді? 3 тілде мезгілге байланысты сөздерді айту: Көктем-Весна- spring Сәуір-апрель-aprel Жаңа тақырыпты түсіндіру : Хабарлы сөйлем-бірдеңенің жайын хабарлау мақсатымен айтылған сөйлемді хабарлы сөйлем дейміз. Хабарлы сөйлемнің соңына нүкте қойылады. Мысалы: Оқушылар саяхатқа шықты. 424-жаттығуды орындау 426-жаттығудағы суреттерге қарап сөйлем құрау «Бір аяқты жол» әдісінен пайдаланып ереже үйрену «Көбелек» ойыны. Гүлдерге сөйлемнің үш түрі кездесетін сөйлемдер жазылған . Оқушылар сол сөйлемдерді оқып , тек хабарлы сөйлемдер жазылған гүлге көбелектерді жабыстырады Сергіту сәті Сөз ойыны 432-жаттығуны орындау .Ребус шешу |
Көктем мезгілінің суреттері
Көбелек стикерлері,гүл суреті салынған постер
Слайд |
|
Сабақтың соңы: 0-5 |
Оқушылар өздерінің сабақ соңындағы ойларын қызыл стикерлерге (ұнады) ал сарысына (ұнамады) деп жазып тақтаға жабыстырады. Топтарды бағалау. Жеңіске жеткен топты анықтау Оқушылырды бағалау Оқушыларға 428-жаттығуды орындап келуді үйге тапсырма ретінде беру |
Стикерлер Бағалау үшін геометрик фигуралар |
|
Қосымша ақпарат |
|
Дифференция-көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Неғұрлым қабілетті оқушылардың алдында қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? |
Бағалау-оқушылардың материалды игеру деңгейін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыстар Денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен байланыстар Құндылықтармен байланыстар (тәрбиелік элемент) |
Шығармашылық міндеттегі нәтижелерді дифференциа- циалау .Оқушы жүргізуші бола алады.Қорытын-ды міндеттегі неғұрлым күрделі ырғақтар |
Бақылау,тыңдау , оқушыларға ойлануға берілген сұрақтар:
|
Дүниетану, математика пәндерімен , халық ауыз әдебиетімен байланыс. Жан-Жануарларды , табиғатты қорғау,достарының пікірлерін құрметтеу , бағалай білу , топ мүшелерінің іс-әрекетін бақылауға дағдылану |
Рефлекция Не болды?
Қалай болды?
Неліктен олай болды?
Бұл бізге не береді?
|
Сабақ жаңа білім беру әдісі арқылы өтілді. Сабақта оқушылар бар ынтасымен , қызығушылық танытып қатысты. Олар хабарлы сөйлем туралы толық мәліметтерді алды. Оқушылар суретке қарап сөйлем құрауды , ал кейбіреулері үш тілде сөйлеуді үйренді . Дарынды оқушылар сюжетке қарап шағын әңгіме құра алатын болды. Олар футбол ойынын өте қызығып тез әрі жылдам болуға сұрақтарға толық жауап беруге үйренді.Бір аяқты жол әдісінен пайдалана отырып ережелерді үйренді,ал көбелек ойыны арқылы хабарлы сөйлемдерді ажырата алды.Ой-өрісін өсіріп, ребус шешуді үйренді. Сабақ көңілімнен шықты. Бірақ үлгерімі төмен кейбір оқушыларым үш тілде сөйлеуге қийналды. Олар көбелек ойынында хабарлы сөйлемдерді ажыратуда біраз қийналды. 2 топтағы оқушылар бір-бірлерін тыңдай алмады. Олардың әр қайсысы өз ойын дұрыс деп санады.Сол себебті сабақта оқушыларым бір-бірлерімен келісе алмай, жұптық жұмыстарды жақсы орындай алмады.
Олар хабарлы сөйлемдерді басқа сөйлемдерден ажыратуда біраз қийналды. Сол себепті олар Көбелек ойынын өздеріне қиын деп санады Бұл маған үлгерімі төмен оқушылармен тағы да көбірек жұмыстар атқаруым қажет екенін білдіреді. Оларға сабақ барысында жеке тапсырмалар беруім есепке алу қажет екенін білдім . Үлгерімі төмен оқушылар басқа да пән мұғалімдерімен тағы біраз жұмыс істеп,ой-өрісін кеңейту керек. Сонда ғана олар үш тілді жақсы үйреніп кете алады, олар өз достары мен бірдей болуға олардан қалыспауға тырысады. Мен оқушыларымдың әр қашан ұйымшыл бір-бірлеріне достық сезімі күшті болғанын қалаймын. Оларды бір-бірлерін құрметтеуге тәрбиелеп барамын . |