Тақырып бойынша 11 материал табылды

Деформация. Серпімділік күші.

Материал туралы қысқаша түсінік
Қысқа мерзімді жоспар. Қысқа мерзімді жоспар. Қысқа мерзімді жоспар. Қысқа мерзімді жоспар
Материалдың қысқаша нұсқасы


САБАҚ ЖОСПАРЫ


КҮНІ: 15.12.2017

Мектеп: негізгі білім беретін № 221 Аққұм мектебі

ПӘНІ: физика

Оқытушының аты-жөні: Жиембаева Г.И

СЫНЫП: 7 (жетінші)

Қатысушылар саны: 13

Қатыспағандар: -

Сабақтың тақырыбы:

Деформация. Серпімділік күші

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Серпімділік күші ұғымын түсіну, пластикалық және серпімді деформацияларды ажырату, мысалдар келтіру.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар: Серпімділік күші, деформация ұғымын түсінеді, мысалдар келтіреді

Оқушылардың басым бөлігі: пластикалық және серпімді деформацияны бір бірінен ажыратады

Кейбір оқушылар: деформация түрлерінің ерекшеліктері мен ұқсастықтарын атайды.

Тілдік мақсат

Оқушылар:

  • Өз ойын жеткізуде түйін сөздерді қолданады, мәнін түсіндіре алады.

  • Қазақ, орыс, ағылшын тіліндегі терминдерді сауатты оқиды, айтады.

Негізгі сөздер мен тіркестер: серпімділік күші, деформация

Сыныптағы диалог/ жазылым үшін тілдік бірліктер:

Алдыңғы тақырып

«Күш» тақырыбы

Жоспар

Жоспарлан- ған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде

жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы

2 мин

Үй тапсырмасын тексеру


Ой қозғау

«Тәжірибелік кезең» ермексаз, сызғыш, ақ парақ пен қайшы, бор, шыны ыдыс, ручка

Таратпалар, ермексаз, сызғыш, шар, ақ парақ, қайшы, бор, шыны ыдыс, ручка

Ортасы

15 мин








10 мин















10 мин

Топтық жұмыс

«Ойлан, бірік, ортаға сал»

Серпімді деформация тобы – Деформация біздің айналамызда (деформацияның біздің өміріміздегі алар орны)

Пластикалық деформация тобы – Деформация (тірек – сызба әдісі)

Серпімділік күші – Серпімділік күш пен Ауырлық күшін салыстыру (Венн диаграммасы)


Бағалау: «Екі жұлдыз бір ұсыныс» әдісі арқылы бағалау


Жұптық жұмыс

«Сәйкестендіру тесті»

Сұрақ

Жауап

Нұсқа

1.Серпімділік күші


А) F

2. m


Ә) 9,8 м/кг

3. Күш


Б) Ньютон

4. g- дің мәні


В) Fа = mg

5. Ауырлық күші


Г) Fсерп

6. Күштің өлшем бірлігі


Ғ) еркін түсу үдеуі

7. g


Д) масса

8. Ауырлық күшінің формуласы


Е) Fа

Бағалау: «Дайын жауап» әдісі


Сергіту сәті: «Қара, жатта, жаз» ойыны

Пластикалық деформация, серпімділік күші, деформация, серпімді деформация, реакция күші, майысу, өзгеру


Жеке жұмыс

Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма




Плакат, маркер, сызғыш









Таратпалар

Аяқталуы

3 мин

Рефлексия: «Үй қалау»

Мұғалім оқушыларға сұрақтар қояды:

  1. Үй салу неден басталады? – іргетастан, сосын қабырғаларды және шатырды тұрғызады.

  2. Үйдің іргетасы және қабырғалары қандай деформацияға ұшырайды? – сығылу.

  3. Үй салу үшін кірпіш тасыған трактор мен арбаны байланыстыратын арқан қандай деформацияға ұшырайды? – созылу.


Қорытынды: «Рефлекция пирамидасы» тәсілімен тақырыпқа қорытынды жасайды (ауызша)

Үйге тапсырма: Тақырыпты оқу

Денеде серпімділік күші туындаған жағдайда оның мәнін қалай табамыз деген сұраққа жауап іздеу




Стикер, таратпалар







Қосымша ақпарат

Саралау

Топтық, жұптық, жеке жұмыстар жүргіземін: «Ойлан, бірік, ортаға сал»

«Сәйкестендіру тесті» Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы

Бағалау:

Топтық жұмыста топтар бір-бірін «Екі жұлдыз бір ұсыныс» әдісімен , жұптық жұмыс «дайын жауап» әдісімен, жеке жұмыс критериймен бағалайды.

Пəнаралық байланыс

Биология

Қауіпсіздік жəне еңбекті

қорғау ережелері

Денсаулық сақтау технологиясы, қауіпсіздік техникасы ережелері

АКТ-мен байланыс

Компьютер, google іздеу жүйесі

Құндылықтардағы

байланыс

Алған білімін өмірде қолдануға баулу, ұжымда жұмыс жасау қарым-қатынас мүмкіндігін дамыту

Рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді?

Оқыту ортасы қандай болды?

Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма?

Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба?

Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?


Қорытынды бағамдау

  • Сабақта ең тиімді болған екі жұмыс немесе тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және оқуға қатысты)


  • Қандай екі жұмыс немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді? (оқытуға және оқуға қатысты)


  • Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіру туралы не білдім?




Пән мұғалімі: Жиембаева Г.И


































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
04.01.2018
1299
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі