Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Дене шынықтыру 2 сынып 4 тоқсан 382 бұйрық
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Құрметті әріптес!
Қазақстан Республикасының «Авторлық құқық және сабақтас құқықтар туралы» заңына сәйкес авторлық құқық заңмен қорғаланатынын ескертеміз. Сатып алған ҚМЖ – ны тарату туралы факт анықталған жағдайда әкімшілік айыппұл салынады.
«USTAZ tilegi» ғылыми әдістемелік орталығының әкімшілігі
№472 бұйрығы бойынша жасалған ҚМЖ келесі бетте
Бұл ҚМЖ ust.kz сайтында жасалынған. «USTAZ tilegi» ғылыми-әдістемелік орталығының сайтынының ҚМЖ бөлімінде кез-келген пән, кез-келген сынып бойынша ҚМЖ және презентацияны жүктеп ала аласыз. Ол үшін сілтеме арқылы өтіңіз.
Қысқа мерзімді жоспар №79
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7-бөлім – Топтық ойындар арқылы әлеметтік дағдылар |
|
||||||
Күні: |
|
||||||
Сынып: 2 |
|
|
|||||
Сабақ тақырыбы |
Қауіпсіздік ережесі Комуникативті дағдыларды дамыту. |
||||||
Оқу мақсаттары |
2.3.4.1. Денсаулықты нығайтуға ықпал ететін аз ғана дене жаттығуларын орындау кезінде қиындықтар мен тәуекелдерді түсінеді, оларға жауап қайтарудың кейбір негізгі жолдарын анықтайды |
||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: Білім алушылар дене белсенділігін дамыту және бағалау үшін тәуекелді басқару стратегиясын түсінеді. Қауіпсіздік ережелерін сақтайды Көбі: Білім алушылар дене белсенділігін дамыту және бағалау үшін тәуекелді басқару стратегиясын түсінеді,көрсетеді. Қауіпсіздік ережелерін сақтайды Кейбірі: Білім алушылар дене белсенділігін дамыту және бағалау үшін тәуекелді басқару стратегиясын түсінеді,көрсетеді және жүзеге асырады. Қауіпсіздік ережелерін сақтайды, күрделі мәселелерін түсінеді |
||||||
Жетістік критерийлері |
Түрлі жаттығу жұмыстарын орындау барысындағы болуы мүмкін қауіп-қатерлерді анықтайды. |
||||||
Тілдік мақсаттар |
шабуылдау ойындары шабуыл, қорғаныс адал ойын, өзара әрекеттестік, жарыс кеңістікте бағдарлану төреші, ойыншылар командалық жұмыс тактика, стратегиялар жүгіру, жылдамдықты/бағытты өзгерту қолмен/аяқпен жүргізу |
||||||
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды белсенділікке, патриоттыққа, болжай білуге, өз ойын жеткізуге тәрбиелеу. |
||||||
Пәнаралық байланыстар |
Физики,музыка,биология |
||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Планшет қолдану |
||||||
Бастапқы білім |
Сабақтан тыс іс-шаралар кезінде,спорттық,командалық ойыныңдарында тәжирібесі бар |
||||||
Сабақ барысы Б-барлық сынып, Т-топтық, ЖЖ- жұпптық жұмыс, Ж- жеке, Тәж -оқушы тәжірибесі,К- мұғалімнің көмегі, Ф-фор.бағалау. |
|||||||
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Басы |
Дайындық бөлімі. Білім алушыларды қатарға тұрғызу сәлемдесу, сабақ мақсаттарымен таныстыру. Бір орында оңға,солға, кері бұрылу алаң шетімен қолды жоғары көтеріп, аяқ ұшымен және қолды белге қойып өкшемен жүру. |
Аяққа толық отырып,қарапайым жүріс және қолды иық тұсынан айналдырып отыру. Жүруден жүгіріске өтіп алаң шетімен жүгіру.Қосарланып жасау арқылы жалпы шынығу жаттығуларын жасау. |
|
|
|||
Ортасы |
(Б.Т.Ж.К)(Футбол)Білім алушыларды бір қатарға тұрғызып допты алып жүру әдістерін көрсетіп түсіндіремін. Оқушыларды екі топқа бөліп : Аяқтың сыртқы қырымен допты алып жүру жаттығуларын орындатамын. Допты жалаушалар арасымен алып жүру |
Екі оқушы ауысу арқылы допты алып жүру Оқушыларды екі командаға бөліп ықшамдалған ережемен футбол ойының ойнатам. Демді қалыпқа келтіру жаттығулары |
|
|
|||
Соңы |
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: |
Екі жұлдыз,бір тілек-бұл өз-өзіне немесе сыныптасына құрылымдастырылған кері байланыс ұсынуды қамтамасыз ететін тәсіл.Өзін-өзі бағалау үшін қолданылатын кезде бұл тәсіл оқушылардың қажеттіліктерін анықтауға да мүмкіндік береді,соның негізінде мұғалім оқушылардың қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін өзінің жоспарларын өзгертіп бейімдей алады.Барлық оқушыларды өздерінің оқу үдерісіне қатыстыру үшін бұл тәсілді бүкіл сыныпқа қолдануға болады. |
|
|
Қысқа мерзімді жоспар №80, 81
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Бөлім 7. Топтық ойындар арқылы әлеметтік дағдылар |
|
||||||
Күні: |
|
||||||
Сынып: |
|
|
|||||
Сабақ тақырыбы |
Қауіпсіздік ережесі Комуникативті дағдыларды дамыту. |
||||||
Оқу мақсаттары |
2.2.8.1 Әр түрлі дене жаттығуларын орындау кезіндегі рөлдерді көрсету және атау |
||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: Білім алушылар арнайы спорттық қимыл-қозғалыс дағдыларының дәлдігін бақылауды және икемділігін кең ауқымды жоғарғы дәрежеде көрсетеді. Көбі: Білім алушылар арнайы спорттық қимыл-қозғалыс дағдыларының дәлдігін бақылауды және икемділігін кең ауқымды жоғарғы дәрежеде көрсетеді,өз ара талқылайды. Кейбірі: Білім алушылар арнайы спорттық қимыл-қозғалыс дағдыларының дәлдігін бақылауды және икемділігін кең ауқымды жоғарғы дәрежеде көрсетеді,өз ара талқылайды,талдайды.,қимыл қозғалыс әрекеттерінің бақылайды, үйлесімділігін сақтайды және салыстырады. |
||||||
Жетістік критерийлері |
Түрлі спорттық- спецификалық қозғалыс әрекеттері арқылы дәлдікті, бақылауды және икемділікті дамыту |
||||||
Тілдік мақсаттар |
шабуылдау ойындары шабуыл, қорғаныс адал ойын, өзара әрекеттестік, жарыс кеңістікте бағдарлану төреші, ойыншылар командалық жұмыс тактика, стратегиялар жүгіру, жылдамдықты/бағытты өзгерту қолмен/аяқпен жүргізу |
||||||
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды белсенділікке, патриоттыққа, болжай білуге, өз ойын жеткізуге тәрбиелеу. |
||||||
Пәнаралық байланыстар |
Физики,музыка,биология |
||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Планшет қолдану |
||||||
Бастапқы білім |
Сабақтан тыс іс-шаралар кезінде,спорттық,командалық ойыныңдарында тәжирібесі бар |
||||||
Сабақ барысы Б-барлық сынып, Т-топтық, ЖЖ- жұпптық жұмыс, Ж- жеке, Тәж -оқушы тәжірибесі,К- мұғалімнің көмегі, Ф-фор.бағалау. |
|||||||
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда шаттық шеңбері жүзеге асырылады. 3. Оқушыларды топтарға біріктіру. |
Топқа кітап, дәптер және қаламсап оқу құралдарының суреттері бар қима қағаздар беріледі. Әр оқушы қима қағаздарды таңдау арқылы ұқсас құралдармен 3 топқа бірігеді. 1 топ: Кітап 2 топ: Дәптер 3 топ: Қаламсап |
Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. Саралау: Бұл жерде саралаудың «Жіктеу» тәсілі көрінеді. Оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру мақсатында мүмкіндігінше оларға таңдау еркіндігі беріледі. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері Кітап, дәптер, қалам суреттері бейнеленген қима қағаздар топтамасы (Қазіргі жағдайда) ДК экраны |
|||
Ортасы |
Б.Т.Ж.К)(Футбол) Бір қатарға тұрғызып допты тебу және тоқтату әдістерін көрсетіп түсіндіремін. Өзім допты әр түрлі әдістермен тебуді көрсетемін. Оқушыларды екі топқа бөліп : |
Аяқтың жоғарғы сыртқы қырымен допты тебу Допты орында тоқтату. (он және сол аяқпен 2.Допты аяқтың жоғарғы ішкі қырымен тебу Ауадағы допты қозғалыста аяқтың ішкі қырымен тоқтату (он және сол аяқпен
3.Допты аяқтын жоғарғы жағымен тебу Қозғалыста допты кеудемен тоқтату және аяқтын жоғарғы жағымен тебу Әр түрлі әдістермен допты қақпаға тебу жаттығуларын орындатамын Оқушыларды екі командаға бөліп ықшамдалған ережемен футбол ойының ойнатам. |
|
|
|||
Сабақтың соңы
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |