Ұйымдастырылған оқу қызметі
Білім беру саласы «Денсаулық».
Бөлімі : Дене шынықтыру
Тақырыбы : «Өзім туралы»
Мақсаты
Білімділік: Сапта бір-бірлеп, түрлі бағытта жүру және жүгіруді үйрету.
Дамытушылық: Гимнастикалық қабырға бойынша жоғары-төмен кезектескен
қадаммен өрмелеуді қалыптастыру. Басқа қап киіп, заттарды аттап өту дамыту.
Тәрбиелік: Дене шанықтыруғу сабағында қимылды ойындарға қызығушылықты ояту.
Қостілділік компонент: Денсаулық- здоровье, тышқан- мышка, гимнастикалық қабырға-
гимнастическая стенка.
|
Оқу іс-әрекетінің түрлері |
Педагогтің іс-әрекеті |
|
Мотивациялық – қозғаушылық
|
Сәлемдесу.Сабақтың мақсатын түсіндіру.Саптағы жаттығулар:- Оңға, солға, кері бұрылу.- Секіріп бұрылу.Жүру: аяқтың ұшымен, өкшемен, аяқтың ішкі жағымен, сыртқы жағымен.Спорттық жүріс. 10 мин Спорттық киіміненазар аудару. |
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
Жалпы даму жаттығулар: (құрсаумен)
1- құрсауды оң жақта көтеру; 2- жоғарыда; 3- сол жақта; 4- төменде. ( 6 рет қайталау)
1- бір жаққа иілу дем шығару; 2- а. қ дем алу. (4 рет қайталау)
2 - Б. қ. 3-4. қимыл –қозғалысты ауыстыру ( 6 рет қайталау)
1- обручты көтеру оң аяқпен алға бір қадам жасау. 2 - Б. қ 3- артқа қадам жасау. ( 4 рет қайталау)
Тыныс алу: «Тышқандар демалып жатыр» (жатып дем алу- дем шығару). Негізгі қимыл-қозғалыс жаттығулары: 1.Сапта бір-бірлеп, түрлі бағытта жүру және жүгіру. 2. Гимнастикалық қабырға бойынша жоғары-төмен кезектескен қадаммен өрмелеу. 3.Басқа қап киіп, заттарды аттап өту. Қимылды ойын: Тышқандар мен мысық Мақсаты:балаларды ойынның шартын бұзбай ойнауға, белгі бойынша қимыл-қозғалыс жасауға дағдыландыру, зейіндерін, байқағыштықтарын, жүгіру дағдыларын дамыту. Жерді шеңбермен белгілеу керек /5-6м.диаметрмен/. Ортада тәрбиешімен тағайындалған бала жүреді – ол мысық. Қалған балалар шеңбердің сыртында- олар тышқандар. Мысық ұйықтап қалады.Тышқандар шеңбердін ішіне сыр жеуге кіреді. Мысық оянып кетеді де, тышқандарды көріп, оларды ұстай бастайды. Тышқандар шеңберден шығуға асығады.Шеңбердің ішінен мысыққа ұсталған тышқандар, шеңбердің ортасында қалады. Мысық 2-3 тышқандарды ұстаған соң, тәрбиеші жаңа мысықты таңдайды. Ұсталған тышқандар басқа ойынаушыларға қосылады. . ойын 2-3 рет қайталанады. Ұсыныс: мысық ақырын барып тышқандарды ұстайды /қатты ұстамай, ақырын ғана қолын тигізеді/. Егер мысық көпке дейін ешкімді ұстай алмаса, тәрбиеші көмекке тағы бір мысық тағайындайды. |
|
Рефлексиялық түзетушілік |
Қорытынды бөлім. 1.Балалар егер біз қимылды ойындарды ойнып, жаттығуды орындасақ. Біздін деніміз сау болады 2. Балаларды мақтап,мадақтау.
|
Ұйымдастырылған оқу қызметі
Білім беру саласы «Денсаулық».
Бөлімі : Дене шынықтыру
Тақырыбы : «Дені саудың жаны сау» «Өзім туралы»
Мақсаты
Білімділік: Көлбеу тақтаймен (ені 2 см, биіктігі 30-35 см) жоғары және төмен жүру және
жүгіруді үйрету.
Дамытушылық: Басқа қап киіп, заттарды аттап өтуді қалыптастыру. Допты лақтыру
және қағып алу, допты дұрыс лақтыру және өзіне қыспай қағып алуды дамыту.
Тәрбиелік: Дене шанықтыруғу сабағында қимылды ойындарға қызығушылықты ояту.
Қостілділік компонент: Денсаулық- здоровье, құрсау – обруч, жоғары және төмен- вверх и вниз.
|
Оқу іс-әрекетінің түрлері |
Педагогтің іс-әрекеті |
|
Мотивациялық – қозғаушылық
|
Сәлемдесу.Сабақтың мақсатын түсіндіру.Саптағы жаттығулар:- Оңға, солға, кері бұрылу.- Секіріп бұрылу.Жүру: аяқтың ұшымен, өкшемен, аяқтың ішкі жағымен, сыртқы жағымен.Спорттық жүріс. 10 мин Спорттық киіміненазар аудару. |
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
Жалпы даму жаттығулар: (құрсаумен)
1- құрсауды оң жақта көтеру; 2- жоғарыда; 3- сол жақта; 4- төменде. ( 6 рет қайталау)
1- бір жаққа иілу дем шығару; 2- а. қ дем алу. (4 рет қайталау)
2 - Б. қ. 3-4. қимыл –қозғалысты ауыстыру ( 6 рет қайталау)
1- обручты көтеру оң аяқпен алға бір қадам жасау. 2 - Б. қ 3- артқа қадам жасау. ( 4 рет қайталау)
Негізгі қимыл-қозғалыс жаттығулары: 1.Көлбеу тақтаймен (ені 2 см, биіктігі 30-35 см) жоғары және төмен жүру және жүгіру. 2.Басқа қап киіп, заттарды аттап өту. 3.Допты лақтыру және қағып алу, допты дұрыс лақтыру және өзіне қыспай қағып алу. Қимылды ойын: Айгөлек ойыны Мақсаты: Балалардың денсаулыққа, ойынға деген құштарлықтарын дамыту. Ептілікке, шапшаңдыққа, қызыға ойнауға баулу. Ойын шарты: Қатысушылар саны бірдей екі топқа (А және Ә) бөлініп, бір-біріне қарама-қарсы тұрады. Екі топтың арақашықтығы — 15-20 метрдей жер. Ойынның мақсаты — қарсы жақтың құрсауын үзіп, өз жағына көбірек ойыншы алып қайту. Жеребе салудың нәтижесінде ойынды бірінші болып бастауға тиісті жақ (айталық А тобы) екінші (Ә тобына) жақтағы қарсыластарына қарап, хормен қосыла ән айтады: Айгөлек-ау, айгөлек, Айдың жүзі дөңгелек. Теміршіден дем шығар, Үзеңгіден тер шығар. Ақ терек пен көк терек, Мұнда сізге кім керек? Қарсы топ (Ә) жауап қатады: Айгөлек-ау, айгөлек, Айдың жүзі дөңгелек. Теміршіден дем шығар, Үзеңгіден тер шығар. Ақ терек пен көк терек, Бізге тек Қамбар керек. Немесе: А тобы: — Құрсауды үзіңдер! Ә тобы: — Кім керек? А тобы қарсы жақтағы керек ойыншының атын атайды, Есімі аталған ойыншы қарсы жақтың тобына қарай екпіндей жүгіріп келіп, қарсыластардың құрсауын үзуге тиіс. Егер ол құрсауды үзсе, бір ойыншы алып өз тобына қайтады, Ал егер үзе алмаса, сол жақта қалады. Ойын соңында кісіні көп жинаған топ жеңіске ие болады. |
|
Рефлексиялық түзетушілік |
Қорытынды бөлім. 1. Балалар егер біз қимылды ойындарды ойнып, жаттығуды орындасақ. Біздін деніміз сау болады 2. Балаларды мақтап,мадақтау.
|
Ұйымдастырылған оқу қызметі
Білім беру саласы «Денсаулық».
Тақырыбы : «Дені саудың жаны сау» «Өзім туралы»
Мақсаты
Білімділік: Шапшаң және баяу қарқынмен ауыса отырып жүгіруді үйрету.
Дамытушылық: Еденнен 20-25 см көтерілген баспалдақ тақтайдан аттап өтуді қалып-ру.
Заттар арасымен тура бағыт бойынша төрттағандап еңбектеуді дамыту.
Тәрбиелік: Дене шанықтыруғу сабағында қимылды ойындарға қызығушылықты ояту.
Қостілділік компонент: Денсаулық- здоровье, доп- мяч, құрсау – обруч, төрттағандап
Еңбектейді- ползать на четвереньках.
|
Оқу іс-әрекетінің түрлері |
Педагогтің іс-әрекеті |
||||||||||||||||||||||
|
Мотивациялық – қозғаушылық
|
Сәлемдесу.Сабақтың мақсатын түсіндіру.Саптағы жаттығулар:- Оңға, солға, кері бұрылу.- Секіріп бұрылу.Жүру: аяқтың ұшымен, өкшемен, аяқтың ішкі жағымен, сыртқы жағымен.Спорттық жүріс. 10 мин Спорттық киіміненазар аудару. |
||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
Жалпы даму жаттығулар: (құрсаумен)
1- құрсауды оң жақта көтеру; 2- жоғарыда; 3- сол жақта; 4- төменде. ( 6 рет қайталау)
1- бір жаққа иілу дем шығару; 2- а. қ дем алу. (4 рет қайталау)
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Ғаниолла Нұрғазы ЖанғазыұлынаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Дене шынықтыру - «Мен және менің бүлдіршіндерім!»
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Дене шынықтыру - «Мен және менің бүлдіршіндерім!»Материал туралы қысқаша түсінік
Дене шанықтыруғу сабағында қимылды ойындарға қызығушылықты ояту.
Материалдың қысқаша нұсқасы Ұйымдастырылған оқу қызметі Білім беру саласы «Денсаулық». Бөлімі : Дене шынықтыру Тақырыбы : «Өзім туралы» Мақсаты Білімділік: Сапта бір-бірлеп, түрлі бағытта жүру және жүгіруді үйрету. Дамытушылық: Гимнастикалық қабырға бойынша жоғары-төмен кезектескен қадаммен өрмелеуді қалыптастыру. Басқа қап киіп, заттарды аттап өту дамыту. Тәрбиелік: Дене шанықтыруғу сабағында қимылды ойындарға қызығушылықты ояту. Қостілділік компонент: Денсаулық- здоровье, тышқан- мышка, гимнастикалық қабырға- гимнастическая стенка.
Ұйымдастырылған оқу қызметі Білім беру саласы «Денсаулық». Бөлімі : Дене шынықтыру Тақырыбы : «Дені саудың жаны сау» «Өзім туралы» Мақсаты Білімділік: Көлбеу тақтаймен (ені 2 см, биіктігі 30-35 см) жоғары және төмен жүру және жүгіруді үйрету. Дамытушылық: Басқа қап киіп, заттарды аттап өтуді қалыптастыру. Допты лақтыру және қағып алу, допты дұрыс лақтыру және өзіне қыспай қағып алуды дамыту. Тәрбиелік: Дене шанықтыруғу сабағында қимылды ойындарға қызығушылықты ояту. Қостілділік компонент: Денсаулық- здоровье, құрсау – обруч, жоғары және төмен- вверх и вниз.
Ұйымдастырылған оқу қызметі Білім беру саласы «Денсаулық». Тақырыбы : «Дені саудың жаны сау» «Өзім туралы» Мақсаты Білімділік: Шапшаң және баяу қарқынмен ауыса отырып жүгіруді үйрету. Дамытушылық: Еденнен 20-25 см көтерілген баспалдақ тақтайдан аттап өтуді қалып-ру. Заттар арасымен тура бағыт бойынша төрттағандап еңбектеуді дамыту. Тәрбиелік: Дене шанықтыруғу сабағында қимылды ойындарға қызығушылықты ояту. Қостілділік компонент: Денсаулық- здоровье, доп- мяч, құрсау – обруч, төрттағандап Еңбектейді- ползать на четвереньках.
|













