Сабақ
кезеңі/Уақыты
|
Педагогтің
іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
Қызығушылықты
ояту.
Ұжымдық
жұмыс.
3
мин.
|
Ұйымдастыру
кезеңі:
1.Оқушылармен
амандасу, түгендеу.
2.Оқушыларды
топтарға біріктіруді
ұйымдастыру:
|
(Ұ) “Кездесу”
әдісі арқылы оқушылар бір-біріне
жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал
қалыптастырады.
|
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде
белсенділік танытқан оқушыларды
«Мадақтау сөз»
әдісі арқылы бағалайды:
«Тамаша! Керемет! Өте жақсы!
Талпын!»
|
Фигуралар салынған
конверт
|
Миға шабуыл.
«Жедел
жауап»
әдісі.
Ұжымдық
жұмыс.
5
мин.
|
Алдыңғы білім мен жаңа сабақты
байланыстыру мақсатында сиқырлы суреттер арқылы өткен сабақты
пысықтайды.
Қыс мезгіліне байланысты
суреттерді таңдап, өткен тақырыптағы сұрақтарға жауап беріп, жаңа
сабақтың тақырыбымен таныс
болады.
-
Сенің сөмкеңнің салмағы қанша
килограммнан аспауы
тиіс?
-
Сымбатты адамның дене бітімі
қандай болады?
-
Омыртқа неліктен
қисаяды?
-
Дене сымбаты дегеніміз
не?
-
Еңкейіп жүретін адамның
денсаулығы қандай
болады?
-
Адамның тірек-қозғалыс жүйесін
не құрайды?
1-топ: А
тобы
2-топ: Б
тобы
3-топ: С
тобы
|
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде
сыни ойлауды дамыту.
Тиімділігі: Оқушының танымдық дағдысы
артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді
және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік
береді.
|
Дескриптор:
-1-ші сұраққа жауап
береді.
-2-ші сұраққа жауап
береді.
-3-ші сұраққа жауап
береді.
-4-ші сұраққа жауап
береді.
-5-ші сұраққа жауап
береді.
-6-шы сұраққа жауап
береді.
Сонымен қатар, өз
ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан
оқушыға «Жарайсың!»
«Керемет»
«Сенің қолыңнан
келеді» деген
мадақтау
сөзімен ынталандыру.
|
Сұрақтар
топтамасы.
|
Сабақтың
ортасы
Мағынаны
ашу.
7
мин.
|
1.Видеороликті
тамашалау. Тақырыпты
талқылау.
2. Жекебас гигиенасын сақтау
деген не? Слайдпен жұмыс
|
№ 1
-тапсырма: Видеодағы адамның жеке
гигиенасы жайлы әңгімелейді. Жеке гигиенаның атқаратын қызметіне
сипаттама береді.
|
Дескриптор:
- Жеке гигиена туралы бір-біріне
айтады;
- Денеге күтім
жасаудың маңызын түсінеді;
|
|
Оқылым 3
мин.
Жазылым 3
мин.
|
Оқулықтағы «Тілдік
бағдар» айдарының тапсырмасы
беріледі
Жекебас гигиенасы – дене
күтімін қадағалап, денені таза
ұстау.
|
Оқулықтағы мәтінді
оқиды
Дәптерлеріне тапсырманы
жазады
|
Мұғалім сабақ барысында
белсенділік танытқан оқушыларды
«Мадақтау сөз»
әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың!
Жақсы! Өте жақсы!
Талпын!».
|
|
4
мин.
|
4.Суретпен
жұмыс
Сен білесің
бе?
|
Оқушылардың
жауаптары
|
|
Интербелсенді
тақта
Гигиеналық
құралдар
|
Сергіту
сәті
2
мин
|
«Қолыңды жу» әнін
орындайды
|
|
|
|
Топтық
жұмыс.
5
мин.
|
А, В, С деңгейіне
байланысты тапсырмалар
5.Сен суреттегі
заттарды қалай қолданасың?
Достарыңа беруге
болмайтын құралдарды ата. Неліктен беруге
болмайды?
7.Тағам түрлерін
пайдаланып, тісті күтудің ережесін
түсіндір
6.Тісті қалай дұрыс
күту керек ережесімен
таныстырады.
|
Берілген тапсырма бойынша өз
ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау
жасайды.
|
Дескриптор:
- Гигиеналық тазалық
туралы өз ойларымен
әңгімелейді;
Жалпы-1
балл.
|
|
Топтық
жұмыс.
8
мин.
|
А, В, С деңгейіне
байланысты тапсырмалар
1-топ:
Денсаулық
«Сау тіс» және «Ауру
тіс» тақырыптарына жапсырма
жасайды.
Дескриптор:
2-топ:
Тазалық
Тірек сөздерді пайдаланып, сөйлемдерді
толықтырып
жазыңыз.
Әр адамның жеке бас
гигиенасына арналған ________________ ___________,________________
болуы керек. Дене ________сақтаған адамның ______________жақсы
болады.
Тірек сөздер: орамалы, тарағы,тіс щеткасы,
тазалығын, денсаулығы
Дескриптор:
-Білім алушы
— сөйлемдерді толықтырып жазады.
-Тірек сөздерді
пайдаланады
3-топ:
Гигиена
«Зерттеу»
әдісі
1.Ауыз қуысында неше
тіс бар?
2.Тістің пішіні
қандай?
3.Тіс түрлерін
ажыратып, тістің пішінін
жасайды.
Дескриптор:
1.Ауыз қуысында неше
тіс бар екенін анықтайды.
2. Тістердің
түрлерін ажыратады.
3.Тістің пішінін
жасайды.
|
Әр топ берілген тапсырманы
орындайды.
|
Дескриптор:
-Зерттейді
-Сұрақтарға жауап
береді.
-Жапсырма
жасайды
|
Бағалау: Жеміс
жидектер
|
Сабақтың
соңы.
Ой
толғаныс.
Кері
байланыс
3
мин.
|
Worgwall Qiziz
әдісі бойынша берілген сұрақтарға
жауап береді
|
Оқушылар өздерінің
тақырып бойынша оқып, зерделегенін сөйлемдер арқылы
тұжырымдайды.
Мақсаты: Өз ойын айтып, сабақты бекіту,
қорытындылау.
|
Дескриптор:
Әдіс бойынша
берілген тапсырманы толық
орындайды
|
Интербелсенді
тақта
|
Рефлексия
2
мин.
|
Сабақты түсінген болса алмаға
таза қолдың, түсінбеген болса кір қолдың суретін
жапсырады.
|
Кері
байланыс
|
|
Алманың
суреті
|