|
Пәні |
Күні |
Сынып |
Мұғалімі |
|||||
|
Дүниетану |
25.11.17ж |
3 «Ә» |
Жұмабекова А.Ә. |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Денелер.Заттар |
|||||||
|
Мақсаты |
1.Табиғи және жасанды денелердің айырмашылығын ажырату, заттардың бір - бірінен қасиеті жағынан айыра білуге, табиғи құбылыстардың өзгеруі жайлы түсінік беру. 2. Ойлау қабілетін дамыту 3. Ұқыптылыққа, еңбекқорлыққа тәрбиелеу. |
|||||||
|
Бағалау критериі |
Оқыту үшін бағалау,өзара бағалау,жиынтық бағалау. |
|||||||
|
Сабақтың түрі |
Жаңа сабақ |
|||||||
|
Негізгі түсініктер мен терминдер |
Денелер, заттар |
|||||||
|
Ресурстар |
Оқулық, презентация |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиеттік оқу |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Уақыт |
Сабақ кезеңдері |
Жұмыстың түрі |
Мұғалімнің іс - әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
||||
|
5 мин |
Ұйымдас- тыру кезеңі |
|
-Сәлемдесу -Оқушылардың назарын сабаққа аударту |
-Сәлемдеседі -Оқу құралдарын алып сабаққа дайындалады |
||||
|
5-7 мин |
Білімнің өзектілігі |
Білу, түсіну |
Үй тапсырмасын сұрау -Табиғат құбылыстарына нелер жатады?
|
Үй тапсырмасын айтады. Сұрақтарға жауап береді |
||||
|
15 мин |
Негізгі бөлім (ұғыну,түсіну) |
Түсіну |
Барлық заттар мен жанды организмдер дене деп аталады. Денелер қатты, сұйық, газ тәрізді болады.Дене заттардан тұрады. |
Бүгінгі жаңа сабақты мұқият тыңдап, түсініп алады. |
||||
|
2 мин |
Сергіту сәті |
Ал, қанеки ойнайық, Ойнайық та, ойлайық. Байлап қойып көзіңді, Қоршап тұрмыз айнала. Атыңды атап шақырған, арамызда қай бала? |
Ой сергітеді,шашағандары басылады |
|||||
|
7 мин |
Білімді бекіту Оқу материалына рефлексия |
Жинақтау |
Табиғиғаттағы жанды және жансыз табиғат заттары – табиғи денелер.Бұлар – қарлығаш, қасқыр, бұлт,ағаш т.б. Адам қолымен жасалған бұйымдар жасанды денелерге жатады.Бұлар: телефон, кітап, шкаф т.б. |
Оқушылар табиғи және жасанды денелер жайында түсінік алады. Сұрақтарға жауап береді |
||||
|
3 мин |
Үй тапсырмасы |
|
43-45бет Мазмұндау |
Күнделіктеріне жазып алады. |
||||
|
3 мин |
Бағалау |
Оқыту үшін бағалау,өзара бағалау,жиынтық бағалау. |
«5»-үй тапсырмасын толық айтқан, қосымша сұрақтарға дұрыс жауап берген «4»-үй тапсырмасын толық айтқан, қосымша сұрақтарға 1-2рет қателесіп жауап берген «3»- үй тапсырмасын толық емес айтқан, қосымша сұрақтарға жауап бере алмаған |
Күнделіктерін қойдырады |
||||
|
2-3 мин |
Рефлексия (кері байланыс) |
|
Смайликтер арқылы көңіл – күйлерін білдіру |
Ұнаған смайликті көрсету |
||||
|
|
Мұғалімнің рефлексиясы |
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Денелер.Заттар
Денелер.Заттар
|
Пәні |
Күні |
Сынып |
Мұғалімі |
|||||
|
Дүниетану |
25.11.17ж |
3 «Ә» |
Жұмабекова А.Ә. |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Денелер.Заттар |
|||||||
|
Мақсаты |
1.Табиғи және жасанды денелердің айырмашылығын ажырату, заттардың бір - бірінен қасиеті жағынан айыра білуге, табиғи құбылыстардың өзгеруі жайлы түсінік беру. 2. Ойлау қабілетін дамыту 3. Ұқыптылыққа, еңбекқорлыққа тәрбиелеу. |
|||||||
|
Бағалау критериі |
Оқыту үшін бағалау,өзара бағалау,жиынтық бағалау. |
|||||||
|
Сабақтың түрі |
Жаңа сабақ |
|||||||
|
Негізгі түсініктер мен терминдер |
Денелер, заттар |
|||||||
|
Ресурстар |
Оқулық, презентация |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиеттік оқу |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Уақыт |
Сабақ кезеңдері |
Жұмыстың түрі |
Мұғалімнің іс - әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
||||
|
5 мин |
Ұйымдас- тыру кезеңі |
|
-Сәлемдесу -Оқушылардың назарын сабаққа аударту |
-Сәлемдеседі -Оқу құралдарын алып сабаққа дайындалады |
||||
|
5-7 мин |
Білімнің өзектілігі |
Білу, түсіну |
Үй тапсырмасын сұрау -Табиғат құбылыстарына нелер жатады?
|
Үй тапсырмасын айтады. Сұрақтарға жауап береді |
||||
|
15 мин |
Негізгі бөлім (ұғыну,түсіну) |
Түсіну |
Барлық заттар мен жанды организмдер дене деп аталады. Денелер қатты, сұйық, газ тәрізді болады.Дене заттардан тұрады. |
Бүгінгі жаңа сабақты мұқият тыңдап, түсініп алады. |
||||
|
2 мин |
Сергіту сәті |
Ал, қанеки ойнайық, Ойнайық та, ойлайық. Байлап қойып көзіңді, Қоршап тұрмыз айнала. Атыңды атап шақырған, арамызда қай бала? |
Ой сергітеді,шашағандары басылады |
|||||
|
7 мин |
Білімді бекіту Оқу материалына рефлексия |
Жинақтау |
Табиғиғаттағы жанды және жансыз табиғат заттары – табиғи денелер.Бұлар – қарлығаш, қасқыр, бұлт,ағаш т.б. Адам қолымен жасалған бұйымдар жасанды денелерге жатады.Бұлар: телефон, кітап, шкаф т.б. |
Оқушылар табиғи және жасанды денелер жайында түсінік алады. Сұрақтарға жауап береді |
||||
|
3 мин |
Үй тапсырмасы |
|
43-45бет Мазмұндау |
Күнделіктеріне жазып алады. |
||||
|
3 мин |
Бағалау |
Оқыту үшін бағалау,өзара бағалау,жиынтық бағалау. |
«5»-үй тапсырмасын толық айтқан, қосымша сұрақтарға дұрыс жауап берген «4»-үй тапсырмасын толық айтқан, қосымша сұрақтарға 1-2рет қателесіп жауап берген «3»- үй тапсырмасын толық емес айтқан, қосымша сұрақтарға жауап бере алмаған |
Күнделіктерін қойдырады |
||||
|
2-3 мин |
Рефлексия (кері байланыс) |
|
Смайликтер арқылы көңіл – күйлерін білдіру |
Ұнаған смайликті көрсету |
||||
|
|
Мұғалімнің рефлексиясы |
|
||||||
шағым қалдыра аласыз













