Материалдар / Деректер қорының web-беттермен байланысы
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Деректер қорының web-беттермен байланысы

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқушыларға деректер қорының web-беттермен байланысын орнату және байланысын орнатуын үйрету, Жаттықтыру.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
11 Сәуір 2022
1211
3 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Ақпараттық жүйелер

Мақтаарал аграрлық колледжі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Айдарханова Роза

Топ:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Деректер қорының web-беттермен байланысы

Осы сабақта қол жеткізілген оқыту мақсаттары (оқу жоспарына сілтеме)

деректер қорының web-беттермен байланысын орнату

Сабақтың мақсаттары

деректер қорының web-беттермен байланысын орнатуын үйрену

Бағалау критерийлері

1. деректер қоры бар сайт құру үшін қажетті бағдарламалық қамтамасыз етуді анықтау

2.сайттың деректер қорымен жұмысының сызбасын түсіндіру

3.PhpMyAdmin-де деректер қорын құру

4.деректер қорына қосылу

5.деректер қорында сұраныс жасау

Тілдік мақсаттар

Оқушылар сайттың деректер қорымен жұмысының сызбасын түсіндіреді, бағдарламалық кодтың бөліктерін түсіндіреді.


Пәндік лексика және терминология:

Php скрипт, хостинг, PhpMyAdmin, қосылымды ашу, байланыстың жабылуы.

Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер:

Деректер қоры бар сайтты құру үшін келесі бағдарламалық жасақтама қажет: ... ..

Деректер қорына қосылу үшін бағдарламалық код келесі командаларды қамтиды…

Құндылықтарға баулу

Бір-біріне құрметпен қарау, ынтымақтастық.

Пәнаралық байланыс

Оқушының таңдаған тақырыбына байланысты әр түрлі пәндік салалар

Алдыңғы білім

Оқушыларда веб-парақтар мен деректер қорын құру дағдылары бар.

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар



Сабақтың басы

10 мин.

(Т) Негізгі кодтардың тағайындалуын қайталау:


Бағдарламалау коды

1

mysql_select_db("institute",$conn);

2

$conn = mysql_connect ("localhost", "root", "")

  or die("Нет соединения: " . mysql_error());

print ("Удачно соединено");


3

$sql="SELECT * FROM `teachers` WHERE `name`='Иванов'" ;

$sql= (string) $sql;

$result = mysql_query($sql, $conn)

or die ("no!".mysql_error());

4

mysql_close($conn);

5

while($row = mysql_fetch_array($result)) {

$name=$row["name"];

$zp= $row["zarplata"];

echo $name.' '. $zp;

}



Оқушылар топта ауызша немесе жазбаша түрде берілген әр бағдарламалық блок кодын түсіндіруі тиіс.

  • Өзін-өзі бағалау. Мұғалім комментарийі.

1

MySQL деректер қорын таңдау және оған қосылу

2

Mysql серверімен байланысқан айнымалыны құру. Ықтимал қатені өңдеу

3

Деректер қорына сұраныс құру

4

Қосылымды жабу

5

MySQL қорына сұраныс нәтижелерін өңдеу / Нәтижелерді html-ге шығару





Сабақтың ортасы 25 мин.

Қорытынды жеке тапсырма: деректер қорын жобалау және әзірлеу

1. Қандай да бір тақырып бойынша деректер қорының жобасын әзірлеу (өз бетінше таңдау)):

* Деректер қоры кемінде екі кестені қамтуы керек.

* Кестелер арасындағы байланысты ұйымдастыру және оларды сұлбада көрсету.

* Php MySQL (немесе басқа) интерфейсін пайдаланып деректер қорын құру.

* Деректер қорын жазбалармен толтыру.

2. /// Егер оқушылар тақырыпты өз бетінше таңдауда қиналса, онда мұғалім оқушыларға қосымша дереккөз ұсына отырып, компьютерлік дүкен құруды ұсына алады.

3. /// Мұғалім phpMyadmin-де жасалған дайын деректер қорын бере алады, оны экспорттап, оқушыларға тек осы файлды импорттау ғана керек болады .sql.

4. /// Егер мұғалім осы тақырыптың алдыңғы сабағында орындалған ДҚ-мен жұмысты жалғастыру қажет деп есептесе, онда 2-қосымшаны қолдануға болады.

1-қосымша

2-қосымша

25 мин.

Сұраныстарды жасау және оларды web-бетте көрсету. Үш сұраныс құру және іске асыру.

1-қосымша



Критерийлер бойынша өзара бағалау:

* Деректер қоры кемінде екі кестені қамтиды.

* Кестелер арасындағы байланысты ұйымдастыру және оларды сұлбада көрсету.

* Web-бетте үш сұраныс ойлап табу және іске асыру.



Сабақтың соңы

10 мин.

Рефлексия




Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау

Саралау ретінде мұғалім оқушыларға тапсырманы орындаудың 4 нұсқасын: өз бетінше таңдалған тақырып бойынша, дайын шаблон бойынша жұмысты орындауға, дайын .sql файлын пайдалануға немесе өткен сабақтағы деректер қорымен жұмысты жалғастыруды ұсына алады.

Бастапқы кезеңде оқушылар жіберілген қателерді түсіну мақсатында өзін-өзі бағалайды.

Жеке тапсырманы орындағаннан кейін оқушыларға сабақ басында берілген критерий бойынша өзара баға беру ұсынылады.

Сабақ барысында мұғалім оқушылардың эргономика ережелерін дұрыс сақатуын және қажет болған жағдайда сергіту сәтін жасайды.

Сабақ бойынша рефлексия



Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.



Жалпы баға





Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:



2:



Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:



2:



Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?







Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!