Материалдар / Деректерді сұрыптау және сүзілеу
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Деректерді сұрыптау және сүзілеу

Материал туралы қысқаша түсінік
Сұрыптау және сүзгілеуді туралы мәлімет беру
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
26 Қаңтар 2023
253
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Деректерді кеңейтілген сүзгі арқылы іріктеу

Педагогтың аты-жөні


Күні

07.12. 2022

Сынып 9 «Ә»

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Деректерді cұрыптау және сүзгілеу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


9.2.2.2- электронды кестеде деректер базасын құру;

9.2.2.3- мәліметтерді іздеуді, сұрыптауды және сүзгілеуді жүзеге

Асыру

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Кеңейтілген сүзгі ұғымымен танысу.

Көптеген оқушылар:

Кеңейтілген сүзгінің мүмкіндіктерін анықтау

Кейбір оқушылар:

Кеңейтілген сүзгіні қолданудың маңыздылығын тұжырымдау.


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру.Оқушыларды түгендеу. Оқушылармен амандасу.

«Жүректен жүрекке » тілек оқу әдісі.Оқушыларға психологиялық жағымды ахуал туғызу.

Excel мен Word фотосы бар тілек жазылған карточкалар таратылады.

Сол берілген карточка бойынша екі топқа бөлінеді.


1.Мұғаліммен амандасады.

Берілген карточкадағы тілекті оқиды.










Интербелсенді тақта




Сабақтың ортасы

Миға шабуыл сұрақтарымен жұмыс жасау.

Алдыңғы білім мен бүгінгі сабақты байланыстыру мақсатында берілген сұраққа Wordwall бағдарламасы арқылы жауап береді.

Сұрыптау және сүзгілеуді орындау үшін:

Басты (Главная) қосымшасының Сұрыптау және сүзгі (Сортировка и фильтр) топтары опцияларынан Сүзгілеу (Фильтровать) батырмасын басып, қажетті сүзгіні таңдаңдар. Осыған байланысты сұрыптау Өсу (По возрастанию) немесе Кему (По убыванию) бағыттары бойынша орындалады.

Оқулықпен жұмыс

Жаңа ақпаратпен танысу. Әдістемелік берілген сұрақтарға

жеке, топта, ұжымда жауап береді.

Мұғалімнің түсіндірмесі

Мәліметтер қоры үшін ақпарат іздеуді үйрету.

Практикалық тапсырмалар

.Кесте құрып деректерді толтырады Сұрыптау, сүзгілеудің маңыздылығын тұжырымдайды.

Берілген кестені түрлі түсті түспен ерекшелейді.

Оқушылар өзін-өзі бағалау парағы арқылы бағалайды


Жұптық жұмыс.

Оқушылар берілген карточкадағы тапсырмаларды сәйкестендіреді.


Тест тапсырмасын орындайды




Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.















тест тапсырмаларын орындайды


Ауызша мадақтау















































Wordwall бағдарламасы


Смартфон



Кітап

Дәптер

Презентация

















Карточка






Оқулық

смартфон



















карточка

Сабақтың соңы

Оқушылар сұрақтарға padlet бағдарламасында кері байланыс жасайды.

1. Кеңейтілген сүзгінің қызметі қандй?

2. Бұл сүзгі түрін қандай жағдайда қолдану тиімді?

3. Қарапайым сүзгі мен кеңейтілген сүзгінің бір-

бірінен айырмашылықтары қандай?

4. Кеңейтілген сүзгіні қалай жүзеге асырады?

5. Кеңейтілген сүзгінің қандай параметрлерін атай

аласың?

Не білемін? Не білдім?Не білгім келеді?

Оқушылар сабақтан алынған әсерлерімен бөліседі


padlet бағдарламасы


смартфон

Үй тапсырмасы

Үй тапсырмасы Bilimlend –тен орыдайды.

5 -тапсырма. 77-бетте

«Әлемдегі қазақтардың сандық бейнесі » кестесіне сүзгілеуді пайдалана отырып анықтау.




Bilimlend






Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!