Материалдар / Диаграмма 5-сынып

Диаграмма 5-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Диаграмма тақырыбына қысқаша сабақ жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Желтоқсан 2017
1157
7 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы Мектеп №39

Күні Мұғалімнің есімі: Касимбекова Гулшат Меделхановна

Сыныбы Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбыДиаграмма
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)5.4.4.2Дөңгелек , сызықтық және бағанды диаграммалар салу
Сабақтың мақсаттарыБарлық оқушылар: Сызықтық , бағанды, дөңгелек диаграмманы біледі.________________________________________________________________Оқушылардың басым бөлігі: Сызықтық , бағанды диаграмма мен дөңгелек диаграмманы ажырата білуі керек. Сызықтық , дөңгелек ,бағанды диаграммалар құра алады ________________________________________________________________Кейбір оқушылар: Есеп құрастыра алады, өмірмен байланыстыра алады

Бағалау критерийлеріОқушылар: Диаграмалардың түрлерін ажыратады .Диаграммаларды салып мәліметтерді дөңгелек ,бағанды,сызыктык түрінде көрсетеді.
Тілдік мақсаттар Пәнге қатысты терминология: диаграмма , дөңгелек диаграммабағанды, сызықтық, сектор ,градус.Диалогқа қажетті тіркестер: Дөңгелек диаграмма салу үшін дөңгелек секторға бөлу керек.
Құндылықтарға баулуИнновациялық , шығармашылық тұрғысынан ойлау арқылы бәсекеге қабілетті ету. Қарым – қатынас жасау қабілеті өзгелердің мәдинетіне көзқарастарына құрметпен қарау.
Пәнаралық байланыстарИнформатика , жаратылыстану, бейнелеу
Алдыңғы білімДөңгелек , сызықтық және бағанды диаграммалар туралы түсініктері болу


Дөңгелек диаграмма ,бағанды диаграмма , сызықтық диаграммаларды ажыратып , диаграммаларды салу


Сабақтың барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдеріСабақтағы жоспарланған жаттығу түрлеріРесурстар
Сабақтың басы2 мин

















5 мин
Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылардың сабаққа қатысуы мен дайындығын қадағалау.Оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландыру.«Жүректен жүрекке» ыстық лебіз.Дөңгелек , бағанды ,сызықтық ,диаграмма терминдері бойынша топқа бөлу..Топка бөлу үшін тақтадағы 4 суреттің біреуін таңдау 4 топқа бөлінеді: 1 – топ «бағанды» 2 – топ«дөңгелек»3 – топ «сызықтық»4- топ «диаграмма»Үй тапсырмасын сұрау. «Доп лақтыру » әдісі бойынша өткен тақырыпты пысықтайды.Үйге берілген есептерді тақтадағы дайын жауап бойынша топтағы бір оқушы тексереді.Смайлик беру арқылы бағалау

Түрлі түсті қағаз қиындылары

Шар,доп,стикер ,маркер ,флипчарт ,смайликтер
Сабақтың ортасы 20 мин













































































































Сабақтың соңы18 мин
  • Диаграммаларды көрсетіп жетелеуші сұрақтар арқылы жаңа білімді қалыптастыру
  • Диаграмма не үшін қолданылады ?


  • Өмірде диаграмманы қай жерде кездестіруге болады?


  • Дөңгелек диаграмманы салу үшін не істеу керек?
  • 1-тапсырма Дөңгелек диаграмма салу



    Кестедегі берілген мәліметтерді пайдаланып, егіс алқаптарының үлестірімінің дөңгелек диаграммасын салыңыз.

    Топтық бағалау « Топ басшысы бағалау парағы арқылы бағалайды» Дескриптор:Білім алушы

  • әрбір сектордың градустық өлшемдерін есептейді;
  • берілген градустық өлшемдерімен секторларды салады;
  • секторларға сәйкес келетін атауларын жазады.
  • 2-тапсырма

    Кестеде Бауыржанның бір апта ішінде сатқан газет саны көрсетілген. Берілген ақпаратты қолдана отырып, газет сатылымының сызықтық диаграммасын салыңыз.



    Топтық бағалау « Топ басшысы бағалау парағы арқылы бағалайды»

    Дескриптор:Білім алушы

  • бірлік кесіндіні таңдайды;
  • диаграмманы салады.


  • 3- тапсырма .Топтағы оқушылардың бойларын сызықтық диаграмма түрінде салуТоптық бағалау « Топ басшысы бағалау парағы арқылы бағалайды» Дескриптор
  • Бірлік кесіндіні таңдайды
  • Диаграмманы салады
  • Кітаппен жұмыс № 904 ,№912 .Оқушылар әр топтан шығып тапсырманы тақтаға орындайды.
  • Қалыптастырушы бағалау жүргізіледі.Оқушылар өзара «Бағдаршам» әдісі бойынша топпен бағалайды«Сөзді тап» әдісі бойынша түрлі түсті диаграммалық суреттер арқылы сабақты қорытындылау.Сергіту сәті: Ал балалар тұрайық, Алақанды ұрайық. Бір отырып, бір тұрып Біз тынығып алайық. Үйге тапсырма; №907,913. Шығармашылық жұмыс. Статистикалық мәліметтерді диаграммаларға салу.







    АКТ Математика 5- сынып А.Е.Әбілқасымова


    «БББ»кестесін толтыру арқылы оқушылар мұғалімге кері байланыс жасайды

    Саралау Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз ? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?Бағалау Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
  • Дарынды оқушыларға қосымша тапсырма дайындалады.
  • Талдау сұрақтарын қамтиды.
  • Үлгерімі төмен оқушыларға қосымша тапсырмалармен түсіндірілді.
  • Топ басшының көмегі арқылы дескриптор бойынша бағалаймын.
  • Бағдаршам әдісі арқылы бағалау . Топтар бойынша өзара бағалайды.


  • Сыныпта жайлы психологиялық ахуал қалыптастыру. Сызу құралдарын дұрыс пайдалану.Оқушылардың қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау үнемі назарда болады.















    Сабақ бойынша рефлексия Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды?

    Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?1 ________________________________________________________________2 ________________________________________________________________Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1 ________________________________________________________________2________________________________________________________________ Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекеленген оқушылардың жетістіктері (қиыншылықтары ) туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?





















    Бағалау критерийлеріДескрипторБалл




    Білім алушы

    Шеңбер, дөңгелек және

    шеңбердің радиусын анықтайды;1
    олардың элементтері1шеңбердің центрін анықтайды;2
    анықтайды.









    шеңбердің диаметрін анықтайды;1
    Дөңгелек / сызықтық /

    сандарды градусқа айналдырады;1










    2дөңгелек диаграмма салады;2
    бағанды диаграммалар

















    әрбір секторға сәйкес мұхит атауларын

    салады.



    1




    жазады;









    Фигураларды құрастыру /

    берілген жазбаға сәйкес текшені2




    көрсетеді;

    қию арқылы есептер3







    Е нүктесімен беттесетін нүктелерді

    шығарады.



    1




    көрсетеді.









    Жалпы балл



    11












    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
    Осы аптаның ең үздік материалдары
    Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
    Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
    тақырыптармен дайындаймыз
    Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
    Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
    Толығырақ