Мерзімі:
|
|
Коучинг-сабақ
тақырыбы:
|
Диалог арқылы сыни ойлауды
дамыту
|
Мақсаты:
|
Топпен жұмыс жүргізе
отырып, өзара әрекеттестік арқылы ынтымақтастықта болуды
үйренеді. Топтық әдіс түрлерімен танысады,
сыни тұрғыда ойлаудың мағынасын ажыратады.
Мәселелерді бірлесіп шешуге, идеялармен алмасуға
және қорғауға үйренеді. Ытымақтаса жұмыс істеуге
қалыптасады.
|
Күтілетін
нәтижелер:
|
Табысты оқыту үшін сыни
ойлау мен ДО-дың маңызын
түсінеді.
|
Оқыту кезеңі,
Уақыты
|
Коучинг-сабақта орындалатын
тапсырмалар, әдістер, жұмыс
түрлері
|
Коучқа арналған
ескертпелер
|
Ресурстар
|
Сәлемдесу.
Топқа
бөлу:
2
минут
|
Түрлі түсті гүлдер мен жемістер
арқылы топтасады
|
Сәлемдеседі. Конвертте
жасырылған суреттерге қарай шағын топтарға
топтасады.
|
Ресурстар жасырылған
конверттер
|
Миға
шабуыл
10
минут
|
Раундробин әдісі
( өз идеяларын бір параққа
жазып, бір парақ қана айналымда
болады)
|
Бақыт деген
не? ( сыни ойлау
арқылы өз көзқарасын білдіре отырып,
бүгінгі сабақтың не туралы екенін
анықтауға әрекет
жасайды)
|
|
Кері
байланыс
10
минут
|
Мұғалімдердің айтқан ойын
жинақтап қорытындылау. Бөлтірік шешен: «Бала деген артта
қалған із емес пе, дәулет деген қолда ұстаған мұз емес пе, бақ
деген аспанда ұшқан құс емес
пе? Бұл өмірдің мәні – сіз бен
біз емес пе?!» деген екен. Олай болса,
бүгінгі коучингіміздің тақырыбына сай мақсатқа жету үшін сіз бен
біз болып атсалысайық
демекпін.
|
Әріптестер өз ойларын ортаға
салады. Әрбір айтылған ойларға кері байланыс
беріледі
|
|
Мағынаны
тану
8
минут
|
«Болжау» стратегиясы «Көбелек» туралы слайд көрсете отырып мұғалімнің сыни
ойлануына диалог арқылы әрекет
етемін.
|
Мұғалімдер болжау бойынша өз
ойларын айтады. Соңынан өзім корытып отырамын.Слайд аяқталған соң
негізгі идеясын ашып түсіндіруін
сұраймын.
|
|
Топтық
жұмыс
15
минут
|
« Өмірдің мәні
» атты
топқа «Аялдама» стратегиясы
бойынша мәтіндегі ойды бөлікке бөліп
оқимын.
|
Топ «Бірлескен
оқу» әдісі бойынша топпен бірлесе
отырып бөліктегі ойға байланысты
келесі ой қалай жалғасуы мүмкін
екенін ары қарай болжайды, ұжымда
талқылайды.
|
|
Ой
толғаныс
10
минут
|
Сабақтың басына
қайта орала отырып, әр топқа өмірдің мәні деп түйген өздерінің
тұжырымдарын постерге түсіруді
тапсырамын.
|
Топ бірлесе отырып
өздерінің құнды ойларын
жинақтайды.
Өмір сүру – диалогқа қатысу:
сұрау, тыңдау, жауап беру, келісу т.б. Ал болу дегеніміз-дилог
арқылы қарым-қатынас құру ( ойларына ой қосамын, рефлексия
жасаймын)
|
Флипчат, түрлі-түсті
маркерлер
|
Кері
байланыс
10
минут
|
«Галереяны
шарлау» стратегиясы
бағалау парағымен әр топтың жұмысын өзара
бағалайды.
|
Топтар өзара бір-біріне
жасаған жұмыстарына кері байланыс
береді
|
|
Рефлексия
5
минут
|
«Екі жұлдыз, бір тілек»
әдісі арқылы
|
|
|
Қорытынды
|
|
|
|