«Джунгли» театры

Тақырып бойынша 11 материал табылды

«Джунгли» театры

Материал туралы қысқаша түсінік
Жеке тұлғаны дамыту мақсатында ұйымдастырылған сабақ
Материалдың қысқаша нұсқасы

Сабақтың тақырыбы: «Джунгли» театры

Мақсаттары: «Джунгли» аниматрониктер театры туралы мәлімет беру; жаңа сөздерді сөйлеу барысында орынды қолдана білуге баулу; еліне, жеріне, Отанына деген ізгі ниеттерін, құрмет сезімдерін қалыптастыру.

Міндеттері:
оқушылардың ой-өрісін кеңейту, өз бетімен жұмыс жасау дағдыларын дамыту. 
оқушылардың коммуникативтік қабілеттерін, құзыреттіліктерін дамыту. 

Күтілетін нәтиже:

- Сөйлемдерді орын тәртібімен дұрыс құрауға дағдыландыру;

- Жаңа сөздерді есте сақтауға жағдай туғызу;

- Жалғауларды дұрыс жалғай білуге үйрету

Сабақ түрі: жаңа сабақ

Қолданылған технологиялар: сын тұрғыдан ойлау, дамыта оқыту

Әдіс-тәсілдер: сұрақ- жауап әдісі, мәтінмен жүмыс жасау әдісі, мадақтау-жазалау әдісі, тіл дамыту әдісі, қайталау әдісі, репродуктивтік әдісі;

Қажетті ресурстар: Қиылған қағаздар, постер, сөздік дәптері, дәптер, кітап, постер, бағалау парағы,интербелсенді тақта, үлестрмелі материалдар, электронды мультимедиялық кешен.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушыларды түгендеу.

ә) сабаққа дайындықтарын қадағалау.

ІІ.Психологиялық дайындық

Мейірімді жүрекпен

Ақ ниетті тілекпен

Амандасып алайық

Бір жадырап қалайық

ІІІ.Үй жұмысын тексеру:

ІV.Жаңа тақырыпты түсіндіру:Презинтация «Астана» (3 мин.)

Бұл қандай қала?

Әрина, Астана. Жарайсың!

Астананың қандай көрікті жерлері бар?

Астанада Бәйтерек, Ханшатыр, «Думан» ойын- сауық орталығы бар?

Думан ойын – сауық орталығында нелер бар?

Сөзжұмбақ арқылы жаңа тақырыпты ашу.

«Джунгли» театры

Сабақтың тақырыбы мен мақсаты түсіндіру.

Тыңдалым: Джунгли сөзі хинди Джангал сөзінен келіп шығып ну орман яғни қалын орман деген мағынаны білдіреді.

Джунглиде үлкен ағаштар, шырмауықтар мен шырмалған бамбуктер мен биік шөптер аралас өскен ағаштар,бұтақтар бар. Бүгін біздің баратын жеріміз нағыз Джунгли емес, Думандағы Джунгли тетры екен. Джунглине кіруден бұрын,тапсырмалар орындауымыз керек екен.

Сөздікпен жұмыс:

Аниматроник-робот қуыршақтар

өрмекші – паук

қолтырауын – крокодил

тасбақа – черепаха

1.Осы сөздердің мағыналарын түсіндіру, аудару.

2.Дұрыс айтуға дағдыландыру

3.Мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды

4.Оқушылар мұғалімнен кейін сөздерді дауыстап оқиды.

5.Тізбектеп оқиды.










Жеке тұлғаға бағытталған оқушының жұмыс жоспары А – парағы

Оқушы:__________________________________________ сынып жетекші: Ә.Ә.Жанғозина

Тақы-

рыбы

Не білу

тиіс :

I деңгейдің

тапсырмасы

II деңгейдің

тапсырмасы

III деңгейдің тапсырмасы

Қосымша

тапсырма

Баға

Бағалау нормасы

«Джунгли» театры


1. Сөздердің орын тәрбін сақтай отырып, жаңа сөздермен сөз тіркесін құрастыра білу.

2. Сөйлемді дұрыс көшіріп жаза білу.

3. Тақырып бойынша мәлімет беру

Берілген жаңа сөздермен 3 сөз тіркесі мен 2 сөйлем құрастыр.

Аниматроник-робот қуыршақтар

өрмекші – паук

қолтырауын – крокодил

тасбақа – черепаха


Карточкамен жұмыс.


Сөйлемдерді көшіріп жаз.

Бұл – алып


Бұл-жасыл


Бұл-үлкен


Бұл - ірі .

Бұл – үлкен





Сөйлемнің дұрыс бұрыс-

тығын анықта.

«Джунгли» 2001 жылы

Астана күніне ашылған

Мұндай театр Америка

мен Тайландта ғана бар

Театрдың жалпы

аумағы 7 мың шаршы

метр. «Джунглиде» 30

аниматроник бар.





1Shape1 деңгей -


2Shape2 деңгей -


3Shape3 деңгей –


Қосымша

тShape4 апсырма-




«5»-0 қате

«4»-1 қате

«3»-2 қате


3- қатеден көп болса, ережені қайтала.


Менің көңіл- күйім


Shape5



Shape6



Shape7


Shape8


Shape9




Үй жұм..79 б..1-жат.

Үй жұм...79 б,2-.жат

Үй жұм..79 б 4-жат.

Үй жұм.шығар.жаз




Shape10 Shape11 Қуаныш, жеңіс сенімсіздік, тұрақсыздық

Shape13 Shape12 Тұрақтылық, сенімділік қобалжу, қиындық

























Жеке тұлғаға бағытталған оқушының жұмыс жоспары Б – парағы

Оқушы:__________________________________________ сынып жетекші: Ә.Ә.Жанғозина

Тақы-

рыбы

Не білу

тиіс :

I деңгейдің

тапсырмасы

II деңгейдің

тапсырмасы

III деңгейдің тапсырмасы

Қосымша

тапсырма

Баға

Бағалау нормасы

«Джунгли» театры


  1. Тақырыпқа байланысты өз ойын еркін жеткізу;

  2. Сұрақтарға дұрыс жауап беру

3.Сөздерді жан- жақты талқылай отырып жұмыс жасай

бShape14

Ұқсастығы

ілу.


Венн диаграммасы

Мұхитарал мен Джунгли

Shape16 Shape15

Ұқсастығы

Айырмашылығы



Берілген сұрақтарға жауап бер.

- «Джунгли» нешінші жылы, қай қалада ашылды?

-Бұл театр не үшін ашылды?

-Театрдың жалпы аумағы неше шаршы метр?

- «Джунглиде» аниматрониктен қандай әсер аласың?


Куббизм стратегиясы – Ойын арқылы оқыту. Кубиктің алты жағына жазылған сөздердің ішінен 3 сөзбен жұмыс жаса


1Shape17 деңгей -


2Shape18 деңгей -


3Shape19 деңгей –


Қосымша

тShape20 апсырма-




«5»-0 қате

«4»-1 қате

«3»-2 қате


3- қатеден көп болса, ережені қайтала.


Менің көңіл- күйім


Shape21



Shape22



Shape23


Shape24


Shape25




Үй жұм. б. 3-жат

Үй жұм.. 112 б.6-жат

Джунгли сөзіне пирмида құрастыру




Shape26 Shape27 Қуаныш, жеңіс сенімсіздік, тұрақсыздық

Shape29 Shape28 Тұрақтылық, сенімділік қобалжу, қиындық

Венн диаграммасы

Екі затты салыстыру

Ақпаратты есте сақтауға немесе оқушының деңгейін анықтауға қолданылады.

Куббизм стратегиясы – Ойын арқылы оқыту. Кубиктің алты жағына жазылған сөздер бойынша жұмыс жасайды. Қандайда бір затты жан жақты талдайды, талқылайды, сол арқылы білімдерін қайталайды, жаңа білім қосады.
Сипатта (түрі, түсі, көлемі)
Салыстыр (ұқсастығы, айырмашылығы)
Ұсын (қалай, қай жерде пайдаланылады?)
Дәлелде (қарсы және қарсы емеспін)
Талда (қалай жасалған, неден тұрады?)
Ой толғау (бұл неден жасалған?)

«Көп деңгейлі сұрақ» стратегиясыТура сұрақтар (Litera l level). Мұндай сұрақтар қандайда бір фразаны немесе түрлерін еске түсіру үшін қойылады. Сұрақтардың жауаптары мәтіннің ішінде кездеседі, оқушыдан оны жаттап алып, айтып беру талап етіледі.  Өзгертуді талап ететін сұрақтар (translation questions) жауап берушіден мағлұматты басқа формада жеткізуді күтеді. Мұндай сұрақ қою кезінде оқушы ойша болатын жағдайды елестетіп көріністі суреттеп берулері керек. Яғни, оқушылар ойша елестеткен кейіптер мен дыбыстарды талқылайды. Олар ең алдымен елестету тәжірибесін жинайды, содан кейін сөйлеу арқылы басқаларды өз қабылдауымен таныстырады. Интерпретациялау-сұрақтары (interpretation) оқушыларды идеялар мен фактілер, анықтамалар мен құндылықтар арасындағы байланыстарды табуға үйретеді. Сұрақ-тіркеме (application questions) оқушыларға мәселені шешуге немесе келесі мәселенің логикасы мен себептерін зерттеуге мүмкіндік береді. Сұрақ – баға (Evaluation questions) оқушыларды жақсы, жаман деген сиқяты қорытынды шешім қабылдатады.

Жеке тұлғаға бағытталған оқушының жұмыс жоспары С – парағы

Оқушы:__________________________________________ сынып жетекші: Ә.Ә. Жанғозина

Тақы-

рыбы

Не білу

тиіс :

I деңгейдің

тапсырмасы

II деңгейдің

тапсырмасы

III деңгейдің тапсырмасы

Қосымша

тапсырма

Баға

Бағалау нормасы

«Джунгли» театры


1. Тақырыпқа байланысты жаңа сөздерді қолдана отырып өз ойын сөйлем арқылы жеткізе білу;

Shape30 2. Сөздік қорын, ой қиялын дамыта білу.

ВShape32 Shape31 ЕНН диаграммасы

«Өрмекші» (Моно кластер*)


Екі затты салысShape33 тыру





Shape34

Ақпаратты есте сақтауға немесе оқушының деңгейін анықтауға қолданылады.

Shape35

.


«Өрмекші» (Моно кластер)

Ақпараттық құзіреттілікті анықтауға арналған құзіреттілік бағытындағы тапсырма. 
Аспект:мәліметтің алғашқы талдауы.Жоспар бойынша тәжрибе жүргізу.

Мәліметті толық талдап одан қортынды шығару

Мәліметті сызбаға айналдыру 
Стимул.Тапсырманы орындай отырып, сен «Джунгли» театры туралы не білесің. 
1.Тапсырма: Ең алдымен «Джунгли» сөзі нені білдіреді, анықта.

1. Джунгли театры қандай театр?

Онда нелер бар?
Қортынды : «Джунгли театрда туралы не білдің?






Тірек сөздерді жаз,сөйлем құрастыр.


«Shape39 Shape38 Shape36 Shape37 Джунгли» театры

Бес жол өлең“ Синквейн

«Джунгли» театры

1-ші жол 1зат есім

2-ші жол тақырыпты сипаттайтын 2 сын есім

3-ші жол 3 етістік

4-ші жол сезімді білдіретін 4 сөзден құралған 1 сөйлем

5-ші жол тақырыптың мәнін ашатын 1 сөзден құралған синоним


1Shape40 деңгей -


2Shape41 деңгей -


3Shape42 деңгей –


Қосымша

тShape43 апсырма-




«5»-0 қате

«4»-1 қате

«3»-2 қате


3- қатеден көп болса, ережені қайтала.


Менің көңіл- күйім


Shape44



Shape45



Shape46


Shape47


Shape48




Үй жұм. Театр сөзін кластерге салу

Үй жұм...кестемен жұм.

Мәтінмен жұм,сызбаға салу.

Үй жұм...кар.жұм



Shape50 Shape49 Қуаныш, жеңіс сенімсіздік, тұрақсыздық

Shape52 Shape51 Тұрақтылық, сенімділік қобалжу, қиындық



«Өрмекші» (Моно кластер*)
Қолданылуы

Ақпаратты сызба түрінде белгілеу
Элементтері 
Сопақша түрінде берілген– дене, аяқтар, аяқ киімдер 

Сопақша ішіндегі сөздер.Сөздерді қысқаша жазуға болады. 
Сопақшаларды өзара қосатын сызықтар. 

Ең алдымен сызбаға дене салынады 

Кейін «денеге» сызықтар арқылы«аяқтар»жасалады. 

Соңынан «аяқтарға» «аяқ киімдер»жалғанады. 


















Shape53

Джунгли


«Өрмекші» (Моно кластер)












Shape55 Shape54

Астана

2008 жыл жыл




Shape56


Shape57

қолтырауын өрмекші, тасбақа






Shape58

аниматроник
















Бес жол өлең“ Синквейн

Шарттары:

1-ші жол 1зат есім (Джунгли теарты)

2-ші жол тақырыпты сипаттайтын 2 сын есім (кең, жарық)

3.3-ші жол 3 етістік (ашылған, орналасқан, барғанмын )

4-ші жол сезімді білдіретін 4 сөзден құралған 1 сөйлем (Астанада Джунгли аниматроник теарты бар)

5-ші жол тақырыптың мәнін ашатын 1 сөзден құралған синоним (Ғимарат)

Сөздік қорын, ой қиялын дамыту.




























Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
29.12.2017
780
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі