Сабақтың тақырыбы: «Джунгли» театры
Мақсаттары: «Джунгли» аниматрониктер театры туралы мәлімет беру; жаңа сөздерді сөйлеу барысында орынды қолдана білуге баулу; еліне, жеріне, Отанына деген ізгі ниеттерін, құрмет сезімдерін қалыптастыру.
Міндеттері:
оқушылардың ой-өрісін кеңейту, өз бетімен
жұмыс жасау дағдыларын
дамыту.
оқушылардың коммуникативтік қабілеттерін,
құзыреттіліктерін дамыту.
Күтілетін нәтиже:
- Сөйлемдерді орын тәртібімен дұрыс құрауға дағдыландыру;
- Жаңа сөздерді есте сақтауға жағдай туғызу;
- Жалғауларды дұрыс жалғай білуге үйрету
Сабақ түрі: жаңа сабақ
Қолданылған технологиялар: сын тұрғыдан ойлау, дамыта оқыту
Әдіс-тәсілдер: сұрақ- жауап әдісі, мәтінмен жүмыс жасау әдісі, мадақтау-жазалау әдісі, тіл дамыту әдісі, қайталау әдісі, репродуктивтік әдісі;
Қажетті ресурстар: Қиылған қағаздар, постер, сөздік дәптері, дәптер, кітап, постер, бағалау парағы,интербелсенді тақта, үлестрмелі материалдар, электронды мультимедиялық кешен.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:
а) оқушыларды түгендеу.
ә) сабаққа дайындықтарын қадағалау.
ІІ.Психологиялық дайындық
Мейірімді жүрекпен
Ақ ниетті тілекпен
Амандасып алайық
Бір жадырап қалайық
ІІІ.Үй жұмысын тексеру:
ІV.Жаңа тақырыпты түсіндіру:Презинтация «Астана» (3 мин.)
Бұл қандай қала?
Әрина, Астана. Жарайсың!
Астананың қандай көрікті жерлері бар?
Астанада Бәйтерек, Ханшатыр, «Думан» ойын- сауық орталығы бар?
Думан ойын – сауық орталығында нелер бар?
Сөзжұмбақ арқылы жаңа тақырыпты ашу.
«Джунгли» театры
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты түсіндіру.
Тыңдалым: Джунгли сөзі хинди Джангал сөзінен келіп шығып ну орман яғни қалын орман деген мағынаны білдіреді.
Джунглиде үлкен ағаштар, шырмауықтар мен шырмалған бамбуктер мен биік шөптер аралас өскен ағаштар,бұтақтар бар. Бүгін біздің баратын жеріміз нағыз Джунгли емес, Думандағы Джунгли тетры екен. Джунглине кіруден бұрын,тапсырмалар орындауымыз керек екен.
Сөздікпен жұмыс:
Аниматроник-робот қуыршақтар
өрмекші – паук
қолтырауын – крокодил
тасбақа – черепаха
1.Осы сөздердің мағыналарын түсіндіру, аудару.
2.Дұрыс айтуға дағдыландыру
3.Мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды
4.Оқушылар мұғалімнен кейін сөздерді дауыстап оқиды.
5.Тізбектеп оқиды.
Жеке тұлғаға бағытталған оқушының жұмыс жоспары А – парағы
Оқушы:__________________________________________ сынып жетекші: Ә.Ә.Жанғозина
|
Тақы- рыбы |
Не білу тиіс : |
I деңгейдің тапсырмасы |
II деңгейдің тапсырмасы |
III деңгейдің тапсырмасы |
Қосымша тапсырма |
Баға |
Бағалау нормасы |
||||||
|
«Джунгли» театры
|
1. Сөздердің орын тәрбін сақтай отырып, жаңа сөздермен сөз тіркесін құрастыра білу. 2. Сөйлемді дұрыс көшіріп жаза білу. 3. Тақырып бойынша мәлімет беру |
Берілген жаңа сөздермен 3 сөз тіркесі мен 2 сөйлем құрастыр. Аниматроник-робот қуыршақтар өрмекші – паук қолтырауын – крокодил тасбақа – черепаха |
|
|
|
1
2
3
Қосымша т
|
«5»-0 қате «4»-1 қате «3»-2 қате
3- қатеден көп болса, ережені қайтала. |
||||||
|
|
Менің көңіл- күйім
|
|
|
|
|
|
|
||||||
|
|
|
Үй жұм..79 б..1-жат. |
Үй жұм...79 б,2-.жат |
Үй жұм..79 б 4-жат. |
Үй жұм.шығар.жаз
|
|
|
Қуаныш, жеңіс сенімсіздік,
тұрақсыздық
Тұрақтылық, сенімділік
қобалжу, қиындық
Жеке тұлғаға бағытталған оқушының жұмыс жоспары Б – парағы
Оқушы:__________________________________________ сынып жетекші: Ә.Ә.Жанғозина
|
Тақы- рыбы |
Не білу тиіс : |
I деңгейдің тапсырмасы |
II деңгейдің тапсырмасы |
III деңгейдің тапсырмасы |
Қосымша тапсырма |
Баға |
Бағалау нормасы |
|
«Джунгли» театры
|
3.Сөздерді жан- жақты талқылай отырып жұмыс жасай
б Ұқсастығы ілу.
|
Венн диаграммасы Мұхитарал мен Джунгли
Ұқсастығы Айырмашылығы |
Берілген сұрақтарға жауап бер. - «Джунгли» нешінші жылы, қай қалада ашылды? -Бұл театр не үшін ашылды? -Театрдың жалпы аумағы неше шаршы метр? - «Джунглиде» аниматрониктен қандай әсер аласың? |
Куббизм стратегиясы – Ойын арқылы оқыту. Кубиктің алты жағына жазылған сөздердің ішінен 3 сөзбен жұмыс жаса |
|
1 2 3 Қосымша т |
«5»-0 қате «4»-1 қате «3»-2 қате 3- қатеден көп болса, ережені қайтала. |
|
|
Менің көңіл- күйім |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Үй жұм. б. 3-жат |
Үй жұм.. 112 б.6-жат |
Джунгли сөзіне пирмида құрастыру |
|
|
|
Қуаныш, жеңіс сенімсіздік,
тұрақсыздық
Тұрақтылық, сенімділік
қобалжу, қиындық
Венн диаграммасы
Екі затты салыстыру
Ақпаратты есте сақтауға немесе оқушының деңгейін анықтауға қолданылады.
Куббизм
стратегиясы – Ойын арқылы оқыту. Кубиктің алты жағына
жазылған сөздер бойынша жұмыс жасайды. Қандайда бір затты жан жақты
талдайды, талқылайды, сол арқылы білімдерін қайталайды, жаңа білім
қосады.
Сипатта (түрі, түсі,
көлемі)
Салыстыр (ұқсастығы,
айырмашылығы)
Ұсын (қалай, қай жерде
пайдаланылады?)
Дәлелде (қарсы және қарсы
емеспін)
Талда (қалай жасалған, неден
тұрады?)
Ой толғау (бұл неден
жасалған?)
«Көп деңгейлі сұрақ» стратегиясы. Тура сұрақтар (Litera l level). Мұндай сұрақтар қандайда бір фразаны немесе түрлерін еске түсіру үшін қойылады. Сұрақтардың жауаптары мәтіннің ішінде кездеседі, оқушыдан оны жаттап алып, айтып беру талап етіледі. Өзгертуді талап ететін сұрақтар (translation questions) жауап берушіден мағлұматты басқа формада жеткізуді күтеді. Мұндай сұрақ қою кезінде оқушы ойша болатын жағдайды елестетіп көріністі суреттеп берулері керек. Яғни, оқушылар ойша елестеткен кейіптер мен дыбыстарды талқылайды. Олар ең алдымен елестету тәжірибесін жинайды, содан кейін сөйлеу арқылы басқаларды өз қабылдауымен таныстырады. Интерпретациялау-сұрақтары (interpretation) оқушыларды идеялар мен фактілер, анықтамалар мен құндылықтар арасындағы байланыстарды табуға үйретеді. Сұрақ-тіркеме (application questions) оқушыларға мәселені шешуге немесе келесі мәселенің логикасы мен себептерін зерттеуге мүмкіндік береді. Сұрақ – баға (Evaluation questions) оқушыларды жақсы, жаман деген сиқяты қорытынды шешім қабылдатады.
Жеке тұлғаға бағытталған оқушының жұмыс жоспары С – парағы
Оқушы:__________________________________________ сынып жетекші: Ә.Ә. Жанғозина
|
Тақы- рыбы |
Не білу тиіс : |
I деңгейдің тапсырмасы |
II деңгейдің тапсырмасы |
III деңгейдің тапсырмасы |
Қосымша тапсырма |
Баға |
Бағалау нормасы |
|
«Джунгли» театры |
1. Тақырыпқа байланысты жаңа сөздерді қолдана отырып өз ойын сөйлем арқылы жеткізе білу;
В «Өрмекші» (Моно кластер*) Екі затты салыс
Ақпаратты есте сақтауға немесе оқушының деңгейін анықтауға қолданылады.
.
|
«Өрмекші» (Моно кластер) Ақпараттық құзіреттілікті анықтауға арналған
құзіреттілік бағытындағы тапсырма. Мәліметті толық талдап одан қортынды шығару Мәліметті сызбаға айналдыру 1. Джунгли театры қандай театр? Онда
нелер бар? |
Тірек сөздерді жаз,сөйлем құрастыр. « |
“Бес жол өлең“ Синквейн «Джунгли» театры 1-ші жол 1зат есім 2-ші жол тақырыпты сипаттайтын 2 сын есім 3-ші жол 3 етістік 4-ші жол сезімді білдіретін 4 сөзден құралған 1 сөйлем 5-ші жол тақырыптың мәнін ашатын 1 сөзден құралған синоним |
|
1 2 3 Қосымша т |
«5»-0 қате «4»-1 қате «3»-2 қате 3- қатеден көп болса, ережені қайтала. |
|
|
Менің көңіл- күйім |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Үй жұм...кестемен жұм. |
Мәтінмен жұм,сызбаға салу. |
Үй жұм...кар.жұм |
|
|
Қуаныш, жеңіс сенімсіздік,
тұрақсыздық
Тұрақтылық, сенімділік
қобалжу, қиындық
«Өрмекші» (Моно
кластер*)
Қолданылуы
Ақпаратты сызба түрінде
белгілеу
Элементтері
Сопақша түрінде берілген– дене, аяқтар, аяқ
киімдер
Сопақша ішіндегі сөздер.Сөздерді қысқаша жазуға
болады.
Сопақшаларды өзара қосатын сызықтар.
Ең алдымен сызбаға дене
салынады
Кейін «денеге» сызықтар арқылы«аяқтар»жасалады.
Соңынан «аяқтарға» «аяқ киімдер»жалғанады.
Джунгли
«Өрмекші» (Моно кластер)
Астана
2008 жыл жыл
![]()
қолтырауын өрмекші, тасбақа
аниматроник
“Бес жол өлең“ Синквейн
Шарттары:
1-ші жол 1зат есім (Джунгли теарты)
2-ші жол тақырыпты сипаттайтын 2 сын есім (кең, жарық)
3.3-ші жол 3 етістік (ашылған, орналасқан, барғанмын )
4-ші жол сезімді білдіретін 4 сөзден құралған 1 сөйлем (Астанада Джунгли аниматроник теарты бар)
5-ші жол тақырыптың мәнін ашатын 1 сөзден құралған синоним (Ғимарат)
Сөздік қорын, ой қиялын дамыту.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Джунгли» театры
«Джунгли» театры
Сабақтың тақырыбы: «Джунгли» театры
Мақсаттары: «Джунгли» аниматрониктер театры туралы мәлімет беру; жаңа сөздерді сөйлеу барысында орынды қолдана білуге баулу; еліне, жеріне, Отанына деген ізгі ниеттерін, құрмет сезімдерін қалыптастыру.
Міндеттері:
оқушылардың ой-өрісін кеңейту, өз бетімен
жұмыс жасау дағдыларын
дамыту.
оқушылардың коммуникативтік қабілеттерін,
құзыреттіліктерін дамыту.
Күтілетін нәтиже:
- Сөйлемдерді орын тәртібімен дұрыс құрауға дағдыландыру;
- Жаңа сөздерді есте сақтауға жағдай туғызу;
- Жалғауларды дұрыс жалғай білуге үйрету
Сабақ түрі: жаңа сабақ
Қолданылған технологиялар: сын тұрғыдан ойлау, дамыта оқыту
Әдіс-тәсілдер: сұрақ- жауап әдісі, мәтінмен жүмыс жасау әдісі, мадақтау-жазалау әдісі, тіл дамыту әдісі, қайталау әдісі, репродуктивтік әдісі;
Қажетті ресурстар: Қиылған қағаздар, постер, сөздік дәптері, дәптер, кітап, постер, бағалау парағы,интербелсенді тақта, үлестрмелі материалдар, электронды мультимедиялық кешен.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:
а) оқушыларды түгендеу.
ә) сабаққа дайындықтарын қадағалау.
ІІ.Психологиялық дайындық
Мейірімді жүрекпен
Ақ ниетті тілекпен
Амандасып алайық
Бір жадырап қалайық
ІІІ.Үй жұмысын тексеру:
ІV.Жаңа тақырыпты түсіндіру:Презинтация «Астана» (3 мин.)
Бұл қандай қала?
Әрина, Астана. Жарайсың!
Астананың қандай көрікті жерлері бар?
Астанада Бәйтерек, Ханшатыр, «Думан» ойын- сауық орталығы бар?
Думан ойын – сауық орталығында нелер бар?
Сөзжұмбақ арқылы жаңа тақырыпты ашу.
«Джунгли» театры
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты түсіндіру.
Тыңдалым: Джунгли сөзі хинди Джангал сөзінен келіп шығып ну орман яғни қалын орман деген мағынаны білдіреді.
Джунглиде үлкен ағаштар, шырмауықтар мен шырмалған бамбуктер мен биік шөптер аралас өскен ағаштар,бұтақтар бар. Бүгін біздің баратын жеріміз нағыз Джунгли емес, Думандағы Джунгли тетры екен. Джунглине кіруден бұрын,тапсырмалар орындауымыз керек екен.
Сөздікпен жұмыс:
Аниматроник-робот қуыршақтар
өрмекші – паук
қолтырауын – крокодил
тасбақа – черепаха
1.Осы сөздердің мағыналарын түсіндіру, аудару.
2.Дұрыс айтуға дағдыландыру
3.Мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды
4.Оқушылар мұғалімнен кейін сөздерді дауыстап оқиды.
5.Тізбектеп оқиды.
Жеке тұлғаға бағытталған оқушының жұмыс жоспары А – парағы
Оқушы:__________________________________________ сынып жетекші: Ә.Ә.Жанғозина
|
Тақы- рыбы |
Не білу тиіс : |
I деңгейдің тапсырмасы |
II деңгейдің тапсырмасы |
III деңгейдің тапсырмасы |
Қосымша тапсырма |
Баға |
Бағалау нормасы |
||||||
|
«Джунгли» театры
|
1. Сөздердің орын тәрбін сақтай отырып, жаңа сөздермен сөз тіркесін құрастыра білу. 2. Сөйлемді дұрыс көшіріп жаза білу. 3. Тақырып бойынша мәлімет беру |
Берілген жаңа сөздермен 3 сөз тіркесі мен 2 сөйлем құрастыр. Аниматроник-робот қуыршақтар өрмекші – паук қолтырауын – крокодил тасбақа – черепаха |
|
|
|
1
2
3
Қосымша т
|
«5»-0 қате «4»-1 қате «3»-2 қате
3- қатеден көп болса, ережені қайтала. |
||||||
|
|
Менің көңіл- күйім
|
|
|
|
|
|
|
||||||
|
|
|
Үй жұм..79 б..1-жат. |
Үй жұм...79 б,2-.жат |
Үй жұм..79 б 4-жат. |
Үй жұм.шығар.жаз
|
|
|
Қуаныш, жеңіс сенімсіздік,
тұрақсыздық
Тұрақтылық, сенімділік
қобалжу, қиындық
Жеке тұлғаға бағытталған оқушының жұмыс жоспары Б – парағы
Оқушы:__________________________________________ сынып жетекші: Ә.Ә.Жанғозина
|
Тақы- рыбы |
Не білу тиіс : |
I деңгейдің тапсырмасы |
II деңгейдің тапсырмасы |
III деңгейдің тапсырмасы |
Қосымша тапсырма |
Баға |
Бағалау нормасы |
|
«Джунгли» театры
|
3.Сөздерді жан- жақты талқылай отырып жұмыс жасай
б Ұқсастығы ілу.
|
Венн диаграммасы Мұхитарал мен Джунгли
Ұқсастығы Айырмашылығы |
Берілген сұрақтарға жауап бер. - «Джунгли» нешінші жылы, қай қалада ашылды? -Бұл театр не үшін ашылды? -Театрдың жалпы аумағы неше шаршы метр? - «Джунглиде» аниматрониктен қандай әсер аласың? |
Куббизм стратегиясы – Ойын арқылы оқыту. Кубиктің алты жағына жазылған сөздердің ішінен 3 сөзбен жұмыс жаса |
|
1 2 3 Қосымша т |
«5»-0 қате «4»-1 қате «3»-2 қате 3- қатеден көп болса, ережені қайтала. |
|
|
Менің көңіл- күйім |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Үй жұм. б. 3-жат |
Үй жұм.. 112 б.6-жат |
Джунгли сөзіне пирмида құрастыру |
|
|
|
Қуаныш, жеңіс сенімсіздік,
тұрақсыздық
Тұрақтылық, сенімділік
қобалжу, қиындық
Венн диаграммасы
Екі затты салыстыру
Ақпаратты есте сақтауға немесе оқушының деңгейін анықтауға қолданылады.
Куббизм
стратегиясы – Ойын арқылы оқыту. Кубиктің алты жағына
жазылған сөздер бойынша жұмыс жасайды. Қандайда бір затты жан жақты
талдайды, талқылайды, сол арқылы білімдерін қайталайды, жаңа білім
қосады.
Сипатта (түрі, түсі,
көлемі)
Салыстыр (ұқсастығы,
айырмашылығы)
Ұсын (қалай, қай жерде
пайдаланылады?)
Дәлелде (қарсы және қарсы
емеспін)
Талда (қалай жасалған, неден
тұрады?)
Ой толғау (бұл неден
жасалған?)
«Көп деңгейлі сұрақ» стратегиясы. Тура сұрақтар (Litera l level). Мұндай сұрақтар қандайда бір фразаны немесе түрлерін еске түсіру үшін қойылады. Сұрақтардың жауаптары мәтіннің ішінде кездеседі, оқушыдан оны жаттап алып, айтып беру талап етіледі. Өзгертуді талап ететін сұрақтар (translation questions) жауап берушіден мағлұматты басқа формада жеткізуді күтеді. Мұндай сұрақ қою кезінде оқушы ойша болатын жағдайды елестетіп көріністі суреттеп берулері керек. Яғни, оқушылар ойша елестеткен кейіптер мен дыбыстарды талқылайды. Олар ең алдымен елестету тәжірибесін жинайды, содан кейін сөйлеу арқылы басқаларды өз қабылдауымен таныстырады. Интерпретациялау-сұрақтары (interpretation) оқушыларды идеялар мен фактілер, анықтамалар мен құндылықтар арасындағы байланыстарды табуға үйретеді. Сұрақ-тіркеме (application questions) оқушыларға мәселені шешуге немесе келесі мәселенің логикасы мен себептерін зерттеуге мүмкіндік береді. Сұрақ – баға (Evaluation questions) оқушыларды жақсы, жаман деген сиқяты қорытынды шешім қабылдатады.
Жеке тұлғаға бағытталған оқушының жұмыс жоспары С – парағы
Оқушы:__________________________________________ сынып жетекші: Ә.Ә. Жанғозина
|
Тақы- рыбы |
Не білу тиіс : |
I деңгейдің тапсырмасы |
II деңгейдің тапсырмасы |
III деңгейдің тапсырмасы |
Қосымша тапсырма |
Баға |
Бағалау нормасы |
|
«Джунгли» театры |
1. Тақырыпқа байланысты жаңа сөздерді қолдана отырып өз ойын сөйлем арқылы жеткізе білу;
В «Өрмекші» (Моно кластер*) Екі затты салыс
Ақпаратты есте сақтауға немесе оқушының деңгейін анықтауға қолданылады.
.
|
«Өрмекші» (Моно кластер) Ақпараттық құзіреттілікті анықтауға арналған
құзіреттілік бағытындағы тапсырма. Мәліметті толық талдап одан қортынды шығару Мәліметті сызбаға айналдыру 1. Джунгли театры қандай театр? Онда
нелер бар? |
Тірек сөздерді жаз,сөйлем құрастыр. « |
“Бес жол өлең“ Синквейн «Джунгли» театры 1-ші жол 1зат есім 2-ші жол тақырыпты сипаттайтын 2 сын есім 3-ші жол 3 етістік 4-ші жол сезімді білдіретін 4 сөзден құралған 1 сөйлем 5-ші жол тақырыптың мәнін ашатын 1 сөзден құралған синоним |
|
1 2 3 Қосымша т |
«5»-0 қате «4»-1 қате «3»-2 қате 3- қатеден көп болса, ережені қайтала. |
|
|
Менің көңіл- күйім |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Үй жұм...кестемен жұм. |
Мәтінмен жұм,сызбаға салу. |
Үй жұм...кар.жұм |
|
|
Қуаныш, жеңіс сенімсіздік,
тұрақсыздық
Тұрақтылық, сенімділік
қобалжу, қиындық
«Өрмекші» (Моно
кластер*)
Қолданылуы
Ақпаратты сызба түрінде
белгілеу
Элементтері
Сопақша түрінде берілген– дене, аяқтар, аяқ
киімдер
Сопақша ішіндегі сөздер.Сөздерді қысқаша жазуға
болады.
Сопақшаларды өзара қосатын сызықтар.
Ең алдымен сызбаға дене
салынады
Кейін «денеге» сызықтар арқылы«аяқтар»жасалады.
Соңынан «аяқтарға» «аяқ киімдер»жалғанады.
Джунгли
«Өрмекші» (Моно кластер)
Астана
2008 жыл жыл
![]()
қолтырауын өрмекші, тасбақа
аниматроник
“Бес жол өлең“ Синквейн
Шарттары:
1-ші жол 1зат есім (Джунгли теарты)
2-ші жол тақырыпты сипаттайтын 2 сын есім (кең, жарық)
3.3-ші жол 3 етістік (ашылған, орналасқан, барғанмын )
4-ші жол сезімді білдіретін 4 сөзден құралған 1 сөйлем (Астанада Джунгли аниматроник теарты бар)
5-ші жол тақырыптың мәнін ашатын 1 сөзден құралған синоним (Ғимарат)
Сөздік қорын, ой қиялын дамыту.
шағым қалдыра аласыз














