|
Тақырыбы САБАҚ |
Көпбұрыштар ұғымы |
||||||||
|
Күні,айы: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||
|
|
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.1.7 көпбұрыш ұғымын меңгеру; |
||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Көпбұрыштардың әр түрлі бұрыштарын тік бұрышпен салыстырады және анықтайды, берілгеннен күрделірек есеп құрастырады шығарады, топпен сынап көру әдісін пайдаланып, теңдеулерді шешу білігін жетілдіруді жалғастырады; |
||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыптың мазмұнын түсіну, оны өмірмен байланыстыруға , ой қорытындысын жазуға үйренеді |
|||||||||
|
Кейбір оқушылар: Оқушылардың көпбұрыштың түрлері тақырыбынан алған білімдерін тереңдету, жүйелеу. |
|||||||||
|
Жетістік критерийлері |
Оқушылар мақсатқа жетеді, егер Көпбұрыш және олардың элементтері туралы түсініктері қалыптасады Көпбұрыштар тарауы бойынша алған білімдерін жетілдіреді Өткен сабақтарда алған білімдерін практикада көрсете, дәлелдей алады. Өздеріне деген сенімділіктері артады |
||||||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Ынтымақтастық: жақсы қарым-қатынас орнату, ынтымақтастық дағдысын қалыптастыру, сындарлы тіл табу, қарым-қатынас орнатуда сыни тұрғыдан ойлану сынды қасиеттерді қамтиды. ( топтық, жұптық жұмыстарды, сыныппен жұмыста сыйластық қалыптастыру) |
||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Керектіақпараттыіздеу |
||||||||
|
Бастапқы білім |
Геометриялық фигуралар туралы түсініктері бар |
||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы(2-5 минут) |
(МК)
Ұйымдастыру Сұрақ-жауап:
|
|
|||||||
|
Сабақтың ортасы (6-40 минут) |
(МК,Ұ) Ребусты шешу
1 -
топ
1-тапсырма.
Карточкамен жұмыс. Есеп шығару тақтамен жұмыс І топ Бесбұрыштың, сегізбұрыштың, он екібұрыштың бұрыштарының қосындысын табыңдар. ІІ топ Алтыбұрыштың бұрыштары 3,5:2:3:4:2,5:3 қатынасында берілген. Алтыбұрыштың әрбір бұрышын табыңдар. ІІІ топ Егер көпбұрыштың бұрыштарының қосындысы 1) 540º; 2) 900º; 3) 3600º болса, оның қабырғаларының санын анықтаңдар. Дарынды оқушыға тапсырма Дұрыс алты бұрыш берілген. Оның
4)Бір төбеден шығатындиагональдар санын; 5)Егер периметрі 24,6 м болса, әрбір қабырғасын табыңдар Бағалау СГ 3. Есептердің шығару нәтижелерін көрсету Оқытудың мақсаты бойынша.
|
Оқулық
№1Жұмыс дәптері |
|||||||
|
Сабақтың соңы( 41-45мин) |
(Қ)
1-тапсырма. Кез келген көпбұрыш сыз. Оны ата
және неліктен бұлай аталатынын түсіндір. Периметрін жазып
көрсет. «Иә, жоқ» ойыны 1.Кез келген дұрыс көпбұрыш тек сызғышпен салуға болады. /жоқ/ 2.Кез келген дөңес көпбұрыштың бұрыштары мен қабырғалары тең болады./Иә/ 3.Дұрыс көпбұрышты қағаз бүктеу арқылы кесіп алуға болады/ Иә/ 4.Дұрыс көпбұрыштың центрлік бұрышы 90°-қа тең болса, оның қабырғалар саны 4 /Иә/ 5.Дұрыс көпбұрыштың қабырғалар саны 8-ге тең болса, онда ол трапеция болады. /жоқ, сегіз қабырғалы болады/
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ саалынған суреттер арқылы бағалау.
|
|
|||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||
|
Қорытындылау |
Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||
|
1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе? 2.Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?
|
|
||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? 1. 2. |
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дөңес көпбұрыштар.Төртбұрыш
|
Тақырыбы САБАҚ |
Көпбұрыштар ұғымы |
||||||||
|
Күні,айы: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||
|
|
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.1.7 көпбұрыш ұғымын меңгеру; |
||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Көпбұрыштардың әр түрлі бұрыштарын тік бұрышпен салыстырады және анықтайды, берілгеннен күрделірек есеп құрастырады шығарады, топпен сынап көру әдісін пайдаланып, теңдеулерді шешу білігін жетілдіруді жалғастырады; |
||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыптың мазмұнын түсіну, оны өмірмен байланыстыруға , ой қорытындысын жазуға үйренеді |
|||||||||
|
Кейбір оқушылар: Оқушылардың көпбұрыштың түрлері тақырыбынан алған білімдерін тереңдету, жүйелеу. |
|||||||||
|
Жетістік критерийлері |
Оқушылар мақсатқа жетеді, егер Көпбұрыш және олардың элементтері туралы түсініктері қалыптасады Көпбұрыштар тарауы бойынша алған білімдерін жетілдіреді Өткен сабақтарда алған білімдерін практикада көрсете, дәлелдей алады. Өздеріне деген сенімділіктері артады |
||||||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Ынтымақтастық: жақсы қарым-қатынас орнату, ынтымақтастық дағдысын қалыптастыру, сындарлы тіл табу, қарым-қатынас орнатуда сыни тұрғыдан ойлану сынды қасиеттерді қамтиды. ( топтық, жұптық жұмыстарды, сыныппен жұмыста сыйластық қалыптастыру) |
||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Керектіақпараттыіздеу |
||||||||
|
Бастапқы білім |
Геометриялық фигуралар туралы түсініктері бар |
||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы(2-5 минут) |
(МК)
Ұйымдастыру Сұрақ-жауап:
|
|
|||||||
|
Сабақтың ортасы (6-40 минут) |
(МК,Ұ) Ребусты шешу
1 -
топ
1-тапсырма.
Карточкамен жұмыс. Есеп шығару тақтамен жұмыс І топ Бесбұрыштың, сегізбұрыштың, он екібұрыштың бұрыштарының қосындысын табыңдар. ІІ топ Алтыбұрыштың бұрыштары 3,5:2:3:4:2,5:3 қатынасында берілген. Алтыбұрыштың әрбір бұрышын табыңдар. ІІІ топ Егер көпбұрыштың бұрыштарының қосындысы 1) 540º; 2) 900º; 3) 3600º болса, оның қабырғаларының санын анықтаңдар. Дарынды оқушыға тапсырма Дұрыс алты бұрыш берілген. Оның
4)Бір төбеден шығатындиагональдар санын; 5)Егер периметрі 24,6 м болса, әрбір қабырғасын табыңдар Бағалау СГ 3. Есептердің шығару нәтижелерін көрсету Оқытудың мақсаты бойынша.
|
Оқулық
№1Жұмыс дәптері |
|||||||
|
Сабақтың соңы( 41-45мин) |
(Қ)
1-тапсырма. Кез келген көпбұрыш сыз. Оны ата
және неліктен бұлай аталатынын түсіндір. Периметрін жазып
көрсет. «Иә, жоқ» ойыны 1.Кез келген дұрыс көпбұрыш тек сызғышпен салуға болады. /жоқ/ 2.Кез келген дөңес көпбұрыштың бұрыштары мен қабырғалары тең болады./Иә/ 3.Дұрыс көпбұрышты қағаз бүктеу арқылы кесіп алуға болады/ Иә/ 4.Дұрыс көпбұрыштың центрлік бұрышы 90°-қа тең болса, оның қабырғалар саны 4 /Иә/ 5.Дұрыс көпбұрыштың қабырғалар саны 8-ге тең болса, онда ол трапеция болады. /жоқ, сегіз қабырғалы болады/
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ саалынған суреттер арқылы бағалау.
|
|
|||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||
|
Қорытындылау |
Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||
|
1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе? 2.Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?
|
|
||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? 1. 2. |
|||||||||
шағым қалдыра аласыз




