|
Пән: Күні: Сынып: ҰМЖ бөлімі: |
1 |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
«Атамекен орта мектебі» КММ |
||
|
Сабақ тақырыбы |
Дөңгелек сандарды қосамыз және азайтамыз. |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты |
1.1.2.5** ондықтан аттамай 20 көлеміндегі сандарды/ ондықтарды ауызша қосу және азайтуды орындау 1.4.3.1** 20- ға дейінгі сандар тізбегін/ ондықтармен 100-ге дейінгі сандар тізбегін құрастыру; 100 көлеміндегі сандар, суреттер, фигуралар, символдардан тұратын тізбектердің заңдылықтарын анықтау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ондықтан аттамай 20 көлеміндегі сандарды/ ондықтарды ауызша қосу және азайтуды орындайды. 20- ға дейінгі сандар тізбегін/ ондықтармен 100-ге дейінгі сандар тізбегін құрастырады. 100 көлеміндегі сандар, суреттер, фигуралар, символдардан тұратын тізбектердің заңдылықтарын анықтайды. |
||||
|
Бағалау критерийлері |
1-ден 100-ге дейінгі сандардың көрнекі кестесі. |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Дөңгелек сандарды қосамыз және азайтамыз. |
||||
|
Құндылықтар |
Сабақ барысында оқушы өз сөздерімен матемаикалық терминдерді дұрыс айтып үйренеді. |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану, жаратылыстану. |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
.Суреттен және картчкіден пайдалану. |
||||
|
Бастапқы білім |
Ондықпен санау. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақ кезеңдері |
Сабақтағы іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Шаттық шеңбері Біз бақытты баламыз, Оқып білім аламыз. Дүниені аралап, Құстай қанат қағамыз. |
|
|||
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
. Оқушылардан мысалдарды қарап, олардың ұқсастығын және айырмашылығын айтуды сұраңыз: 2 + 3, 20 + 30; 9 – 5, 90 – 50.
Есептеп шығару үшін сандағы ондықтардың санын қосып, қасына нөл жазу сияқты меңгерілген әдісті пайдалануды ұсыныңыз. 3 онд. + 4 онд. = 7 онд 30 + 40 = 70. 7 онд. – 5 онд. = 2 онд. 70 – 50 = 20. Құлыптың кілтін тап. Оқушылар тапсырманы орындағанда, астында мысалдар жазылған есіктер-ді осы мысалдың дұрыс жауабы жазылған кілтпен сызықтар арқылы сәйкестендеріп қосады. Жауабы: 60 + 10 = 70; 50 – 10 = 40; 70 + 10 = 80; 40 – 10 = 30 |
Оқулық |
|||
|
Сабақтың соңы 8 минут |
. Жұмыс дәптерімен жұмыс. 91-жұмыс парағы, 20 көлемдегі сандарды ондықтарды Ауызша қосу. 92-жұмыс парағы,20,30,40,50,60,70,80,90,100 цифрын жазу. |
№1 жұмыс дәптер. |
|||
|
Дифференциация |
Бағалау –оқушылардың матералды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз. |
Қауіпсіздік |
|||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дөңгелек сандарды қосамыз және азайтамыз.
Дөңгелек сандарды қосамыз және азайтамыз.
|
Пән: Күні: Сынып: ҰМЖ бөлімі: |
1 |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
«Атамекен орта мектебі» КММ |
||
|
Сабақ тақырыбы |
Дөңгелек сандарды қосамыз және азайтамыз. |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты |
1.1.2.5** ондықтан аттамай 20 көлеміндегі сандарды/ ондықтарды ауызша қосу және азайтуды орындау 1.4.3.1** 20- ға дейінгі сандар тізбегін/ ондықтармен 100-ге дейінгі сандар тізбегін құрастыру; 100 көлеміндегі сандар, суреттер, фигуралар, символдардан тұратын тізбектердің заңдылықтарын анықтау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ондықтан аттамай 20 көлеміндегі сандарды/ ондықтарды ауызша қосу және азайтуды орындайды. 20- ға дейінгі сандар тізбегін/ ондықтармен 100-ге дейінгі сандар тізбегін құрастырады. 100 көлеміндегі сандар, суреттер, фигуралар, символдардан тұратын тізбектердің заңдылықтарын анықтайды. |
||||
|
Бағалау критерийлері |
1-ден 100-ге дейінгі сандардың көрнекі кестесі. |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Дөңгелек сандарды қосамыз және азайтамыз. |
||||
|
Құндылықтар |
Сабақ барысында оқушы өз сөздерімен матемаикалық терминдерді дұрыс айтып үйренеді. |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану, жаратылыстану. |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
.Суреттен және картчкіден пайдалану. |
||||
|
Бастапқы білім |
Ондықпен санау. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақ кезеңдері |
Сабақтағы іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Шаттық шеңбері Біз бақытты баламыз, Оқып білім аламыз. Дүниені аралап, Құстай қанат қағамыз. |
|
|||
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
. Оқушылардан мысалдарды қарап, олардың ұқсастығын және айырмашылығын айтуды сұраңыз: 2 + 3, 20 + 30; 9 – 5, 90 – 50.
Есептеп шығару үшін сандағы ондықтардың санын қосып, қасына нөл жазу сияқты меңгерілген әдісті пайдалануды ұсыныңыз. 3 онд. + 4 онд. = 7 онд 30 + 40 = 70. 7 онд. – 5 онд. = 2 онд. 70 – 50 = 20. Құлыптың кілтін тап. Оқушылар тапсырманы орындағанда, астында мысалдар жазылған есіктер-ді осы мысалдың дұрыс жауабы жазылған кілтпен сызықтар арқылы сәйкестендеріп қосады. Жауабы: 60 + 10 = 70; 50 – 10 = 40; 70 + 10 = 80; 40 – 10 = 30 |
Оқулық |
|||
|
Сабақтың соңы 8 минут |
. Жұмыс дәптерімен жұмыс. 91-жұмыс парағы, 20 көлемдегі сандарды ондықтарды Ауызша қосу. 92-жұмыс парағы,20,30,40,50,60,70,80,90,100 цифрын жазу. |
№1 жұмыс дәптер. |
|||
|
Дифференциация |
Бағалау –оқушылардың матералды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз. |
Қауіпсіздік |
|||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|
|
|||
шағым қалдыра аласыз















