|
Мектебі |
Жырақұдық ЖОББМ |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Елеусін Е.М |
|||||
|
Күні |
29.04.2024ж |
|
||||
|
Сынып |
4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны : |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Доппен түрлендірілген ойындар |
|||||
|
Оқу мақсаттары |
4.1.6.1 жаттығулардың әр түрін орындау кезінде тәуекелдерді қысқарту және туындайтын қиындықтарды еңсеру қабілеттілігін көрсетіп, орындалатын жаттығулардың күрделілігінің деңгейін тани білу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Білім алушылар дене жаттығуларын орындауда туындауы мүмкін тәуекелдерді туындайтын қиындықтарды еңсеру қабілеттілігін көрсетіп, орындалатын жаттығулардың күрделілігінің түсінуі,көрсетуі. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды ынтымастыққа, патриоттыққа, болжай білуге, өз ойын жеткізуге тәрбиелеу. |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі: 8 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. Тренинг «Сағаттағы досым»
Оқушыларды ауада дене шынықтыру сабақтарына арналған спорт киіміне қойылатын талаптармен, ауада дене шынықтыру сабақтарына арналған қауіпсіздік ережесімен таныстырады. Сабақтың тақырыбын, мақсатын айту. «Бой жазу жаттығуын» жасатамын. Жалпы дамыту жаттығуларын музыка ырғағымен жасау - Б.қ. қол кеуде алдында, қолды шынтақтан артқа тарту және жаза тарту. -Б.қ. қол иықта,қолды иықтан алдыға артқа айналдыру. -Б.қ. қол белде, 1- алға еңкею сол аяқты өкшеден қою.2 – қол белде артқа шалқаю. 3-4 д.с. оң жаққа. 6.Ж.Д.Ж. орнында. 1.Б.қ. сол қол белде, оң қол жоғарыда, аяқ иық көлемінде. 1-2 сол жаққа еңкею, 3-4 оң жаққа д.с. 2.Б.қ. аяқ иық көлемінен алшақ қол белде. 1- сол аяққа еңкейеміз,2- ортаға еңкею,3- оң аяққа еңкею, 4- бастапқы қалып. 3.Б.қ. қол белде аяқ иық көлемінде.1- қол жоғарыда,2- алға еңкею,3- қол алдыда отыру, 4-б.қ. 4.Сол аяқ алдыда оң аяқ артта қол тізеде.1-2-3 –сол аяққа қарай отыру,4-секіріп аяқты ауыстыру. Нұсқау: Дененің тік болуын және тепетендікті ұстауды қадағалау; тізенің бүгіліп кетпеуін қадағалау. Қаттырақ бұрылу тізені бүкпей. Денені тік ұстау, арттағы аяқтын созылуын қадағалау және тізенің бүгілмеуін қадағалау |
Сағаттың суреті бар қағазға әр санның тұсына қалаған сыныптастары-ның атын жазып шығады
Әрекеттерді қызыға орындайды.
|
ҚБ: «Мұғалім-нің мадақтауы»
ҚБ: «Мұғалім-нің мадақтауы» |
Ысқырық Сағаттың суреті бар үлестірмелі қағаздар
Ысқырық |
||
|
Ортасы 27 мин |
«Сәттілік дөңгелегі» әдісі. Топқа бөлу. «Допты қағып алу». Мұғалім допты қолына алып, екі команданың арасына тұрады және әр команда мен мұғалімнің арасындағы қашықтық 4-5м болады. Команда ойыншылары рет-ретімен нөмірлерге саналады. Мұғалім қандай да бір нөмірді айтып, допты жоғарыға лақтырады. Бұл нөмірлі ойыншылар допты қағып алу үшін саптан шығады.. Егер ойыншы доп ұстаса, ол "тоқта" дейді, және барлық ойыншылар орнында тоқтайды. Доппен бір ойыншыға тигізу керек. Егер доп ойыншыға тисе, ол жүргізушіге айналады, егер тимесе, онда өзі жүргізуші болады «Допты себетке лақтыру». Оқушылар алаңдағы баскетбол себеттерінің санына сәйкес командаларға бөлініп, алдын ала белгіленген орынға тұрады. Бірінші ойыншылардың қолында доп болады. Белгі берілген кезде әрқайсысы допты себетке лақтырып, оны кері қағып алып, келесі ойыншыға береді. Себетке допты көп түсірген команда жеңіске жетеді. |
Екі топқа бөлінеді Оқушылар қызығушылық пен орындайды |
ҚБ: «Мұғалім-нің мадақтауы» ҚБ: «Мұғалім-нің мадақтауы» |
Flippity.net цифрлық ресурсы Ысқырық Доптар
Баскетбол добы |
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Демді қалыпқа келтіру. Сабақты қорытындылау. Кері байланыс: «Пирамида» әдісі арқылы «Padlet» тақтасына оқушылар бір сөйлеммен, бір мысалмен қорытынды пікір жазады. |
«Padlet» тақтасына берілген сілтеме арқылы кіріп, оқушылар кері байланыс жасайды. |
Жақсы нәтижеге қол жеткізген оқушылар мен үздіктерді атаймын |
«Padlet» цифрлық ресурсы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Доппен түрлендірілген ойындар
Доппен түрлендірілген ойындар
|
Мектебі |
Жырақұдық ЖОББМ |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Елеусін Е.М |
|||||
|
Күні |
29.04.2024ж |
|
||||
|
Сынып |
4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны : |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Доппен түрлендірілген ойындар |
|||||
|
Оқу мақсаттары |
4.1.6.1 жаттығулардың әр түрін орындау кезінде тәуекелдерді қысқарту және туындайтын қиындықтарды еңсеру қабілеттілігін көрсетіп, орындалатын жаттығулардың күрделілігінің деңгейін тани білу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Білім алушылар дене жаттығуларын орындауда туындауы мүмкін тәуекелдерді туындайтын қиындықтарды еңсеру қабілеттілігін көрсетіп, орындалатын жаттығулардың күрделілігінің түсінуі,көрсетуі. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды ынтымастыққа, патриоттыққа, болжай білуге, өз ойын жеткізуге тәрбиелеу. |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі: 8 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. Тренинг «Сағаттағы досым»
Оқушыларды ауада дене шынықтыру сабақтарына арналған спорт киіміне қойылатын талаптармен, ауада дене шынықтыру сабақтарына арналған қауіпсіздік ережесімен таныстырады. Сабақтың тақырыбын, мақсатын айту. «Бой жазу жаттығуын» жасатамын. Жалпы дамыту жаттығуларын музыка ырғағымен жасау - Б.қ. қол кеуде алдында, қолды шынтақтан артқа тарту және жаза тарту. -Б.қ. қол иықта,қолды иықтан алдыға артқа айналдыру. -Б.қ. қол белде, 1- алға еңкею сол аяқты өкшеден қою.2 – қол белде артқа шалқаю. 3-4 д.с. оң жаққа. 6.Ж.Д.Ж. орнында. 1.Б.қ. сол қол белде, оң қол жоғарыда, аяқ иық көлемінде. 1-2 сол жаққа еңкею, 3-4 оң жаққа д.с. 2.Б.қ. аяқ иық көлемінен алшақ қол белде. 1- сол аяққа еңкейеміз,2- ортаға еңкею,3- оң аяққа еңкею, 4- бастапқы қалып. 3.Б.қ. қол белде аяқ иық көлемінде.1- қол жоғарыда,2- алға еңкею,3- қол алдыда отыру, 4-б.қ. 4.Сол аяқ алдыда оң аяқ артта қол тізеде.1-2-3 –сол аяққа қарай отыру,4-секіріп аяқты ауыстыру. Нұсқау: Дененің тік болуын және тепетендікті ұстауды қадағалау; тізенің бүгіліп кетпеуін қадағалау. Қаттырақ бұрылу тізені бүкпей. Денені тік ұстау, арттағы аяқтын созылуын қадағалау және тізенің бүгілмеуін қадағалау |
Сағаттың суреті бар қағазға әр санның тұсына қалаған сыныптастары-ның атын жазып шығады
Әрекеттерді қызыға орындайды.
|
ҚБ: «Мұғалім-нің мадақтауы»
ҚБ: «Мұғалім-нің мадақтауы» |
Ысқырық Сағаттың суреті бар үлестірмелі қағаздар
Ысқырық |
||
|
Ортасы 27 мин |
«Сәттілік дөңгелегі» әдісі. Топқа бөлу. «Допты қағып алу». Мұғалім допты қолына алып, екі команданың арасына тұрады және әр команда мен мұғалімнің арасындағы қашықтық 4-5м болады. Команда ойыншылары рет-ретімен нөмірлерге саналады. Мұғалім қандай да бір нөмірді айтып, допты жоғарыға лақтырады. Бұл нөмірлі ойыншылар допты қағып алу үшін саптан шығады.. Егер ойыншы доп ұстаса, ол "тоқта" дейді, және барлық ойыншылар орнында тоқтайды. Доппен бір ойыншыға тигізу керек. Егер доп ойыншыға тисе, ол жүргізушіге айналады, егер тимесе, онда өзі жүргізуші болады «Допты себетке лақтыру». Оқушылар алаңдағы баскетбол себеттерінің санына сәйкес командаларға бөлініп, алдын ала белгіленген орынға тұрады. Бірінші ойыншылардың қолында доп болады. Белгі берілген кезде әрқайсысы допты себетке лақтырып, оны кері қағып алып, келесі ойыншыға береді. Себетке допты көп түсірген команда жеңіске жетеді. |
Екі топқа бөлінеді Оқушылар қызығушылық пен орындайды |
ҚБ: «Мұғалім-нің мадақтауы» ҚБ: «Мұғалім-нің мадақтауы» |
Flippity.net цифрлық ресурсы Ысқырық Доптар
Баскетбол добы |
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Демді қалыпқа келтіру. Сабақты қорытындылау. Кері байланыс: «Пирамида» әдісі арқылы «Padlet» тақтасына оқушылар бір сөйлеммен, бір мысалмен қорытынды пікір жазады. |
«Padlet» тақтасына берілген сілтеме арқылы кіріп, оқушылар кері байланыс жасайды. |
Жақсы нәтижеге қол жеткізген оқушылар мен үздіктерді атаймын |
«Padlet» цифрлық ресурсы |
||
шағым қалдыра аласыз













