Материалдар / Допты беру және қақпашының тосу әдісі
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Допты беру және қақпашының тосу әдісі

Материал туралы қысқаша түсінік
7- сынып Денешынықтыру пән мұғалімдеріне арналған Оқушыларға футболда допты үйретілген әдістер бойынша аяқпен тебу барысын, ұшып немесе домалап келе жатқан доптың түсетін жерін ұшып келе жатқан бағытына қарай алдына шығып тоқтату әдістерін еске түсіру арқылы қақпаға соғу спорт ойындарына қызығушылығын арттыру
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
04 Желтоқсан 2021
564
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Қысқа мерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы:

Допты беру және қақпашының тосу әдісі

Мектеп:№23 орта мектеп

Күні: 28.09.2021 ж

Мұғалімнің аты-жөні:

Кауынбаев Нурсултан

Сынып:7«ә»

Қатысқаны:12

Қатыспағаны:0

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

7.1.4.2– түрлі дене жаттығуларын орындау барысында қозғалыс комбинацияларын жалпылау және жетілдіру

Сабақ мақсаттары:

1) Оқушыларға футболда допты үйретілген әдістер бойынша аяқпен тебу барысын, ұшып немесе домалап келе жатқан доптың түсетін жерін ұшып келе жатқан бағытына қарай алдына шығып тоқтату әдістерін еске түсіру арқылы қақпаға соғу спорт ойындарына қызығушылығын арттыру

2) Саламатты өмір салтын ұстанып, бұқаралық спорт түрлерімен шұғылданатын шыныққан, дені сау тұлға тәрбиелеу.

Бағалау критериі:

Жалпы алып жүру түрлерін біледі,допты алып жүруден еқұрылған ойындарды, топқа бөлініп ойнай алады,арнайы контекстердегі ойлар мен тәжәрибелерді қолдануды біледі.

Тілдік мақсат:

Пәнге қатысты сөздік мен терминдер: футбол (англ. Foot — «ноги,аяқ» и ball — «мяч, доп») 

Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер:

1) Футбол алаңында қанша адам ойнайды?

2) Алаңның көлемі қанша?

3) Қазақстандық футбол шеберлерін ата.

Талқылауға арналған сұрақтар:

Не себепті .....деп ойлайсыз?

Құндылықтар:

Футбол ойын сабағы барысында бір-біріне деген құрмет көрсетуі ынтымақтастық артады

Пәнаралық байланыс:

Сабақ барысында қозғалыс кезінде кететін күш — қуат физика пәнімен, дұрыс тыныс алу және қалыпқа келу биология пәнімен байланысты.

Алдыңғы оқу:

Алдыңғы өткен сабаққа тоқталу

Сабақтың әдіс-тәсілдері:

Жұптастыру . Топтастыру.Түсіндірмелі ойынжаттығулары.Тапсырмалар .Бағалау

Жоспарланған уақыт:45

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы:10мин

Сапқа тұру, журнал бойынша оқушыларды түгелдеу.Сынып спорт секторының есебі тыңдау. Оқушылардың денсаулығын тексеру. Қауіпсіздік ережесін ескерту. Бүгінгі тақырыпты таныстыру.

Бұрылу түрлері:

-«Оң-ға», «Сол-ға» (8-10рет)

-«Ай-нал» (8-10рет)

Жүру түрлері:

-Еркін жүру;

-Аяқ ұшымен;

-Өкшемен;

-Аяқты-аяқ ізіне алып, (оң ж/е сол) иықпен еркін жылжу.

Жүгіру түрлері:

-Жеңіл екпінде;

-Тізені алдыға көтере;

-Аяқтарды артқа сермей;

Тынығу: (Дем алу-дем шығару) 8-10 рет

Ысқырық ,футбол доптары





Ортасы:30 мин

1. Ойынның жекелеген әдістерін менгеру.

Допты кедергілердің арасымен алып жүру(оң және сол аяқпен)

5-6 рет

Допты кедергілерге тигізбеу.

2 рет

Оқушыларды екіге бөліп допты бір-біріне беру,алып жүру тәсілдерін жетілдіру.

5-6 рет

Допты әріптесіне дәл беру керек.

Қозғалып келе жатқан допты қақпаға жүгіре тебу.

5-6 рет

Оң және сол аяқпен тебуді үйрену.

Допты алып жүріп ,қарсыласты алдап қақпаға тебу.

5-6 рет

Допты неғұрлым қақпаға дәл тебу.

Жеңілддетілген ережемен футбол ойыны.


Соңы: 5 мин




Сапқа тұру, дене қызынуын бастапқы қалыпқа келтіруге негізделген жеңіл жаттығулар топтамасы;Еркін жүру , тыныс алу (дем жұту және оны шығару)

Үй тапсырмасы:

  • Өз беттерінше « бір орыннан ұзындыққа секіру»,« әр денгейлі кедергіден секіру» «саусақ күштерін қалыптастыру» жаттығуларын табиғи жағдайда орындау .



Жүктеме беруде жас –және жыныс ерекшелігін ескеру және жүктмелерді нақты беру

Саралау- оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түрлендіресіз?


Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

  • Мақсат – міндетінің орындалу барысын қысқаша айтып өту.

  • Оқушылардың жүктемер орындау қарқындарын, ынтасы талдау .

  • Үздіктер мен үлгермеушілерді анықтау оларға тапсырмалар беру .

Сабақ барысындағы жалпы сыныптың тәртібін айтып өту

Пәнаралық байланыс-денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс

(тәрбие элементі)

Анатомия мен геометриямен байланыс

Кері байланыс

Кері байланыс жасай отырып оқушылардың өз ой-пікірін толық айта білуге бағыттаймын.

Өз ой-пікірлерін

жазып шығады, арнайы смайликтермен бағалайды


Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?

(тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?


Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды.Бүгін оқушылар футбол ойынының допты қабылдау әдістерін үйренді. Сабақ өз дәрежесінде, жоғары деңгейде өтті.Жоспарланған саралау жақсы іске асты. Уақытты тиімді пайдаландым.







Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!