|
Сабақтың тақырыбы: Допты кеудеден беру және қабылдау. Қорытынды |
Мұғалімнің аты-жөні:
Күні: |
|||
|
СЫНЫП: 5 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары: |
Допты кеудеден беру және қабылдау жайлы түсінік айту, Допты кеудеден беру және қабылдау үйрету, құрал-жабдықтармен таныстыру. |
|||
|
Сабақтан күтілетін нәтиже: |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Допты кеудеден беру және қабылдауды біледі, құрал-жабдықтардың атқаратын функцияларын біледі, жаттығуды түсінеді. |
|||
|
|
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Құрал-жабдықтарды қолданып, допты кеудеден беру және қабылдау қолданады, мәтінді жазады. |
|||
|
|
Оқушылардың кейбіреулері мынаны орындай алады: Допты кеудеден беру және қабылдау кедергіден өту жаттығуларды қолдана алады. |
|||
|
Тілдік мақсат: |
Сабақта қолданылатын термин сөздер: Допты кеудеден беру және қабылдаудағы термин сөздерді біледі. «оңға, солға, секіру, т.б.» |
|||
|
Ресурстар: |
Ысқырық, секундомер, доптар т.б. |
|||
|
Пәнаралық байланыс: |
Физика |
|||
|
Алдыңғы оқу: |
Доп пен және допсыз орындалатын жаттығулар |
|||
|
САБАҚ ЖОСПАРЫ |
||||
|
Сабақ барысы және жоспарланған уақыт |
Берілетін тапсырмалар және қолданылатын әдістер |
Бағалау критерийлері және жұмыс түрлері |
||
|
ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ 3 минут |
Оқушылардың психологиялық ахуалын қалыптастыру. Оқушыларды сабақтың мақсатымен таныстыру.Оқушыларға қауіпсіздік ережелерін сақтауды ескерту. Оқушыларды топтарға біріктіру. |
|
||
|
ҮЙ ТАПСЫРМАСЫН СҰРАУ 5 минут |
(Миға шабуыл.) Оқушылардың бір біріне сұрақ қою арқылы үй тапсырмасын сұраймын. |
Дұрыс жауаптарға 1 балл қойылады. |
||
|
ЖАҢА САБАҚ 12 минут |
(Қажеттілігіне қарай әдіс қолдануға болады) (Жаңа сабаққа дайындықпен келген оқушының қорғауын ұйымдастыру); Допты кеудеден беру және қабылдау жайлы жалпы түсінік. Допты кеудеден беру және қабылдау түрліше жолдары. Орындалатын амалдар. «ЖИГСО» әдісін қолданамын. |
|
||
|
САБАҚТЫ БЕКІТУ 15 минут
|
(Қажеттілігіне қарай әдіс қолдануға болады) Допты кеудеден беру және қабылдаудың техникалық тәсілдері туралы жалпы түсінік айту. |
Жұптық жұмыс. Дұрыс жауаптарға 1 балл қойылады. |
||
|
|
Допты кеудеден беру және қабылдаудың түрліше техникалық тәсілдері, түрлі жаттығулар жасау. |
Дұрыс жауаптарға 2 балл қойылады. |
||
|
|
Допты кеудеден беру және қабылдау жүру құрал-жабдықтарын қолдану. |
Дұрыс жауаптарға 3 балл қойылады. |
||
|
ҮЙГЕ ТАПСЫРМА 5 минут |
(Оқушыларға келесі сабаққа шолу жасату) Допты кеудеден беру және қабылдаудың техникалық тәсілдері туралы жалпы түсінік дайындау. Допты кеудеден беру және қабылдау құрал-жабдықтар көмегімен атқарылатын іс-әрекет түрлерін білу. |
Тапсырманы орындағанға «3» баға қойылады. |
||
|
БАҒАЛАУ |
3-5 балл жинаған оқушыларға «3» баға қойылады. 6-8 балл жинаған оқушыларға «4» баға қойылады. 9-12 балл жинаған оқушыларға «5» баға қойылады. |
|
||
|
КЕРІ БАЙЛАНЫС |
Стикер немесе парақшалар көмегімен оқушылардан кері байланыс алу. |
|
||
|
Рефлексия |
|
|
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімді болды? |
|
|
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімсіз болды? |
Тиімсіз болған жері оқушылар екі қолмен алып жүруі қиын болды. Құрал-жабдықтың жетіспеушілігі болды. |
|
Келесі сабақта өз жоспарыңызға қандай өзгерістер енгізген болар едіңіз? |
Келесі сабақта оқушылардың қызығушылығын арттыратын әдіс тәсіл қолданып спортқа қызығушылығын арттыру |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Допты қабылдау және кеудеден беру.Қорытынды
Допты қабылдау және кеудеден беру.Қорытынды
|
Сабақтың тақырыбы: Допты кеудеден беру және қабылдау. Қорытынды |
Мұғалімнің аты-жөні:
Күні: |
|||
|
СЫНЫП: 5 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары: |
Допты кеудеден беру және қабылдау жайлы түсінік айту, Допты кеудеден беру және қабылдау үйрету, құрал-жабдықтармен таныстыру. |
|||
|
Сабақтан күтілетін нәтиже: |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Допты кеудеден беру және қабылдауды біледі, құрал-жабдықтардың атқаратын функцияларын біледі, жаттығуды түсінеді. |
|||
|
|
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Құрал-жабдықтарды қолданып, допты кеудеден беру және қабылдау қолданады, мәтінді жазады. |
|||
|
|
Оқушылардың кейбіреулері мынаны орындай алады: Допты кеудеден беру және қабылдау кедергіден өту жаттығуларды қолдана алады. |
|||
|
Тілдік мақсат: |
Сабақта қолданылатын термин сөздер: Допты кеудеден беру және қабылдаудағы термин сөздерді біледі. «оңға, солға, секіру, т.б.» |
|||
|
Ресурстар: |
Ысқырық, секундомер, доптар т.б. |
|||
|
Пәнаралық байланыс: |
Физика |
|||
|
Алдыңғы оқу: |
Доп пен және допсыз орындалатын жаттығулар |
|||
|
САБАҚ ЖОСПАРЫ |
||||
|
Сабақ барысы және жоспарланған уақыт |
Берілетін тапсырмалар және қолданылатын әдістер |
Бағалау критерийлері және жұмыс түрлері |
||
|
ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ 3 минут |
Оқушылардың психологиялық ахуалын қалыптастыру. Оқушыларды сабақтың мақсатымен таныстыру.Оқушыларға қауіпсіздік ережелерін сақтауды ескерту. Оқушыларды топтарға біріктіру. |
|
||
|
ҮЙ ТАПСЫРМАСЫН СҰРАУ 5 минут |
(Миға шабуыл.) Оқушылардың бір біріне сұрақ қою арқылы үй тапсырмасын сұраймын. |
Дұрыс жауаптарға 1 балл қойылады. |
||
|
ЖАҢА САБАҚ 12 минут |
(Қажеттілігіне қарай әдіс қолдануға болады) (Жаңа сабаққа дайындықпен келген оқушының қорғауын ұйымдастыру); Допты кеудеден беру және қабылдау жайлы жалпы түсінік. Допты кеудеден беру және қабылдау түрліше жолдары. Орындалатын амалдар. «ЖИГСО» әдісін қолданамын. |
|
||
|
САБАҚТЫ БЕКІТУ 15 минут
|
(Қажеттілігіне қарай әдіс қолдануға болады) Допты кеудеден беру және қабылдаудың техникалық тәсілдері туралы жалпы түсінік айту. |
Жұптық жұмыс. Дұрыс жауаптарға 1 балл қойылады. |
||
|
|
Допты кеудеден беру және қабылдаудың түрліше техникалық тәсілдері, түрлі жаттығулар жасау. |
Дұрыс жауаптарға 2 балл қойылады. |
||
|
|
Допты кеудеден беру және қабылдау жүру құрал-жабдықтарын қолдану. |
Дұрыс жауаптарға 3 балл қойылады. |
||
|
ҮЙГЕ ТАПСЫРМА 5 минут |
(Оқушыларға келесі сабаққа шолу жасату) Допты кеудеден беру және қабылдаудың техникалық тәсілдері туралы жалпы түсінік дайындау. Допты кеудеден беру және қабылдау құрал-жабдықтар көмегімен атқарылатын іс-әрекет түрлерін білу. |
Тапсырманы орындағанға «3» баға қойылады. |
||
|
БАҒАЛАУ |
3-5 балл жинаған оқушыларға «3» баға қойылады. 6-8 балл жинаған оқушыларға «4» баға қойылады. 9-12 балл жинаған оқушыларға «5» баға қойылады. |
|
||
|
КЕРІ БАЙЛАНЫС |
Стикер немесе парақшалар көмегімен оқушылардан кері байланыс алу. |
|
||
|
Рефлексия |
|
|
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімді болды? |
|
|
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімсіз болды? |
Тиімсіз болған жері оқушылар екі қолмен алып жүруі қиын болды. Құрал-жабдықтың жетіспеушілігі болды. |
|
Келесі сабақта өз жоспарыңызға қандай өзгерістер енгізген болар едіңіз? |
Келесі сабақта оқушылардың қызығушылығын арттыратын әдіс тәсіл қолданып спортқа қызығушылығын арттыру |
шағым қалдыра аласыз













