|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Досбол Like |
|
|
Мақсаттары |
-ұл бала мен қыз
бала арасындағы сыйластық, достық туралы түсініктерін
қалыптастырады; |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
« Жақсы бол, жігіт болсаң, ел көргендей. Досыңа қосылғанда дем бергендей» Пайдаңды жақсы болсаң, тигіз көпке, Тұйғынға қапастағы жем бергендей» демекші, жақсы рухани күшіміз, әдеп-байлығымыз. Адам үшін ата-анадан кейнгі ең жақын-абзал дос. Жақсы-адам жанынан шуақ іздеп, достық шын көңілімен қолын ұсынатын адамдар көп болмақ. «Доссыз өмір-тұл», « Доссыз өмір-тұссыз ас»-деп халық тегін айтпаған. Адам ес біліп, етек жапқаннан бастап өзін түсінетін, жанына серік болатын айнымас дос іздейтіні анық. Міне бүгін, балалар, достық жайлы әңгімелеспек. Достық әлемі қызық оқиғаларға адал шынайы қарым-қатынас, асқақ адамгершілікке толы әлем. Біз достық әлімімен таныс болу үшін, достықты бағалай білу үшін бүгінгі ашық тәрбие сағатымызды өткізіміз. |
Дос
Сенімді адам
|
|
презентация |
|
Сабақтың ортасы |
Достық Әйтімбет деген сөзге шешен кісі болыпты. Бірде оның замандастары:
«Енді оны қалай ажырата аламыз» дегендерге:
Оқушылардың пікірлері тыңдалады. Мақалды жалғастыр 1. «Кемшіліксіз .... іздеген адам .... қалады». 2. «Дұшпан .... айтады, дос....айтады». 3. «Жаңылмайтын ... жоқ, сүрінбейтін тұяқ .......». 4. «.... жаңасы жақсы, ... көнесі жақсы.». 5. «..........ақшаң болғанша, көп досың ...». 6. «Досы көппен .... , Досы жоқпен ... ». 7. «Досы ... , өзі де жақсы». 8. «.... басқа қарайды, ... аяққа қарайды». 9. «Ақылсыз ....ақылды дұшпан ....». 10. « Досың мың ...., ... біреу болса да көп». 11. « ... адам тамыры жоқ ... тең» 12. « ... дос болсаң, Сасқанда ақылың айтар. ... дос болсаң, Топ ішінде бетің қайтар». |
«Мінездеме беру» тренингі Қазір мен сіздерге 5 саусақты қолғап беремін. Әр саусақта өзіәңіздің қолыңыздағы жазылған есімді балаға бір біріне көрсетпей мінездеме жазыңдар. Тірек сөздер: Адал арам жомарт өз қамын ойлайтын адамгершілігі мол кекшіл қарапайым сөзге түсінбейтін мейірімді жалқау кешірімді тәккапар төзімді қатал ақылды мейірімсіз сабырлы сараң салмақты қызғаншақ кек сақтамау тұйық ашықтық бүкпесіздік «Бес саусақ бірікпей ине қолға ілікпейді» дегендей бәріміз жұмылы бірауыздан алдымыздағы жүкті көтерейік |
|
Интербелсенді тақта/ компьютер |
|
Сабақтың соңы |
|
|
презентация |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Досбол Like тәрбие сағаты қмжсы
Досбол Like тәрбие сағаты қмжсы
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Досбол Like |
|
|
Мақсаттары |
-ұл бала мен қыз
бала арасындағы сыйластық, достық туралы түсініктерін
қалыптастырады; |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
« Жақсы бол, жігіт болсаң, ел көргендей. Досыңа қосылғанда дем бергендей» Пайдаңды жақсы болсаң, тигіз көпке, Тұйғынға қапастағы жем бергендей» демекші, жақсы рухани күшіміз, әдеп-байлығымыз. Адам үшін ата-анадан кейнгі ең жақын-абзал дос. Жақсы-адам жанынан шуақ іздеп, достық шын көңілімен қолын ұсынатын адамдар көп болмақ. «Доссыз өмір-тұл», « Доссыз өмір-тұссыз ас»-деп халық тегін айтпаған. Адам ес біліп, етек жапқаннан бастап өзін түсінетін, жанына серік болатын айнымас дос іздейтіні анық. Міне бүгін, балалар, достық жайлы әңгімелеспек. Достық әлемі қызық оқиғаларға адал шынайы қарым-қатынас, асқақ адамгершілікке толы әлем. Біз достық әлімімен таныс болу үшін, достықты бағалай білу үшін бүгінгі ашық тәрбие сағатымызды өткізіміз. |
Дос
Сенімді адам
|
|
презентация |
|
Сабақтың ортасы |
Достық Әйтімбет деген сөзге шешен кісі болыпты. Бірде оның замандастары:
«Енді оны қалай ажырата аламыз» дегендерге:
Оқушылардың пікірлері тыңдалады. Мақалды жалғастыр 1. «Кемшіліксіз .... іздеген адам .... қалады». 2. «Дұшпан .... айтады, дос....айтады». 3. «Жаңылмайтын ... жоқ, сүрінбейтін тұяқ .......». 4. «.... жаңасы жақсы, ... көнесі жақсы.». 5. «..........ақшаң болғанша, көп досың ...». 6. «Досы көппен .... , Досы жоқпен ... ». 7. «Досы ... , өзі де жақсы». 8. «.... басқа қарайды, ... аяққа қарайды». 9. «Ақылсыз ....ақылды дұшпан ....». 10. « Досың мың ...., ... біреу болса да көп». 11. « ... адам тамыры жоқ ... тең» 12. « ... дос болсаң, Сасқанда ақылың айтар. ... дос болсаң, Топ ішінде бетің қайтар». |
«Мінездеме беру» тренингі Қазір мен сіздерге 5 саусақты қолғап беремін. Әр саусақта өзіәңіздің қолыңыздағы жазылған есімді балаға бір біріне көрсетпей мінездеме жазыңдар. Тірек сөздер: Адал арам жомарт өз қамын ойлайтын адамгершілігі мол кекшіл қарапайым сөзге түсінбейтін мейірімді жалқау кешірімді тәккапар төзімді қатал ақылды мейірімсіз сабырлы сараң салмақты қызғаншақ кек сақтамау тұйық ашықтық бүкпесіздік «Бес саусақ бірікпей ине қолға ілікпейді» дегендей бәріміз жұмылы бірауыздан алдымыздағы жүкті көтерейік |
|
Интербелсенді тақта/ компьютер |
|
Сабақтың соңы |
|
|
презентация |
шағым қалдыра аласыз













