Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | Мектеп: 25 Г. Титов ЖОМ |
Күні: 05.12.2018 | Мұғалімнің аты-жөні:С.Ешанкулова |
Сынып: 9 «В» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы: | Доспамбет жырау "Арғымаққа оқ тиді","Дүниенің басы сайран,түбі ойран" |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Доспамбет жыраудың өмірі мен шығармашылығымен танысу,"Арғымаққа оқ тиді","Дүниенің басы сайран,түбі ойран"жырының мазмұнын түсіну, жырды өмірмен байланыстыра отырып талдау.. |
Сабақ мақсаттары | Доспамбет жыраудың өмірі мен шығармашылығымен танысады "Арғымаққа оқ тиді","Дүниенің басы сайран,түбі ойран"жырының мазмұнын түсінеді, жырды өмірмен байланыстыра отырып талдайды |
|
|
Бағалау критерилері | -Доспамбет жырау өмірімен танысады-"Арғымаққа оқ тиді","Дүниенің басы сайран,түбі ойран" жырларының мазмұнын түсінеді-Жырды өмірмен байланыстырып талдайды |
Құндылықтар-ды дарыту | Мәңгілік Ел" Тарихтың,мәдениет пен тілдің біртұтастығы |
| Тарих, музыка |
АКТ қолдану дағдылары | Ұялы телефон,стикер,бор |
Бастапқы білім | Жыраулар поэзиясынан біледі |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурс-тар |
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы/ сабақтың негізгі бөлімі
Сабақтың соңы
| Оқушылармен сәлемдесуҰйымдастыру, зейіндерін аудару.. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Психологиялық ахуал "Поэзия кеші" әдісі арқылы сыныпта жағымды психологиялық ахуал туғызу "Ой шақыру "әдісі арқылы үй тапсырмасын сұраймын1.Қазтуған жырау жайлы қандай деректер білеміз?2.Жыраудың шығармалары қай бағытта жазылған?3.Мадақ жырының мазмұныны айтыңдар?Қ.Б. "Екі жұлдыз,бір тілек" әдісі арқылы бағалауЖаңа сабақ1-тапсырма Доспамбет жыраудың шығармашылығына жалпы шолу жасауды тапсырамынДискриптор
1.Доспамбет жыраудың шығармашылығын айтады.2. Шығармаларының мазмұнын талдайды.Қ.Б. "Бас бармақ" әдісі арқылы бағалау
2-тапсырма Талдау тапсырмасын беремінЖырау шығармаларын фонологиялық талдауДискриптор1.Доспамбет жырау жырларының шумақтарының буын сандарын, бунақ сандарын айтады2.Жырларын ұйқас түрлеріне талдайдыҚ.Б. "Екі жұлдыз,бір тілек" әдісі арқылы бағалау
Бекіту кезеңі: "Кезбе тілші " әдісі арқылы қорытындылаймын
Үйге тапсырма: Доспамбет жырау шығармаларын оқып келу
|
оқулық, бағалау парақшалары,смайликтер,
Т,Т кестесі |
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады |
| Денсау-лық және қауіпсіз-дік техника-сының сақталуыДенсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданы-латын қауіпсіздік техникасы ережелері-нің тармақ-тары |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|