Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
1-бөлім Туған жерім -аялы алтын бесігім |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Тұрсынғали Любовь Құттығұлқызы |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Доспамбет жырау «Қоғалы көлдер, қом сулар», «Айналайын, Ақ Жайық» толғаулары |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
Әдеби сын 6.3.4.1. Шығармада көтерілген мәселенің әлеуметтік рөлі туралы сыни хабарлама жасау |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: өлеңдерде көтерілген әлеуметтік мәселелерді анықтайды. Көпшілік оқушылар үшін: анықталған мәселелерді талдайды. Кейбір оқушылар үшін: ңдердегі көтерілген әлеуметтік мәселелерді қазіргі мәселелермен байланыстырады. |
|
Құндылықтарға баулу: |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Үй тапсырмасын тексеру |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі, психологиялық түрде сабаққа дайындалады |
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК экраны |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 30 мин. |
1-тапсырма –
Ақын арманы
қандай? 2-тапсырма.
«Екі түрлі
күнделік»
Жырау толғауларының
мазмұнын еске түсіру. Күнделікті толтыру.
1. Толғаудан
ерекше әсер еткен немесе ой
салған 3-тапсырма «Адамның кейбір кездері» тақырыбына сыни хабарлама жазу (8-тапсырма,32-бет) |
|
1-тапсырма Дескриптор: Жалпы – 3 балл. *Оқыған материалдарға сүйене отырып, сұрақтарға жауап береді. 2-тапсырма Дескриптор: Жалпы - 2 балл *Толғау жолдарынан дәйексөздерінің құндылықтарын анықтайды; *Мысалдар келтіріп, өз ойын дәлелдейді. 2-тапсырма Дескриптор: Жалпы - 5 балл * Жырдың әлеуметтік рөлін анықтайды; *Өзіндік сыни хабарлама жасайды |
Оқулықпен жұмыс |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 10 мин.
|
«3-2-1» Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті; Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет. Үйге тапсырма: |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Өз ойларын айтады Мұғалім оқушыларды «1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|


Толғаудан ерекше әсер
еткен
немесе ой
салған
дәйек
сөз
Жеке түсінік беру: осы
дәйексөзді
жазуға не мәжбүр етті? Қандай
ой
тудырды? Осыған байланысты қандай сұрақ
туды?
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Доспамбет жырау «Қоғалы көлдер, қом сулар», «Айналайын, Ақ Жайық» толғаулары
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
1-бөлім Туған жерім -аялы алтын бесігім |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Тұрсынғали Любовь Құттығұлқызы |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Доспамбет жырау «Қоғалы көлдер, қом сулар», «Айналайын, Ақ Жайық» толғаулары |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
Әдеби сын 6.3.4.1. Шығармада көтерілген мәселенің әлеуметтік рөлі туралы сыни хабарлама жасау |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: өлеңдерде көтерілген әлеуметтік мәселелерді анықтайды. Көпшілік оқушылар үшін: анықталған мәселелерді талдайды. Кейбір оқушылар үшін: ңдердегі көтерілген әлеуметтік мәселелерді қазіргі мәселелермен байланыстырады. |
|
Құндылықтарға баулу: |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Үй тапсырмасын тексеру |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі, психологиялық түрде сабаққа дайындалады |
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК экраны |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 30 мин. |
1-тапсырма –
Ақын арманы
қандай? 2-тапсырма.
«Екі түрлі
күнделік»
Жырау толғауларының
мазмұнын еске түсіру. Күнделікті толтыру.
1. Толғаудан
ерекше әсер еткен немесе ой
салған 3-тапсырма «Адамның кейбір кездері» тақырыбына сыни хабарлама жазу (8-тапсырма,32-бет) |
|
1-тапсырма Дескриптор: Жалпы – 3 балл. *Оқыған материалдарға сүйене отырып, сұрақтарға жауап береді. 2-тапсырма Дескриптор: Жалпы - 2 балл *Толғау жолдарынан дәйексөздерінің құндылықтарын анықтайды; *Мысалдар келтіріп, өз ойын дәлелдейді. 2-тапсырма Дескриптор: Жалпы - 5 балл * Жырдың әлеуметтік рөлін анықтайды; *Өзіндік сыни хабарлама жасайды |
Оқулықпен жұмыс |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 10 мин.
|
«3-2-1» Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті; Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет. Үйге тапсырма: |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Өз ойларын айтады Мұғалім оқушыларды «1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|


Толғаудан ерекше әсер
еткен
немесе ой
салған
дәйек
сөз
Жеке түсінік беру: осы
дәйексөзді
жазуға не мәжбүр етті? Қандай
ой
тудырды? Осыған байланысты қандай сұрақ
туды?
шағым қалдыра аласыз


