Күні: 20.11.18
Мұғалімнің
аты-жөні: Тасимова
Сынып: 7 Қатысқандар:
Қатыспағандар:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Достық , татулық – өмірдің
қызығы
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу
бағдарламасына сілтеме)
|
7.Т/А3. Тыңдалған мәтіннің
мазмұнын түсіну, ұсынылған ақпарат бойынша факті мен көзқарасты
ажырата білу.
7.О7. Ғаламтор,энциклопедия,
газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді қолдану, авторына
сілтеме жасау
|
Сабақтың
мақсаты
|
Барлық оқушылар орындай
алады:
Оқылған мәтін
үзінділерін тыңдай отырып, мазмұны туралы түсінік қалыптасады.
Шағын мақала, әңгімеден алынған деректерді
түсінеді.
|
Оқушылардың көпшілігі
орындай алады:
Мәтіннің мазмұнын
болжағанмен, аяқталуын болжауда қиналады. Шағын мақала, әңгіме
авторларын біледі
|
Кейбір оқушылар орындай
алады:
Мәтін үзінділерін тыңдайды,
факті мен көзқарасты ажыратады. Шағын мақала, нұсқаулық әңгіме
авторларына сілтеме жасайды
|
Тілдік
мақсаттар
|
Пəнге қатысты сөздік қор
мен терминдер: сүйіспеншілік, достық,
отбасы
|
Бағалау
критерийі
|
-
Қосымша ақпараттардағы
деректерді іріктейді •
Ғаламтор, энциклопедия,
газет-журналдар, оқулықтардан қажетті деректерді
қолданады •
Авторына сілтеме
жасайды
-
Ақпарат бойынша факті мен
көзқарасты ажыратады
|
Құндылықтарға
баулу
|
Сыйластыққа,
мейірімділікке, татулыққа, қамқорлыққа, шығармашылыққа
баулу.
|
Пəнаралық
байланыс
|
Өзін-өзі
тану
|
Тақырып бойынша алдыңғы
білім
|
Достық,
сүйіспеншілік, мейірімділік туралы ұғымдарды
біледі
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың
жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
|
Жағымды психологиялық ахуал
тудыру үшін «Бір- біріне сәттілік тілеу» арқылы ынтымақтастық
атмосферасын құру, оқушыларды түстер арқылы «Достық», «Бірлік»,
«Ынтымақ» атты топқа бөлу
|
Түрлі түсті
қағаздар
|
Сабақтың
ортасы
|
Тыңдалым дағдысы бойынша
«Екі дос» мультфильмін көрсетемін
«Санадағы
кинофильм» әдісі арқылы бейне таспаны
тыңдап отырып, оқиғаны тоқтаған жерден жалғастырып,оқиғаның дамуы
мен аяқталуына болжам жасайды.Өз болжамдарын соңы не болатынын
көрсетемін.
«Ашық конверт»
әдісі арқылы әр топқа шағын
мақала, нұсқаулық әңгіме беріледі. Факті мен көзқарасты
ажыратып,авторына сілтеме береді.
|
Аудио
таспа
|
Сабақтың
соңы
|
«Өрмекші торы» арқылы
достықтың маңыздылығы туралы өз ойларын
айтады.
Рефлексия «Сөйлемді аяқта»
әдісі Сабақ барысында мен
…үйрендім
/сезіндім, алдым және
т.б./
Ойын мені….. ойлануға
мәжбүр етті.
Сабақта маған
әсіресе…ұнады
Табиғатпен үндесу мен
үшін…
|
А4
парағы
|
Қосымша
ақпараттар
|
Саралау – Сіз қандай
тəсілмен
көбірек қолдау
көрсетпексіз?
Сіз басқаларға
қарағанда
қабілетті оқушыларға
қандай
тапсырмалар
бересіз?
|
Бағалау – Сіз
оқушылардың
материалды
игеру
деңгейін қалай
тексеруді
жоспарлап
отырсыз?
|
Денсаулық
жəне
қауіпсіздік
техникасын
сақтау
|
Қабілеті жоғары оқушыларға
сюжетті шағын әңгіме жазу
Үлгерімі төмен
оқушыларға
Үнемі қолдау
көрсетіп отыру
|
Қалыптастыршы бағалау
«Бағдаршам» әдісі
|
Сергіту сәті. «Ду қол
шапалық»
|
Рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу
мақсаттары қолжетімді ма? Оқушылар бүгін не үйренді? Сабақтағы
ахуал қандай болды? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? Уақыт
есебінен ауытқу болды ма? Жоспарға қандай өзгеріс
енгізілді?
|
|
Жалпы
бағалау
Ең жақсы өткен екі нəрсе
(оқыту мен оқуға қатысты)
1:
2:
1:
2:
Осы сабақтың барысында барлық
сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы
мүмкін қандай ақпарат білдім?
|