Өзін – өзі тану сабақ жоспары
Мерзімі:
Сабақтың тақырыбы: Достық айнасы №11-сабақ
Құндылық: Дұрыс әрекет Қасиеттер: басқалар туралы жамандық ойламау, отбасындағы, мектептегі парызын орындау, ұқыптылық.
Пән мұғалімі: Орахова Карашаш Канибековна
Сыныбы:8 «а,ә,»
|
Сабақтың мазмұны |
Ресустар |
|
Сабақтың мақсаты: Әрбір сөзінде, ісінде жауапкершілікті сезіне білуді дұрыс әрекет құндылығымен жасағанда нәтижелі болатынын түсіндіру. Міндеттері: Білімділік: - өміріне жауапкершілікпен қарай отырып басқа- лар туралы жамандық ойламауға үйрету; Дамытушылық: - отбасындағы, мектептегі парызын орындау әрбір оқушы міндетім деп тануға ықпал жасау; Тәрбиелік: - ұқыптылық пен жауапкершілік егіз деп танып, тәрбиелеу. |
Сәлемдесутүгелдеу, сабақтың мақсаты мен міндеті таныстырылады. |
|
Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңі: 5 «Т» ережесін сақтау: Тәртіп ,Талап Тыныштық,Тазалық, Татулық Тыныштық сәті: «Су патшалығына ойша саяхат» 2.Үй тапсырмасын тексеру. «Менің – жан досым» тақырыбына эссе жазып оқу |
Музыка қойылады Үй тапсырмасын тексеру. |
|
3.Дәйексөз «Адам баласына адам баласының бәрі – дос» Абай |
Дәйексөз- ге пікірле рін білді реді. |
|
4.ӘңгімелеуҚыдырбек Ырысбеков Достықтың алтын жүлдесі
|
Сұрақ –жауап(пікірталас) |
|
5.Шығармашылық жұмыс 1-тапсырма: Төмендегі сұрақтарға пікірталас жүргізу.
2-тапсырма: Жағдаяттарды шешу.
3-тапсырма: Даналардың ой-тұжырымдарын оқып, пікірлеріңді ортаға салыңдар.
..... Нағыз дос сенің басыңа түскен қасіретті бөлісіп алып, қайғыңды екі есе азайтады да, ал қуанышыңды екі есе көбей- тіп жібереді. Оның үстіне шынайы дос, сенің кемшіліктеріңді кешіріп, осалдығыңды байқамайды. Достықтың басты шарты – теңдік. Мұнда құл да, қожа да болмауы керек. Сонымен адам неге ұдайы біреумен достасқысы келіп тұрады. Шынай достық екі жағдайда қажет. Адам өз бойындағы зиянды заттарды ағза-дан сыртқа шығарып жіберуі үшін алуан түрлі дәрі-дәрмектер ішеді. Ал, адамның жан-жүрегіне жиналып қалған зіл батпан қасірет-қайғысын ол тек сенімді достарымен сырласу арқылы ған сыртқа шығарып, көптен бері арқалап жүрген ауыр жүгінен жеңілдей алады екен. Әрбір адамның мұңын шағатын, қуанышын бөлісетін кемінде бір шынайы досы болуы керектігі хақ. |
|
|
6. Топпен ән айтусөзі :М.Шаханов Кешікпей келем деп ең әні: Ш.Қалдаяқов, Аңсаған бақытым сияқтанып, Ай туып келеді қияқтанып. Жол жаққа қараймын, Сен жоқсың , арайлым. Кешікпей келем деп ең, Мен тұрмын елеңдеумен. 2рет Қайтемін кінәләп бұған сені, Сағатың алдаған шығар сені. Нұр ойнап көзіңде Уәделі кезіңде. Кешікпей келем деп ең, Мен тұрмын елеңдеумен. 2рет Көшеде сырласып, шалқып басып. Құрбылар барады қолтықтасып. Тағатым таусылды, Аңсадым даусыңды. Кешікпей келем деп ең, Мен тұрмын елеңдеумен. 2рет |
бейнеклипМұғалім әнді оқушылармен бірге орындайды |
|
7.Үй тапсырмасы. Келесі сабақ: «Қайдасыңдар, достарым»Қабдікәрім Ыдырысов өлең жолдарын жаттап келу. |
Күнделіктеріне белгілеп алады. |
|
8.Соңғы тыныштық сәті: (Баяу музыка) Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді бойларыңызға сіңіріп,жүректеріңізге түйіп алыңыздар. Дұрыс әрекет,дұрыс әрекет,дұрыс әрекет бар жерде Дұрыс әрекет,дұрыс әрекет,дұрыс әрекет бүкіл әлемде. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Достық айнасы"
"Достық айнасы"
Өзін – өзі тану сабақ жоспары
Мерзімі:
Сабақтың тақырыбы: Достық айнасы №11-сабақ
Құндылық: Дұрыс әрекет Қасиеттер: басқалар туралы жамандық ойламау, отбасындағы, мектептегі парызын орындау, ұқыптылық.
Пән мұғалімі: Орахова Карашаш Канибековна
Сыныбы:8 «а,ә,»
|
Сабақтың мазмұны |
Ресустар |
|
Сабақтың мақсаты: Әрбір сөзінде, ісінде жауапкершілікті сезіне білуді дұрыс әрекет құндылығымен жасағанда нәтижелі болатынын түсіндіру. Міндеттері: Білімділік: - өміріне жауапкершілікпен қарай отырып басқа- лар туралы жамандық ойламауға үйрету; Дамытушылық: - отбасындағы, мектептегі парызын орындау әрбір оқушы міндетім деп тануға ықпал жасау; Тәрбиелік: - ұқыптылық пен жауапкершілік егіз деп танып, тәрбиелеу. |
Сәлемдесутүгелдеу, сабақтың мақсаты мен міндеті таныстырылады. |
|
Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңі: 5 «Т» ережесін сақтау: Тәртіп ,Талап Тыныштық,Тазалық, Татулық Тыныштық сәті: «Су патшалығына ойша саяхат» 2.Үй тапсырмасын тексеру. «Менің – жан досым» тақырыбына эссе жазып оқу |
Музыка қойылады Үй тапсырмасын тексеру. |
|
3.Дәйексөз «Адам баласына адам баласының бәрі – дос» Абай |
Дәйексөз- ге пікірле рін білді реді. |
|
4.ӘңгімелеуҚыдырбек Ырысбеков Достықтың алтын жүлдесі
|
Сұрақ –жауап(пікірталас) |
|
5.Шығармашылық жұмыс 1-тапсырма: Төмендегі сұрақтарға пікірталас жүргізу.
2-тапсырма: Жағдаяттарды шешу.
3-тапсырма: Даналардың ой-тұжырымдарын оқып, пікірлеріңді ортаға салыңдар.
..... Нағыз дос сенің басыңа түскен қасіретті бөлісіп алып, қайғыңды екі есе азайтады да, ал қуанышыңды екі есе көбей- тіп жібереді. Оның үстіне шынайы дос, сенің кемшіліктеріңді кешіріп, осалдығыңды байқамайды. Достықтың басты шарты – теңдік. Мұнда құл да, қожа да болмауы керек. Сонымен адам неге ұдайы біреумен достасқысы келіп тұрады. Шынай достық екі жағдайда қажет. Адам өз бойындағы зиянды заттарды ағза-дан сыртқа шығарып жіберуі үшін алуан түрлі дәрі-дәрмектер ішеді. Ал, адамның жан-жүрегіне жиналып қалған зіл батпан қасірет-қайғысын ол тек сенімді достарымен сырласу арқылы ған сыртқа шығарып, көптен бері арқалап жүрген ауыр жүгінен жеңілдей алады екен. Әрбір адамның мұңын шағатын, қуанышын бөлісетін кемінде бір шынайы досы болуы керектігі хақ. |
|
|
6. Топпен ән айтусөзі :М.Шаханов Кешікпей келем деп ең әні: Ш.Қалдаяқов, Аңсаған бақытым сияқтанып, Ай туып келеді қияқтанып. Жол жаққа қараймын, Сен жоқсың , арайлым. Кешікпей келем деп ең, Мен тұрмын елеңдеумен. 2рет Қайтемін кінәләп бұған сені, Сағатың алдаған шығар сені. Нұр ойнап көзіңде Уәделі кезіңде. Кешікпей келем деп ең, Мен тұрмын елеңдеумен. 2рет Көшеде сырласып, шалқып басып. Құрбылар барады қолтықтасып. Тағатым таусылды, Аңсадым даусыңды. Кешікпей келем деп ең, Мен тұрмын елеңдеумен. 2рет |
бейнеклипМұғалім әнді оқушылармен бірге орындайды |
|
7.Үй тапсырмасы. Келесі сабақ: «Қайдасыңдар, достарым»Қабдікәрім Ыдырысов өлең жолдарын жаттап келу. |
Күнделіктеріне белгілеп алады. |
|
8.Соңғы тыныштық сәті: (Баяу музыка) Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді бойларыңызға сіңіріп,жүректеріңізге түйіп алыңыздар. Дұрыс әрекет,дұрыс әрекет,дұрыс әрекет бар жерде Дұрыс әрекет,дұрыс әрекет,дұрыс әрекет бүкіл әлемде. |
|
шағым қалдыра аласыз













