|
Педагогтің аты-жөні |
Сагинтаева Айжан |
||||
|
Күні |
20.05.2024 ж. |
||||
|
Топ:ТҰ 23-38 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Пәні |
Тәрбие сағаты |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Достық-таусылмас қазына. |
||||
|
Мақсаты: |
Білімалушыларды адалдыққа, шыншылдыққа тәрбиелеу, өзімшілдіктен, менмендіктен тағы басқа жаман әдеттерден аулақ жүруге үйрету. Білімалушылардың адамгершілік қасиетін, бір - біріне деген достық сезімдерін нығайту. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 5 мин. 8 мин 10 мин. 10мин 10мин |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлеметсіздерме, құрметті білімалушылар, ұстаздар! Бүгінгі тәрбие сағатымыздың тақырыбы: «Достық-таусылмас қазына» деп аталады. Жалпы достық дегеніміз бұл өмірде ешнəрсемен бағаланбайтын алтын құндылықтардың бірі. Ол өзара қамқорлықтың,жауапкершілік пен рухани жақындықтың белгісі болып табылады. Шынайы достық адамға алда кездесетін түрлі қиындықтарға мойымай,керісінше,онымен талмай күресуге үйретеді. Басқа түскен түрлі қиыншылықтарға шыдауға жігер береді,адамды одан əрі шыңдай түсіп,қиялына қанат бітіреді. М.Мақатаевтың «Дос» туралы өлеңінің бір шумағын сендерге оқып беруге рұқсат етіндер: Досым саған сенемін, сеніп
өтем! Назарларыңызға бейнеролик Ы.Алтынсаринның «Жаман жолдас» әңгімесі. Осы бейнероликты көргеннен кейін қандай сезімдесіздер? Бастарыңыздан осындай жағдай өтті ме? Дос дегенді қалай түсінеміз? 1-тапсырма: Кім жылдам?
Қ
2 1) ... жылатып айтады 2) Қазақстандағы ең көп өзге ұлт өкілдері 3) Бейбітшілікке нүкте қоятын құбылыс 4) Түркі халықтарының ұйымы 5) Жері жоқ, бірақ жер шарында көп таралған халық 6) Қазақстанның шығыс жақтағы көршісі 3-тапсырма: Мақалды жалғастыр. 1-топ 1.Досыңды мақтағаның — … (өзіңді жақтағаның) 2. Досы көппен сыйлас, … (Досы азбен сырлас) 3. Досы жоқ адам -… (Тұзы жоқ тағам) 4. Досы көптің жаны семіреді,… (Асы көптің тәні семіреді) 5. Досы көпті жау алмайды,… (Ақылы көпті дау алмайды) 6.Ынтымақ жүрген жерде, … (Ырыс бірге жүреді) 7.Ырыс алды – … (ынтымақ) 2-топ 1.Бірлігі жоқ ел тозады, … (Бірлігі күшті ел озады) 2.Тірлік, тірлік түбі – … (бірлік) 3.Саусақ бірікпей …(Ине ілікпейді) 4.Бірлік бар жерде … (тірлік бар) 5.Кеңесіп пішкен тон … (келте болмас) 6.Ынтымақ болмай … (іс оңбас) 7.Теңге тиыннан, … (Ынтымақ ұйымнан) Егерде теңбе-тең болса, онда соңғы мақал қойлады. 8.Сырттан келген жаудан да… (Іштен шыққан дау жаман) 4-тапсырма: «Достық» тақырыбындағы сурет. Әр топ достық жайында сурет салады.Қорғайды. |
Бейнеролик
А4 қа,аз, фломастерлер. |
|||
|
Сабақтың соңы 2 мин. |
Рефлексия: «Көңілді және
көңілсіз» Оқытушы: Балалар егер сендерге сабақ ұнаса көңілді адамды, ұнамаса көңілсіз адамды бейнелейсіңдер. Бәрің шарларыңды сол қолдарыңа алып ұстап отырыңдар, оң қолдарыңмен маркермен суретті қатты баспай салыңдар. Енді жұмысқа кірісіңдер, әр баланың қасына барып бағыт беру. |
Шарлар.фломастерлер. |
|||
![]()
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Достық тәрбие сағаты
Достық тәрбие сағаты
|
Педагогтің аты-жөні |
Сагинтаева Айжан |
||||
|
Күні |
20.05.2024 ж. |
||||
|
Топ:ТҰ 23-38 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Пәні |
Тәрбие сағаты |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Достық-таусылмас қазына. |
||||
|
Мақсаты: |
Білімалушыларды адалдыққа, шыншылдыққа тәрбиелеу, өзімшілдіктен, менмендіктен тағы басқа жаман әдеттерден аулақ жүруге үйрету. Білімалушылардың адамгершілік қасиетін, бір - біріне деген достық сезімдерін нығайту. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 5 мин. 8 мин 10 мин. 10мин 10мин |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлеметсіздерме, құрметті білімалушылар, ұстаздар! Бүгінгі тәрбие сағатымыздың тақырыбы: «Достық-таусылмас қазына» деп аталады. Жалпы достық дегеніміз бұл өмірде ешнəрсемен бағаланбайтын алтын құндылықтардың бірі. Ол өзара қамқорлықтың,жауапкершілік пен рухани жақындықтың белгісі болып табылады. Шынайы достық адамға алда кездесетін түрлі қиындықтарға мойымай,керісінше,онымен талмай күресуге үйретеді. Басқа түскен түрлі қиыншылықтарға шыдауға жігер береді,адамды одан əрі шыңдай түсіп,қиялына қанат бітіреді. М.Мақатаевтың «Дос» туралы өлеңінің бір шумағын сендерге оқып беруге рұқсат етіндер: Досым саған сенемін, сеніп
өтем! Назарларыңызға бейнеролик Ы.Алтынсаринның «Жаман жолдас» әңгімесі. Осы бейнероликты көргеннен кейін қандай сезімдесіздер? Бастарыңыздан осындай жағдай өтті ме? Дос дегенді қалай түсінеміз? 1-тапсырма: Кім жылдам?
Қ
2 1) ... жылатып айтады 2) Қазақстандағы ең көп өзге ұлт өкілдері 3) Бейбітшілікке нүкте қоятын құбылыс 4) Түркі халықтарының ұйымы 5) Жері жоқ, бірақ жер шарында көп таралған халық 6) Қазақстанның шығыс жақтағы көршісі 3-тапсырма: Мақалды жалғастыр. 1-топ 1.Досыңды мақтағаның — … (өзіңді жақтағаның) 2. Досы көппен сыйлас, … (Досы азбен сырлас) 3. Досы жоқ адам -… (Тұзы жоқ тағам) 4. Досы көптің жаны семіреді,… (Асы көптің тәні семіреді) 5. Досы көпті жау алмайды,… (Ақылы көпті дау алмайды) 6.Ынтымақ жүрген жерде, … (Ырыс бірге жүреді) 7.Ырыс алды – … (ынтымақ) 2-топ 1.Бірлігі жоқ ел тозады, … (Бірлігі күшті ел озады) 2.Тірлік, тірлік түбі – … (бірлік) 3.Саусақ бірікпей …(Ине ілікпейді) 4.Бірлік бар жерде … (тірлік бар) 5.Кеңесіп пішкен тон … (келте болмас) 6.Ынтымақ болмай … (іс оңбас) 7.Теңге тиыннан, … (Ынтымақ ұйымнан) Егерде теңбе-тең болса, онда соңғы мақал қойлады. 8.Сырттан келген жаудан да… (Іштен шыққан дау жаман) 4-тапсырма: «Достық» тақырыбындағы сурет. Әр топ достық жайында сурет салады.Қорғайды. |
Бейнеролик
А4 қа,аз, фломастерлер. |
|||
|
Сабақтың соңы 2 мин. |
Рефлексия: «Көңілді және
көңілсіз» Оқытушы: Балалар егер сендерге сабақ ұнаса көңілді адамды, ұнамаса көңілсіз адамды бейнелейсіңдер. Бәрің шарларыңды сол қолдарыңа алып ұстап отырыңдар, оң қолдарыңмен маркермен суретті қатты баспай салыңдар. Енді жұмысқа кірісіңдер, әр баланың қасына барып бағыт беру. |
Шарлар.фломастерлер. |
|||
![]()
шағым қалдыра аласыз















