Қысқамерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
«№ 6 орта мектеп интернаты» КММ |
|
Пәні: |
География |
|
Бөлім: |
Әлеуметтік география |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Исмагулова М. |
|
Күні: |
04.03.2021ж. |
|
Сыныбы: 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дүниежүзі халқының діни құрамы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.4.1.2 -дүние жүзі халқының діни құрамы мен діндердің таралу аймақтарын анықтайды |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: Дін ұғымын білу. Діндердің негізгі түрлерін ажырату. Көпшілік оқушылар үшін: Дүниежүзілік діндерді сипаттау, таралу аймақтарын анықтау. Кейбір оқушылар үшін:Дүниежүзілік діндер таралған елдерді картадан көрсету. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру 2 мин. |
Оқушылармен амандасамын, түгендеймін. Ынтымақтастыру атмосферасын құрып, көңіл – күйлерін қалыптастырамын. Оқушыларға бағалау парақшаларын таратып беремін. |
Оқушылар оқулық,дәптер-лерін алып сабаққа дайын отырады. |
|
Оқулық, Дәптер, Слайд 2 |
||||||||||||||||
|
Өткен білімді еске түсіру 9 мин |
Алдыңғы тақырыпты еске түсіру мақсатында тест тапсырмаларын беремін. |
Жеке жұмыс.Оқушы-лар дәптерге тест тапсырмала-рын орындайды. Дұрыс жауаптар арқылы қасындағы оқушының жұмысын тексереді. 1.В)4-5 мың 2. А) тілі, мәдениеті, өмір сүру аумағы, діні, тарихы ортақ адамдардың жиынтығы 3.С) қолданыстан шығып қалған тілдер 3.Д)Жапония 4. С)18 5. Д)қытай 6.А)алтай 7.В) 1998 ж.22 қыркүйек 8.В)үнді-еуропалық |
Оқушылардың «Көршіңді тексер» әдісі арқылы өзара бірін-бірі бағалауы Дескриптор: -Дүниежүзі халқының тілдік әлеуеті мен топтарын анықтайды. Жалпы:3 балл 1-3 дұрыс жауап 1 балл 4-6 дұрыс жауап 2 балл 7-8 дұрыс жауап 3 балл |
Слайд 4-5 дәптер |
||||||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 2 мин. |
«Суреттер сөйлейді» әдісі арқылы бүгінгі жаңа сабақтың тақырыбын ашып аламын.
-Оқушылар суретте не көріп тұрсыңдар? -Сабақтың тақырыбы қандай деп ойлайсызар? Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырамын. |
Оқушылар суреттер бойынша сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасайды. |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Слайд 9-11 |
||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ 23 мин. |
Бейнекөрсетілім көрсетемін. Бейнекөрсетілім бойынша сұрақтар қоямын. 1.Дін дегеніміз не? Жаңа сабақты түсіндіремін. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, ұжымдық талқылайды. |
«Қол шапалақ»әдісі |
Слайд13-24 https://yandex.kz/video/preview/16211624272045501535 |
||||||||||||||||
|
Тапсырмалар айдарындағы 1 тапсырманы орындатамын.Жеке жұмыс. Мәтінмен жұмыс.Кестені толтырыңдар.
2 тапсырманы орындатамын.Жұптық жұмыс. Картамен жұмыс. «Діндер картасы» мен Саяси картаны пайдалана отырып, төмендегі елдерде тараған діндерді анықтап жазып, сол елдерді картадан көрсетіңдер.
|
Оқушылар жеке жұмыс орындайды. Кестені толтырады. Дұрыс жауаптар арқылы өзін-өзі тексереді.
Жұбымен бірге картадан берілген елдерде тараған діндерді анықтайды. Дұрыс жауаптар арқылы жұптар бір-бірінің жұмысын тексереді. Сол елдерді картадан көрсетеді.
|
Мұғалім бағалауы «Медальдар» әдісі Дескриптор: - дүниежүзілік діндерді анықтайды, 1 балл -шығу тарихы сипаттайды;1 балл -таралу аймағын сипаттайды.1 балл Жалпы: 3 балл
Өзара бірін-бірі бағалауы «Мен сені,сен мені» әдісі арқылы Дескриптор: - дүниежүзі елдерінде таралған діндерді анықтайды. 1-3 дұрыс жауап 1 балл 4-7 дұрыс жауап 2 балл -дүниежүзінің саяси картасынан әлемдік тараған діндерді көрсете алады. 1 балл Жалпы: 3 балл |
Оқулық, Слайд 25-27 |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Бекіту 3 мин. |
«Ия,жоқ» кестесі арқылы сабақты ауызша қорытындылаймын.
|
Кестедегі тұжырымдарға «ия,жоқ» деп жауап береді. |
Мұғалім бағалауы «Медальдар» әдісі Дескриптор: - Дүниежүзі халқының діни құрамын,түрлерін ажыратады. Жалпы. Әр дұрыс жауапқа 1 балл.
|
Слайд 30 |
||||||||||||||||
|
Рефлексия 3 мин. |
Сабақ мақсатарына қайта оралып, сабақ мақсаттарына жету деңгейін талқылаймын. Рефлексия «Сөздер бұлты»
|
Бүгін мен білдім...... Маған ..........қиын болды Мен ............. екенін түсіндім. Мен ............жасай алдым Мені ..............таң қалдырды |
.
|
|
||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма Бағалау 3 мин. |
Дүниежүзі халқының діни құрамы тақырыбын оқып,147 беттегі сұрақтарға жауап беріңдер |
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенділігіне қарай бағалау парақшаларында-ғы баллдарына қарап 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды |
|
|||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дүниежүзі халқының діни құрамы 7 сынып
Дүниежүзі халқының діни құрамы 7 сынып
Қысқамерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
«№ 6 орта мектеп интернаты» КММ |
|
Пәні: |
География |
|
Бөлім: |
Әлеуметтік география |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Исмагулова М. |
|
Күні: |
04.03.2021ж. |
|
Сыныбы: 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дүниежүзі халқының діни құрамы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.4.1.2 -дүние жүзі халқының діни құрамы мен діндердің таралу аймақтарын анықтайды |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: Дін ұғымын білу. Діндердің негізгі түрлерін ажырату. Көпшілік оқушылар үшін: Дүниежүзілік діндерді сипаттау, таралу аймақтарын анықтау. Кейбір оқушылар үшін:Дүниежүзілік діндер таралған елдерді картадан көрсету. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру 2 мин. |
Оқушылармен амандасамын, түгендеймін. Ынтымақтастыру атмосферасын құрып, көңіл – күйлерін қалыптастырамын. Оқушыларға бағалау парақшаларын таратып беремін. |
Оқушылар оқулық,дәптер-лерін алып сабаққа дайын отырады. |
|
Оқулық, Дәптер, Слайд 2 |
||||||||||||||||
|
Өткен білімді еске түсіру 9 мин |
Алдыңғы тақырыпты еске түсіру мақсатында тест тапсырмаларын беремін. |
Жеке жұмыс.Оқушы-лар дәптерге тест тапсырмала-рын орындайды. Дұрыс жауаптар арқылы қасындағы оқушының жұмысын тексереді. 1.В)4-5 мың 2. А) тілі, мәдениеті, өмір сүру аумағы, діні, тарихы ортақ адамдардың жиынтығы 3.С) қолданыстан шығып қалған тілдер 3.Д)Жапония 4. С)18 5. Д)қытай 6.А)алтай 7.В) 1998 ж.22 қыркүйек 8.В)үнді-еуропалық |
Оқушылардың «Көршіңді тексер» әдісі арқылы өзара бірін-бірі бағалауы Дескриптор: -Дүниежүзі халқының тілдік әлеуеті мен топтарын анықтайды. Жалпы:3 балл 1-3 дұрыс жауап 1 балл 4-6 дұрыс жауап 2 балл 7-8 дұрыс жауап 3 балл |
Слайд 4-5 дәптер |
||||||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 2 мин. |
«Суреттер сөйлейді» әдісі арқылы бүгінгі жаңа сабақтың тақырыбын ашып аламын.
-Оқушылар суретте не көріп тұрсыңдар? -Сабақтың тақырыбы қандай деп ойлайсызар? Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырамын. |
Оқушылар суреттер бойынша сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасайды. |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Слайд 9-11 |
||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ 23 мин. |
Бейнекөрсетілім көрсетемін. Бейнекөрсетілім бойынша сұрақтар қоямын. 1.Дін дегеніміз не? Жаңа сабақты түсіндіремін. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, ұжымдық талқылайды. |
«Қол шапалақ»әдісі |
Слайд13-24 https://yandex.kz/video/preview/16211624272045501535 |
||||||||||||||||
|
Тапсырмалар айдарындағы 1 тапсырманы орындатамын.Жеке жұмыс. Мәтінмен жұмыс.Кестені толтырыңдар.
2 тапсырманы орындатамын.Жұптық жұмыс. Картамен жұмыс. «Діндер картасы» мен Саяси картаны пайдалана отырып, төмендегі елдерде тараған діндерді анықтап жазып, сол елдерді картадан көрсетіңдер.
|
Оқушылар жеке жұмыс орындайды. Кестені толтырады. Дұрыс жауаптар арқылы өзін-өзі тексереді.
Жұбымен бірге картадан берілген елдерде тараған діндерді анықтайды. Дұрыс жауаптар арқылы жұптар бір-бірінің жұмысын тексереді. Сол елдерді картадан көрсетеді.
|
Мұғалім бағалауы «Медальдар» әдісі Дескриптор: - дүниежүзілік діндерді анықтайды, 1 балл -шығу тарихы сипаттайды;1 балл -таралу аймағын сипаттайды.1 балл Жалпы: 3 балл
Өзара бірін-бірі бағалауы «Мен сені,сен мені» әдісі арқылы Дескриптор: - дүниежүзі елдерінде таралған діндерді анықтайды. 1-3 дұрыс жауап 1 балл 4-7 дұрыс жауап 2 балл -дүниежүзінің саяси картасынан әлемдік тараған діндерді көрсете алады. 1 балл Жалпы: 3 балл |
Оқулық, Слайд 25-27 |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Бекіту 3 мин. |
«Ия,жоқ» кестесі арқылы сабақты ауызша қорытындылаймын.
|
Кестедегі тұжырымдарға «ия,жоқ» деп жауап береді. |
Мұғалім бағалауы «Медальдар» әдісі Дескриптор: - Дүниежүзі халқының діни құрамын,түрлерін ажыратады. Жалпы. Әр дұрыс жауапқа 1 балл.
|
Слайд 30 |
||||||||||||||||
|
Рефлексия 3 мин. |
Сабақ мақсатарына қайта оралып, сабақ мақсаттарына жету деңгейін талқылаймын. Рефлексия «Сөздер бұлты»
|
Бүгін мен білдім...... Маған ..........қиын болды Мен ............. екенін түсіндім. Мен ............жасай алдым Мені ..............таң қалдырды |
.
|
|
||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма Бағалау 3 мин. |
Дүниежүзі халқының діни құрамы тақырыбын оқып,147 беттегі сұрақтарға жауап беріңдер |
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенділігіне қарай бағалау парақшаларында-ғы баллдарына қарап 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды |
|
|||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















