Сабақ жоспары
|
Қысқа мерзімді жоспар бөлімі: Гидросфера |
Мектеп: Сұңқар орта мектебі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 13.12.2017ж |
Мұғалім: Абишаева С.М. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Дүниежүзілік мұхит суларының қасиеттері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.3.3.5 - Мұхит суының қасиеттеріне әсер ететін факторларды анықтайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Білу Түсіну Қолдану |
Мұхит суының тұздылығына сипаттама жасайды. Оқушылар не себепті мұхит суларының түсі өзгеруін түсіндіреді. Мұхит суының қасиеттеріне әсер ететін факторларды анықтайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Дүниежүзілік мұхит суларының қасиеттерін оқи отырып негізгі ойды зерделейді. Бір-бірінің пікірін тыңдайды. Карта, атластарды қолдана отырып, дүниежүзілік мұхит суларының қасиеттерін айтып береді. терминология:
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Менің ойымшы .......................... өзгереді Менің ойынша ................................. әсер етеді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылыққа баулу |
Ұлттық қауіпсіздік және еліміздің бүкіләлемдік, өңірлік мәселелерді шешуге жаһандық тұрғыдан қатысуы құндылықтарын дамыту. Құндылықтарды дарыту топтық, жұптық жұмыстарды жүргізу барысында оқушылар бір - біріне құрмет көрсету арқылы жүзеге асырылады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Физика пәнімен судың үш түрлі жағдайында байланысыды, математика пәнімен есеп шығару барысында байланыс жасайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
АКТ дағдыларын дамыту өздеріне қажетті ақпараттарды іздеп табуда ғаламторды қолдануда және карталар мен презентация қолдану барысында жүзеге асады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы сабақтан алған білім |
5-6 сыныптың жаратылыстану пәнінен алған білімдері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
кезеңдер |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі 3 мин |
Топтарға бөлу. Маркерлер арқылы топқа бөлемін
Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Аялы алақан» Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту. Нұсқаулық: қатысушылар шеңбер болып отырады. «Бүгінгі сабақтан не алғыңыз, не көргіңіз келеді?» — сұрағын оқушыларға қойып, сұрақтарға жауап алу. Бастапқы қатысушы жанындағы көршісінің қолын ұстайды. Тренинг шеңбер бойымен жалғасады. (Тренинг соңында қатысушылар дөңгеленіп қолдарын ұстайды) |
«Аялы алақан» Тренинг |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ой шоғырландыру 5 мин |
Мұхит суының қасиеттері жайлы бейнеролик. |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қызығушылық-ты ояту 2 мин 10 мин 2 мин Сабақтың ортасы 10 мин 2 мин 3 мин |
«Миға шабуыл» әдісі арқылы. Жеке жұмыс. Сәйкестендіріңіз: мұхиттар мен нысандарды сәйкестендіреді Тақтада көрсетілген кілттер арқылы өз-өздерін тексереді.
Тақырыпшасы бойынша презентация арқылы түсіндіру 1 тапсырма. «Жариялау» әдісі арқылы. Топтық жұмыс.
Тапсырма бойынша оқушылар атлас картаны қолдана отырып топпен аттас мұхиттың температурасы бойынша талдау жасайды.
Бағалау: Жұмысын қорғаған топты, отырған оқушылардың кез келгені дескриптор арқылы бағалайды.
Тақырыпшасы бойынша презентация арқылы түсіндіру
2 тапсырма. Топтық жұмыс. Жұмысты орындауға 3 минут, ал қорғауға 1 минут уақыт беріледі.
Тапсырма бойынша оқушылар атлас картаны қолдана отырып топпен аттас мұхиттың тұздылығы бойынша талдау жасайды. Және температурамен байланысын сипаттайды.
Бағалау: Жұмысын қорғаған топты отырған оқушылардың кез келгені дескриптор арқылы бағалайды. Синтез Қосымша тапсырма. Жеке жұмыс. Мұхит суының тұздылығы бойынша есеп шығару Егер 7 тонна суда 280 кг тұз болса. 1 кг суда қанша грамм тұз болады? Егер 8 тонна суда 720 кг тұз болса, 3 кг суда қанша грамм тұз бар? |
презентация Флипчарт, Атлас карта, Кескін карта Өзін-өзі бағалау Флипчарт, Атлас карта, Кескін карта Өзін-өзі бағалау |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Сабақты бекіту: INSERT стратегиясы бойынша жүреді
Бағалау. Әр тапсырманың жауаптары бойынша Үй жұмысы:
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Дүниежүзілік мұхит суларының қасиеттері "
"Дүниежүзілік мұхит суларының қасиеттері "
Сабақ жоспары
|
Қысқа мерзімді жоспар бөлімі: Гидросфера |
Мектеп: Сұңқар орта мектебі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 13.12.2017ж |
Мұғалім: Абишаева С.М. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Дүниежүзілік мұхит суларының қасиеттері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.3.3.5 - Мұхит суының қасиеттеріне әсер ететін факторларды анықтайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Білу Түсіну Қолдану |
Мұхит суының тұздылығына сипаттама жасайды. Оқушылар не себепті мұхит суларының түсі өзгеруін түсіндіреді. Мұхит суының қасиеттеріне әсер ететін факторларды анықтайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Дүниежүзілік мұхит суларының қасиеттерін оқи отырып негізгі ойды зерделейді. Бір-бірінің пікірін тыңдайды. Карта, атластарды қолдана отырып, дүниежүзілік мұхит суларының қасиеттерін айтып береді. терминология:
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Менің ойымшы .......................... өзгереді Менің ойынша ................................. әсер етеді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылыққа баулу |
Ұлттық қауіпсіздік және еліміздің бүкіләлемдік, өңірлік мәселелерді шешуге жаһандық тұрғыдан қатысуы құндылықтарын дамыту. Құндылықтарды дарыту топтық, жұптық жұмыстарды жүргізу барысында оқушылар бір - біріне құрмет көрсету арқылы жүзеге асырылады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Физика пәнімен судың үш түрлі жағдайында байланысыды, математика пәнімен есеп шығару барысында байланыс жасайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
АКТ дағдыларын дамыту өздеріне қажетті ақпараттарды іздеп табуда ғаламторды қолдануда және карталар мен презентация қолдану барысында жүзеге асады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы сабақтан алған білім |
5-6 сыныптың жаратылыстану пәнінен алған білімдері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
кезеңдер |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі 3 мин |
Топтарға бөлу. Маркерлер арқылы топқа бөлемін
Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Аялы алақан» Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту. Нұсқаулық: қатысушылар шеңбер болып отырады. «Бүгінгі сабақтан не алғыңыз, не көргіңіз келеді?» — сұрағын оқушыларға қойып, сұрақтарға жауап алу. Бастапқы қатысушы жанындағы көршісінің қолын ұстайды. Тренинг шеңбер бойымен жалғасады. (Тренинг соңында қатысушылар дөңгеленіп қолдарын ұстайды) |
«Аялы алақан» Тренинг |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ой шоғырландыру 5 мин |
Мұхит суының қасиеттері жайлы бейнеролик. |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қызығушылық-ты ояту 2 мин 10 мин 2 мин Сабақтың ортасы 10 мин 2 мин 3 мин |
«Миға шабуыл» әдісі арқылы. Жеке жұмыс. Сәйкестендіріңіз: мұхиттар мен нысандарды сәйкестендіреді Тақтада көрсетілген кілттер арқылы өз-өздерін тексереді.
Тақырыпшасы бойынша презентация арқылы түсіндіру 1 тапсырма. «Жариялау» әдісі арқылы. Топтық жұмыс.
Тапсырма бойынша оқушылар атлас картаны қолдана отырып топпен аттас мұхиттың температурасы бойынша талдау жасайды.
Бағалау: Жұмысын қорғаған топты, отырған оқушылардың кез келгені дескриптор арқылы бағалайды.
Тақырыпшасы бойынша презентация арқылы түсіндіру
2 тапсырма. Топтық жұмыс. Жұмысты орындауға 3 минут, ал қорғауға 1 минут уақыт беріледі.
Тапсырма бойынша оқушылар атлас картаны қолдана отырып топпен аттас мұхиттың тұздылығы бойынша талдау жасайды. Және температурамен байланысын сипаттайды.
Бағалау: Жұмысын қорғаған топты отырған оқушылардың кез келгені дескриптор арқылы бағалайды. Синтез Қосымша тапсырма. Жеке жұмыс. Мұхит суының тұздылығы бойынша есеп шығару Егер 7 тонна суда 280 кг тұз болса. 1 кг суда қанша грамм тұз болады? Егер 8 тонна суда 720 кг тұз болса, 3 кг суда қанша грамм тұз бар? |
презентация Флипчарт, Атлас карта, Кескін карта Өзін-өзі бағалау Флипчарт, Атлас карта, Кескін карта Өзін-өзі бағалау |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Сабақты бекіту: INSERT стратегиясы бойынша жүреді
Бағалау. Әр тапсырманың жауаптары бойынша Үй жұмысы:
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















