|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
дүниетану |
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқаны |
Қатыспағаны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
15.Қазақстан Республикасының Туы, Елтаңбасы, Гимні |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.5.1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздерінің маңызын түсіндіру; 2.3.5.2. Бақылау негізінде Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздерінің қолданылу саласын анықтау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздерінің маңызын түсінеді, рәміздердің қолданылу саласын анықтайды. |
|||||
|
Құндылықтар |
өз құқықтары мен міндеттерін білу, әдеп нормаларын ұстану, сыныптағы және мектептегі мінез-құлық ережелерін сақтау; |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I.Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Күн жарығын алақанға саламын Жүрегіме басып ұстай қаламын Ізгі, әрі нәзік, жарық мейірімді Болып кетер сонда менің жан-жағым! |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады |
Жарайсыңдар! |
|
||
|
4 минут
|
Үй тапсырмасын сұрау. Мәтінді түсініп оқы. Өткен сабақты пысықтау.
|
Мәтіннен түсінгендерін айтады
Сұрақтарға жауап береді. Өз ойларын айтады. |
Ауызша мадақтау
|
Оқулық
|
||
|
Сабақтың ортасы 2минут Білу. 5минут
7минут
2минут
2минут
2минут
3минут
2минут
3минут
5минут |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну 1-тапсырма. III. Оқулықпен жұмыс. ҰЖ. Оқылым. «Түсініп оқы» әдісі Мәтінді түсініп оқу
Қазақстан Республикасының мемлекеттік туы – ортасында шұғылалы күн, оның астында қалықтап ұшқан қыран бейнеленген тік бұрышты көгілдір түсті мата. Тудың сабының тұсында ұлттық өрнек тік жолақ түрінде нақышталған. Күн, оның шұғыласы, қыран және ұлттық өрнек бейнесі алтын түстес. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік туының авторы – Қазақстанның еңбек сіңірген өнер қайраткері Шәкен Ниязбеков. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік елтаңбасы – дөңгелек нысанды және көгілдір түс аясындағы шаңырақ түрінде бейнеленген, шаңырақты айнала күн сәулесіндей тарап уықтар шаншылған. Шаңырақтың оң жағы мен сол жағында аңыздардағы қанатты пырақтар бейнесі орналастырылған. Жоғарғы бөлігінде – бес бұрышты көлемді жұлдыз, ал төменгі бөлігінде «Қазақстан» деген жазу бар. Жұлдыздың, шаңырақтың, уықтардың, аңыздардағы қанатты пырақтардың бейнесі, сондай-ақ «Қазақстан» деген жазу – алтын түстес. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік елтаңбасының авторлары – белгілі сәулетшілер Жандарбек Мәлібеков пен Шот-Аман Уәлиханов. Мемлекеттін әнұран. Әннің авторы Шәмші Қалдаяқов, сөзін жазғандар: Жұмекен Нәжімеденов, Нұрсұлтан Назарбаев.
Ақорда. Президент резиденциясы ғимаратындағы Мемлекеттік рәміздер.
Қазақстанның Мемлекеттік Туы халықаралық жиындарда еліміздің бет бейнесін айқындайды.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Гимін орындау сәті
Сергіту сәті «Туған жер» әні ЕБҚ
«Қазақстан Республикасының Мемлекеттік символын» қолдану тәртібі Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздер туралы Заңында жазылған. 2-тапсырма. Суреттерді пайдаланып, Қазақстанның Мемлекеттік рәміздерін қандай жағдайларда қолданатынын айтып бер. 3-тапсырма. Дәптермен жұмыс. Сөйлемді толықтырып дәптеріңе жаз. «Рәміздер – біздің елімізді дүниежүзіне __________________________________________________________________________ 2.Өз еліңнің Гимнін естіген кезде қандай сезімде болдың? 3.Тек мемлекеттік ғана емес, жеке қаланы да танытатын елтаңбалар болды. Оны зерттеп көр. 4.Өз облысыңның елтаңбасы қандай? |
Мәтінді түсініп оқиды.
Мемлеттік рәміздер туралы айтады.
Сұрақтарға жауап береді. .
Шығарма жазады.
Салтанатты іс-шараларда көтерілетін рәміздер туралы айтады
Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді.
Қазақстанның Мемлекеттік рәміздерін қандай жағдайларда қолданатынын айтып береді |
Дескриптор: 1. Мәтінді түсініп оқиды.1б
ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын!
Дескриптор: 1.Мемлеттік рәміздер туралы айтады.1б 2.Әнұранның авторын айтады.1б 3.Тудың авторын айтады.1б 4.Елтаңбаның авторын айтады.1б
Дескриптор: 1.Ақорда туралы білетінін айтады.1б 2.Өз ойын жүйелі жеткізеді.1б
Дескриптор: 1.Рәміздерді қай кезде қолданатынын айтады.1б Дескриптор: 1.Әнұранды орындағанда қандай сезімде болғандарын айтады.1б 2.Өз облысымыздың елтаңбасын айтады.1б
|
Оқулық
сурет
Дәптер. |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут
1мин
2мин |
IV.Сабақты қорытындылау: Мемлекетті рәміздерді ата. Оны қалай құрметтейсің? (оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу): -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе? Үй тапсырма . Мәтінді түсініп оқы. Оқушылардың білімін бағалау Рефлексия
|
Сұрақтарға жауап береді.
Үй тапсырмасын жазады.
Өздері кері байланыс жасайды. |
Балдар жиынтығын қою
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дүниетану 15 сабақ Әр алуан тапсырмалар.4 сынып
Дүниетану 15 сабақ Әр алуан тапсырмалар.4 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
дүниетану |
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқаны |
Қатыспағаны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
15.Қазақстан Республикасының Туы, Елтаңбасы, Гимні |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.5.1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздерінің маңызын түсіндіру; 2.3.5.2. Бақылау негізінде Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздерінің қолданылу саласын анықтау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздерінің маңызын түсінеді, рәміздердің қолданылу саласын анықтайды. |
|||||
|
Құндылықтар |
өз құқықтары мен міндеттерін білу, әдеп нормаларын ұстану, сыныптағы және мектептегі мінез-құлық ережелерін сақтау; |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I.Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Күн жарығын алақанға саламын Жүрегіме басып ұстай қаламын Ізгі, әрі нәзік, жарық мейірімді Болып кетер сонда менің жан-жағым! |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады |
Жарайсыңдар! |
|
||
|
4 минут
|
Үй тапсырмасын сұрау. Мәтінді түсініп оқы. Өткен сабақты пысықтау.
|
Мәтіннен түсінгендерін айтады
Сұрақтарға жауап береді. Өз ойларын айтады. |
Ауызша мадақтау
|
Оқулық
|
||
|
Сабақтың ортасы 2минут Білу. 5минут
7минут
2минут
2минут
2минут
3минут
2минут
3минут
5минут |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну 1-тапсырма. III. Оқулықпен жұмыс. ҰЖ. Оқылым. «Түсініп оқы» әдісі Мәтінді түсініп оқу
Қазақстан Республикасының мемлекеттік туы – ортасында шұғылалы күн, оның астында қалықтап ұшқан қыран бейнеленген тік бұрышты көгілдір түсті мата. Тудың сабының тұсында ұлттық өрнек тік жолақ түрінде нақышталған. Күн, оның шұғыласы, қыран және ұлттық өрнек бейнесі алтын түстес. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік туының авторы – Қазақстанның еңбек сіңірген өнер қайраткері Шәкен Ниязбеков. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік елтаңбасы – дөңгелек нысанды және көгілдір түс аясындағы шаңырақ түрінде бейнеленген, шаңырақты айнала күн сәулесіндей тарап уықтар шаншылған. Шаңырақтың оң жағы мен сол жағында аңыздардағы қанатты пырақтар бейнесі орналастырылған. Жоғарғы бөлігінде – бес бұрышты көлемді жұлдыз, ал төменгі бөлігінде «Қазақстан» деген жазу бар. Жұлдыздың, шаңырақтың, уықтардың, аңыздардағы қанатты пырақтардың бейнесі, сондай-ақ «Қазақстан» деген жазу – алтын түстес. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік елтаңбасының авторлары – белгілі сәулетшілер Жандарбек Мәлібеков пен Шот-Аман Уәлиханов. Мемлекеттін әнұран. Әннің авторы Шәмші Қалдаяқов, сөзін жазғандар: Жұмекен Нәжімеденов, Нұрсұлтан Назарбаев.
Ақорда. Президент резиденциясы ғимаратындағы Мемлекеттік рәміздер.
Қазақстанның Мемлекеттік Туы халықаралық жиындарда еліміздің бет бейнесін айқындайды.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Гимін орындау сәті
Сергіту сәті «Туған жер» әні ЕБҚ
«Қазақстан Республикасының Мемлекеттік символын» қолдану тәртібі Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздер туралы Заңында жазылған. 2-тапсырма. Суреттерді пайдаланып, Қазақстанның Мемлекеттік рәміздерін қандай жағдайларда қолданатынын айтып бер. 3-тапсырма. Дәптермен жұмыс. Сөйлемді толықтырып дәптеріңе жаз. «Рәміздер – біздің елімізді дүниежүзіне __________________________________________________________________________ 2.Өз еліңнің Гимнін естіген кезде қандай сезімде болдың? 3.Тек мемлекеттік ғана емес, жеке қаланы да танытатын елтаңбалар болды. Оны зерттеп көр. 4.Өз облысыңның елтаңбасы қандай? |
Мәтінді түсініп оқиды.
Мемлеттік рәміздер туралы айтады.
Сұрақтарға жауап береді. .
Шығарма жазады.
Салтанатты іс-шараларда көтерілетін рәміздер туралы айтады
Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді.
Қазақстанның Мемлекеттік рәміздерін қандай жағдайларда қолданатынын айтып береді |
Дескриптор: 1. Мәтінді түсініп оқиды.1б
ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын!
Дескриптор: 1.Мемлеттік рәміздер туралы айтады.1б 2.Әнұранның авторын айтады.1б 3.Тудың авторын айтады.1б 4.Елтаңбаның авторын айтады.1б
Дескриптор: 1.Ақорда туралы білетінін айтады.1б 2.Өз ойын жүйелі жеткізеді.1б
Дескриптор: 1.Рәміздерді қай кезде қолданатынын айтады.1б Дескриптор: 1.Әнұранды орындағанда қандай сезімде болғандарын айтады.1б 2.Өз облысымыздың елтаңбасын айтады.1б
|
Оқулық
сурет
Дәптер. |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут
1мин
2мин |
IV.Сабақты қорытындылау: Мемлекетті рәміздерді ата. Оны қалай құрметтейсің? (оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу): -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе? Үй тапсырма . Мәтінді түсініп оқы. Оқушылардың білімін бағалау Рефлексия
|
Сұрақтарға жауап береді.
Үй тапсырмасын жазады.
Өздері кері байланыс жасайды. |
Балдар жиынтығын қою
|
|
||
шағым қалдыра аласыз


















