|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
|
Пәні: |
дүниетану |
||||
|
Бөлім: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: 2 |
|
||||
|
Тақырыбы |
16. Көліктегі қауіпсіздік |
||||
|
Оқу мақсаты |
2.1.4.4 қоғамдық көліктегі өзін-өзі ұстау ережелерін түсіндіру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар қоғамдық көліктегі өзін-өзі ұстау ережелерін түсінеді |
||||
|
Құндылықтар |
өз құқықтары мен міндеттерін білу, әдеп нормаларын ұстану, сыныптағы және мектептегі мінез-құлық ережелерін сақтау; |
||||
|
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 2 минут |
I.Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Күн жарығын алақанға саламын Жүрегіме басып ұстай қаламын Ізгі, әрі нәзік, жарық мейірімді Болып кетер сонда менің жан-жағым! |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады |
Жарайсыңдар! |
|
|
|
4 минут
2минут |
II. Үй тапсырмасын сұрау Мәтінді түсініп оқы. Өткен сабақты пысықтау. Фри әдісі
|
Түсінік айтады
Сұрақтарға жауап береді. Өз ойларын айтады. |
Ауызша мадақтау
Жарайсың! |
сурет
|
|
|
Сабақтың ортасы 2минут Білу. 4минут
Түсіну 7минут
2минут
3минут
3минут
4минут
4минут
2минут
|
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. III. Жаңа тақырып. 1-тапсырма. Бұл қандай көлік деп ойлайсың? Қоғамдық көлікте қандай әдеп ережелерін сақтау керек?
Білу және түсіну Оқулықпен жұмыс. Мәтінді түсініп оқиды. Сергіту сәті Бойды сергек тік ұста, Емін-еркін тыныста. Оң қолыңды соз алға, Қол ұшына қарағын. Үшбұрыш сыз ауада, Сол қол босқа тұрмасын, Шеңбер жасап тынбасын.
ЕБҚ 1.Қоғамдық көлікке мінесің ба? 2.Өзіңді қоғамдық көлікте қалай ұстайсың?
2-тапсырма. Қоғамдық көлікте өзіңді әдепті ұстау неліктен маңызды? Өйткені қоғамдық жерде адамдар өте көп болады, адам қай кезде болмасын өзін мәдениетті ұстау қажет. 3-тапсырма. Көліктердің қандай ұқсастығы мен айырмашылығы бар? Ұшақ пен пойызды қоғамдық көлікке жатқызуға бола ма? Ұшақ ұшады, ал пойыз жүреді. Ұшақ та, пойыза қоғамдық көлікке жатады. Өйткені оларға көптеген адамдар отырады.
4-тапсырма. Суреттегі белгілер нені білдіреді? Олар қандай қоғамдық көліктерде кездеседі?
5-тапсырма. Ұшақ пен пойызда балалар неліктен ересектермен бірге жүруі керек. Яғни, кәмелет жасқа толмаған балалар ата-анасымен бірге жүреді. Қоғамдық көлікте жүру ережесін құрастыр. Оларды қалай топтастыруға болады. Тағы қандай белгілер ұсынар едің? |
Суреттегі көлік түрлерін атайды.
Мәтінді түсініп оқиды
Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді
сұрақтарға жауап береді.
сұраққа жауап беріп, өз ойларын айтады.
|
Дескриптор: 1.Көліктің түрін атайды.1б 2.Қоғамдық көлікте әдеп ережені сақтау керектігін айтады. 1б Дескриптор: 1.Мәтінді түсініп оқиды.1б
Дескриптор: Қоғамдық көлікте әдепті ұстаудың маңызын айтады.1б
Дескриптор: Көліктердің ұқсастығы мен айырмашылығын атайды.1б
Дескриптор: 1.Суреттегі шартты белгілерді атайды.1б 3.Өз ойын айтады.1б Дескриптор: 1.Қоғамдық көлікте жүру ережесін құрастырады.1б 2.Оларды топтастырады.1б |
Оқулық
|
|
|
Сабақтың соңы 3 минут
1мин
2мин |
IV.Сабақты қорытындылау: 1. Бүгін қандай жаңа ақпаратпен таныс болдың? (оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу): -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе? Бұл сабақта қандай жаңа білім алдың Үй тапсырма . Мәтінді түсініп оқы. Оқушылардың білімін бағалау Рефлексия БББ кестесі |
Сұрақтарға жауап береді. Үй тапсырмасын жазады.
Өздері кері байланыс жасайды. |
Дескриптор: 1.сұраққа жауап беріп, өз ойларын айтады.1б
Балдар жиынтығын қою
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дүниетану.Көліктегі қауіпсіздік.2 сынып
Дүниетану.Көліктегі қауіпсіздік.2 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
|
Пәні: |
дүниетану |
||||
|
Бөлім: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: 2 |
|
||||
|
Тақырыбы |
16. Көліктегі қауіпсіздік |
||||
|
Оқу мақсаты |
2.1.4.4 қоғамдық көліктегі өзін-өзі ұстау ережелерін түсіндіру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар қоғамдық көліктегі өзін-өзі ұстау ережелерін түсінеді |
||||
|
Құндылықтар |
өз құқықтары мен міндеттерін білу, әдеп нормаларын ұстану, сыныптағы және мектептегі мінез-құлық ережелерін сақтау; |
||||
|
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 2 минут |
I.Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Күн жарығын алақанға саламын Жүрегіме басып ұстай қаламын Ізгі, әрі нәзік, жарық мейірімді Болып кетер сонда менің жан-жағым! |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады |
Жарайсыңдар! |
|
|
|
4 минут
2минут |
II. Үй тапсырмасын сұрау Мәтінді түсініп оқы. Өткен сабақты пысықтау. Фри әдісі
|
Түсінік айтады
Сұрақтарға жауап береді. Өз ойларын айтады. |
Ауызша мадақтау
Жарайсың! |
сурет
|
|
|
Сабақтың ортасы 2минут Білу. 4минут
Түсіну 7минут
2минут
3минут
3минут
4минут
4минут
2минут
|
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. III. Жаңа тақырып. 1-тапсырма. Бұл қандай көлік деп ойлайсың? Қоғамдық көлікте қандай әдеп ережелерін сақтау керек?
Білу және түсіну Оқулықпен жұмыс. Мәтінді түсініп оқиды. Сергіту сәті Бойды сергек тік ұста, Емін-еркін тыныста. Оң қолыңды соз алға, Қол ұшына қарағын. Үшбұрыш сыз ауада, Сол қол босқа тұрмасын, Шеңбер жасап тынбасын.
ЕБҚ 1.Қоғамдық көлікке мінесің ба? 2.Өзіңді қоғамдық көлікте қалай ұстайсың?
2-тапсырма. Қоғамдық көлікте өзіңді әдепті ұстау неліктен маңызды? Өйткені қоғамдық жерде адамдар өте көп болады, адам қай кезде болмасын өзін мәдениетті ұстау қажет. 3-тапсырма. Көліктердің қандай ұқсастығы мен айырмашылығы бар? Ұшақ пен пойызды қоғамдық көлікке жатқызуға бола ма? Ұшақ ұшады, ал пойыз жүреді. Ұшақ та, пойыза қоғамдық көлікке жатады. Өйткені оларға көптеген адамдар отырады.
4-тапсырма. Суреттегі белгілер нені білдіреді? Олар қандай қоғамдық көліктерде кездеседі?
5-тапсырма. Ұшақ пен пойызда балалар неліктен ересектермен бірге жүруі керек. Яғни, кәмелет жасқа толмаған балалар ата-анасымен бірге жүреді. Қоғамдық көлікте жүру ережесін құрастыр. Оларды қалай топтастыруға болады. Тағы қандай белгілер ұсынар едің? |
Суреттегі көлік түрлерін атайды.
Мәтінді түсініп оқиды
Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді
сұрақтарға жауап береді.
сұраққа жауап беріп, өз ойларын айтады.
|
Дескриптор: 1.Көліктің түрін атайды.1б 2.Қоғамдық көлікте әдеп ережені сақтау керектігін айтады. 1б Дескриптор: 1.Мәтінді түсініп оқиды.1б
Дескриптор: Қоғамдық көлікте әдепті ұстаудың маңызын айтады.1б
Дескриптор: Көліктердің ұқсастығы мен айырмашылығын атайды.1б
Дескриптор: 1.Суреттегі шартты белгілерді атайды.1б 3.Өз ойын айтады.1б Дескриптор: 1.Қоғамдық көлікте жүру ережесін құрастырады.1б 2.Оларды топтастырады.1б |
Оқулық
|
|
|
Сабақтың соңы 3 минут
1мин
2мин |
IV.Сабақты қорытындылау: 1. Бүгін қандай жаңа ақпаратпен таныс болдың? (оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу): -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе? Бұл сабақта қандай жаңа білім алдың Үй тапсырма . Мәтінді түсініп оқы. Оқушылардың білімін бағалау Рефлексия БББ кестесі |
Сұрақтарға жауап береді. Үй тапсырмасын жазады.
Өздері кері байланыс жасайды. |
Дескриптор: 1.сұраққа жауап беріп, өз ойларын айтады.1б
Балдар жиынтығын қою
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
















