|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Күні: |
25.11.2024 |
|
|
Сынып: 1 сынып |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Дұрыс тамақтану денсаулық кепілі» «Төтенше жағдай туындаған кезде жедел қызметтерге қоңырау шалу» |
|
|
Мақсаты |
Оқушыларға дұрыс тамақтанудың маңызын түсіндіру. Пайдалы азық-түліктер тізімін көрсету арқылы пайдалы ас қабылдауларын әдетке айналдыруға ықпал ету. Төтенше жағдай болғанда қандай номірге хабарласу керектігін үйрету. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу: Сәлем, алтын күн
нұры, Біз бастаймыз бірлікте, «Дүкенші» әдісі арқылы оқушылармен достық шеңберін құру Оқушылар сатып алушы. Сынып жетекшісі дүкенші денсаулыққа пайдалы азық-түліктерді таратады. Сұрақ жауап алаңы:
Топқа бөлу: Назарларыңызға жемістер мен көкеністердің суреті бар карточкалар ұсынамын. Екі карточканың типіне қарай екі топқа бірігейік .
Сабақ тақырыбын ашатын видео көрсету: «Дұрыс тамақтану денсаулық кепілі» видео
|
Оқушылар азық түліктер типіне қарай бөлек-бөлек шеңбер құрады.
Оқушылар карточкаларды таңдап орындарына отырады
Видеоны мұқият қарайды |
|
Азық-түліктер қиындысы
Жемістер Көкеністер
https://t.me/c/1617407810/3194 |
|
Сабақтың ортасы |
Топтық жұмыс Мен дүкенші болсам 1-Топ: «Дүкенімдегі азық түліктер тізімі мынадай болар еді» сурет салады
2- топ: «Мен фаст фуд жегенді ұнатамын» фаст фудтың зияны туралы не білесің тақырыбында ашық микрофон
Топтық жұмыста топтың барлық мүшесі қамтылады |
Оқушылар өздерін дүкенші рөлінде сезініп дүкен сөресін сурет салу арқылы толықтырады .
Фаст фуд туралы білімдерімен бөліседі |
|
Ақ қағаз
Микрофон |
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: Дүкендерден аламын пайдалы азық Тәтті менен газдалған су алмаймын
Тек пайдалы азықты мен таңдаймын Ақша шаблондарды тарату |
Жинаған ақшаларына не алатындарын айтады |
|
Ақша шаблон |
|
Қауіпсіздік сабағы 10 мин |
Төтенше қызмет нөмірлері Қазақстандағы төтенше жағдайлар кезінде хабарласуға болатын негізгі нөмірлер:
Бұл нөмірлерді білген жөн, өйткені төтенше жағдайларда уақытты жоғалтпау өте маңызды. Әрдайым осы нөмірлерді жаттап алғаныңыз дұрыс! |
Оқушылар төтенше қызмет нөмірлерінің маңыздылығын ситуациялық сұрақтарға жауап беру арқылы түсінеді. |
|
Презентация |
|
Сабақтың соңы |
Оқушылар біз бүгін сіздермен қоғамдасғы өте өзекті екі тақырыппен таныстық, ой бөлісіп, пікір алмастық. Бүгінгі сынып сағатынан алған білімдеріңіз өмірлік азық болады деп тілеймін . Сабақтың басында қолданған «Дүкенші» әдісімізбен сабағымызды аяқтайық. |
Жинаған азық түліктерін бір біріне беру арқылы сабақтан алған әсерлерімен бөліседі |
|
Жемістер мен көкеністер қимасы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Дұрыс тамақтану денсаулық кепілі» «Төтенше жағдай туындаған кезде жедел қызметтерге қоңырау шалу»
«Дұрыс тамақтану денсаулық кепілі» «Төтенше жағдай туындаған кезде жедел қызметтерге қоңырау шалу»
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Күні: |
25.11.2024 |
|
|
Сынып: 1 сынып |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Дұрыс тамақтану денсаулық кепілі» «Төтенше жағдай туындаған кезде жедел қызметтерге қоңырау шалу» |
|
|
Мақсаты |
Оқушыларға дұрыс тамақтанудың маңызын түсіндіру. Пайдалы азық-түліктер тізімін көрсету арқылы пайдалы ас қабылдауларын әдетке айналдыруға ықпал ету. Төтенше жағдай болғанда қандай номірге хабарласу керектігін үйрету. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу: Сәлем, алтын күн
нұры, Біз бастаймыз бірлікте, «Дүкенші» әдісі арқылы оқушылармен достық шеңберін құру Оқушылар сатып алушы. Сынып жетекшісі дүкенші денсаулыққа пайдалы азық-түліктерді таратады. Сұрақ жауап алаңы:
Топқа бөлу: Назарларыңызға жемістер мен көкеністердің суреті бар карточкалар ұсынамын. Екі карточканың типіне қарай екі топқа бірігейік .
Сабақ тақырыбын ашатын видео көрсету: «Дұрыс тамақтану денсаулық кепілі» видео
|
Оқушылар азық түліктер типіне қарай бөлек-бөлек шеңбер құрады.
Оқушылар карточкаларды таңдап орындарына отырады
Видеоны мұқият қарайды |
|
Азық-түліктер қиындысы
Жемістер Көкеністер
https://t.me/c/1617407810/3194 |
|
Сабақтың ортасы |
Топтық жұмыс Мен дүкенші болсам 1-Топ: «Дүкенімдегі азық түліктер тізімі мынадай болар еді» сурет салады
2- топ: «Мен фаст фуд жегенді ұнатамын» фаст фудтың зияны туралы не білесің тақырыбында ашық микрофон
Топтық жұмыста топтың барлық мүшесі қамтылады |
Оқушылар өздерін дүкенші рөлінде сезініп дүкен сөресін сурет салу арқылы толықтырады .
Фаст фуд туралы білімдерімен бөліседі |
|
Ақ қағаз
Микрофон |
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: Дүкендерден аламын пайдалы азық Тәтті менен газдалған су алмаймын
Тек пайдалы азықты мен таңдаймын Ақша шаблондарды тарату |
Жинаған ақшаларына не алатындарын айтады |
|
Ақша шаблон |
|
Қауіпсіздік сабағы 10 мин |
Төтенше қызмет нөмірлері Қазақстандағы төтенше жағдайлар кезінде хабарласуға болатын негізгі нөмірлер:
Бұл нөмірлерді білген жөн, өйткені төтенше жағдайларда уақытты жоғалтпау өте маңызды. Әрдайым осы нөмірлерді жаттап алғаныңыз дұрыс! |
Оқушылар төтенше қызмет нөмірлерінің маңыздылығын ситуациялық сұрақтарға жауап беру арқылы түсінеді. |
|
Презентация |
|
Сабақтың соңы |
Оқушылар біз бүгін сіздермен қоғамдасғы өте өзекті екі тақырыппен таныстық, ой бөлісіп, пікір алмастық. Бүгінгі сынып сағатынан алған білімдеріңіз өмірлік азық болады деп тілеймін . Сабақтың басында қолданған «Дүкенші» әдісімізбен сабағымызды аяқтайық. |
Жинаған азық түліктерін бір біріне беру арқылы сабақтан алған әсерлерімен бөліседі |
|
Жемістер мен көкеністер қимасы |
шағым қалдыра аласыз













