Сабақтың
тақырыбы:
Дұрыс тамақтану
қағидалары
|
Мұғалімнің
аты-жөні: Шынтемирова
Зәуре
Күні: 27.02.2018
жыл
|
СЫНЫП: 7
«б»
|
Қатысқан оқушылар саны:
24
|
Қатыспаған оқушылар саны:
0
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаттары
|
7.Т/А3. Тыңдалған
мәтіннің мазмұнын түсіну, ұсынылған ақпарат бойынша факті мен
көзқарасты ажырата білу.
|
Сабақ
нәтижесі:
|
Оқушылардың
барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша
тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап
береді.
Оқушылардың
көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты бірлесе
орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша
үлестірме ресурстармен жұмыс
жасайды.
Оқушылардың
кейбіреуі мынаны орындай алады:
Оқулықтан тыс берілген қосымша
тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен
дәлелдер келтіре алады.
|
Бағалау
критерийі
|
-
Тыңдалған мәтіннің
мазмұнын түсінеді
-
Ұсынылған ақпарат
бойынша факті мен көзқарасты
ажыратады
-
Шылауды түрлеріне
қарай ажыратады
-
Сөйлеу тіліндегі
интонация , кідіріс, екпіннің мәнін түсініп
қолданады
|
Тілдік
құзіреттілік
|
Дұрыс тамақтану
қағидалары
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге
арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар,
топтық тапсырмалар, кері байланыс,
стикер.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап, әңгімелеу,
түсіндіру, ойын, көрнекілік.
Рефлексия.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Музыка, қазақ
тілі.
|
Алдыңғы
оқу
|
Достық
|
Сабақтың
жоспары
|
Жоспарланған уақыт
|
Сабақ барысы
:
|
Бағалау
түрлері
|
Басталуы
5
минут
|
О қушылармен амандасу,
оларды түгендеу, дәптерлеріне бүгінгі күнді
жазғызу.
Қ
ызығушылықты ояту.Топқа
бөліну.
Оқушыларға қиынды
суреттер беріледі, сол суреттерді сәйкестендіріп құрастыру керек.
Құрастырылған сурет бойынша топ болып
бөлінеді.
Сабақтың тақырыбы,
мақсаты
хабарланады.
|
Топқа
бірігу
|
Жаңа
білім
15
минут
|
1 – тапсырма:
Оқылым
Мәтінді оқу , түйінді
сөздермен
қорытындылау
Әдеби тіл
нормасы
1. Шылау дегеніміз
не?
2. Шылаудың түрлері
қандай?
3. Жалғаулық шылау қандай
жұрнақтар арқылы
жасалады?
4. Мысалдар
келтір
|
Оқулық,
мәтіндер.
|
Ортасы
10
минут
|
2 – жаттығу Оқылым
мәтінінен жалғаулық шылауларды табу түрлеріне
ажырату
3 – жаттығу Көп
нүктенің орнына жалғаулық шылаулардың тиістісін қойып
жаз
Тыңдалым және
айтылым
Құнарлы тағамдарды
мөлшерден көп тұтынудың нәтижесі қандай болады? Оқушылар өз пікірін
білдіреді
Сұхбат
«Үш қадамды сұхбат»
әдісі
|
Оқулық,қабырғаға
ілінген ватмандар, түрлі-түсті
маркерлер
|
Аяқталуы
Сабақты
бекіту
5
минут
Бағалау
|
Сабақтың соңында оқушылар
ПОПС формуласы арқылы ой түйін
жасайды.
Дескриптор:
-
Тыңдалған мәтіннің мазмұнын
түсінді
-
Ұсынылған ақпарат бойынша
факті мен көзқарасты
ажыратады
-
Шылауды түрлеріне қарай
ажыратты
-
Сөйлеу тіліндегі интонация ,
кідіріс, екпіннің мәнін түсініп
қолданады
|
Попс
формуласы
|
Кері
байланыс
5
минут
|
|
Кері байланыс
кемесі
|
Қосымша
ақпарат
|
Саралау – Сіз
қосымша
көмек
көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?
Сіз
қабілеті
жоғары
оқушыларға
тапсырманы
күрделендіруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау -
Оқушылардың
үйренгенін
тексеруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық
байланыс
Қауіпсіздік жəне
еңбекті
қорғау
ережелері
АКТ-мен
байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
|
|
|
|
Рефлексия
Сабақ /
оқу
мақсаттары
шынайы
ма?
Бүгін
оқушылар
не
білді?
Сыныптағы
ахуал
қандай
болды?
Мен
жоспарлаған
саралау
шаралары
тиімді болды
ма?
Мен
берілген
уақыт
ішінде
үлгердім бе?
Мен
өз
жоспарыма
қандай
түзетулер
енгіздім
жəне
неліктен?
|
Төмендегі бос
ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді
жазыңыз.
Сол ұяшықтағы
Сіздің сабағыңыздың тақырыбына
сəйкес
келетін сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
Қорытынды
бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды
да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды
(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе
жекелеген оқушылар туралы менің келесі
сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не
білдім?
|