Дыбыстар мен әріптер.

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Дыбыстар мен әріптер.

Материал туралы қысқаша түсінік
Сөйлемді жазумен үйлестір
Материалдың қысқаша нұсқасы

Әңгіме оқимын. Сөйлем. (1 сынып)

Ашық сабақтар SauleErm06.06.20170115800



САБАҚ: Сауат ашу



Мектеп: Ә.Жангелдин атындағы орта мектеп



Күні: 24.04.2017



Мұғалімнің аты-жөні: Ермагамбетова Сауле Максимовна



Сынып: 1 «Ә»



Қатысқандар саны:



Қатыспағандар саны:



Сабақтың тақырыбы



Әңгіме оқимын. Сөйлем.



Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)



1.1.1.1 тыңдау барысында тілдік бірліктерді (сөйлеу, сөз, сөйлем, мәтін) ажырату, тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну



1.1.2.1 мұғалімнің көмегімен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау



1.1.3.1 мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау



1.1.4.1 мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау



1.1. 9.3 сөздің буыннан тұратынын түсіну және сөздегі буын санын анықтау



1.2.1.1 сөз/сөйлем сызбасын оқу.



1.2.5.1 мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя білу немесе оқығаны бойынша қойылған сұраққа жауап беру (мұғалім көмегімен)



1.2.1.2 оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу



1.2.9.1 әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру



1.3.3.1 мұғалім көмегімен мәтінге суреттер, сызбалар арқылы жоспар құрып, оған ат (тақырып) қою



1.3. 8.1 жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу.



1.3.11.1 сөйлемді бас әріппен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қою



Сабақтың мақсаттары



Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.



Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.



Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.



Жетістік критерийлері



Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.



Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.



Құндылықтарды дарыту



Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.



Сабақ барысы



Сабақтың жоспарланған кезеңдері



Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет



Ресурстар



Сабақтың басы



Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру



5 минут



Шырылдады қоңырау



Біз сабақты бастаймыз.



Партамызға отырып,



Өзара көз тастаймыз.



Жаңа білім алуға,



Алға қадам жасаймыз.





Шаттық шебері











Сабақтың ортасы



8 минут







Ертегіні оқу.



Сұрақтар:



Ертегі не туралы?

Ертегіні өзің ары қарай жалғастырып көр.

Бүгінгі сабағымыз ерекше болмақ. Балалар, сіздер білесіздер бауырсақ ертегісінің соңында түлкі бауырсақты жеп қояды. Ал бүгін біз Бауырсақпен бірге саяхатқа шығамыз. Барлық қиындықтарды бірге жеңіп, Бауырсақта құтқарып қалуымыз керек. Ол үшін біздерге берілген тапсырмаларды дұрыс орындауымыз керек.

Сонымен балалар, алдымен қоянға кім кезігеді?

Олай болса, Қоянның тапсырмаларына назар аударайық.

2-жаттығу



Мәтіндегі қарамен берілген сөйлемдерді көшіріп жаз.



СӨЙЛЕМ АЯҚТАЛҒАН БІР ОЙДЫ БІЛДІРЕДІ. СӨЙЛЕМНІҢ БІРІНШ СӨЗІ БАС ӘРІПТЕН БАСТАЛЫП ЖАЗЫЛАДЫ. СӨЙЛЕМЕН СОҢ НЕ НҮКТЕ. НЕ СҰРАҚ БЕЛГІСІ? НЕ ЛЕП БЕЛГІСІ ! ҚОЙЫЛАДЫ.



Қоянның тағы бір тапсырмасы сіздерге берілген сөздерді буынға дұрыс бөлуіңіз керек.



Енді домалап келе жатқан Қоян Қасқырға жолығады?

Қасқыр тапсырмалары



3-жаттығу. Көркем жазу минуты



Жұптық тапсырма. Берілген сөздерді дұрыс тасымалдау.



Қасқырдан құтылып кеттік.





Таныстырылым, оқулықпен жұмыс



Сергіту сәті



1 минут



Орнымыздан тұрамыз,



Алақанды ұрамыз.



Бiр отырып, бiр тұрып,



Тез шынығып аламыз.



Сергіту сәтіне арналған жинақ



Аяқталуы



16 минут





Қызықты тапсырма



8 минут



Аю келеді қорбаңдап. Аюдың тапсырмаларына назар аударайық.



4-жаттығу



Сөйлемдерді тиісті дауыс ырғағымен оқы және суретпен сәйкестендір.



6-жаттығу



Төмендегі сөздерді сөйлескенде пайдаланып көр.



Ас болсын!



Ауыз тиіңіз!



Дәм алыңыз!



Аюдан да аман қалды Бауырсақ.



Ал ендігі кезек Түлкінікі.



Мұқият тыңдаймыз. Ребусты шеш. Шешуіндегі сөз туралы білетініңді айт.



5-жаттығу



Сызбаға сәйкес сөйлемдер құрап жаз.









Оқулық, дәптерлер.





Сабақтың соңы



2 минут





Рефлексия



Бүгінгі сабақта қандай көңіл-күйде болдың?



Саған сабақ ұнады ма?



Қай жері үнады?



Қай тапсырманы орындау қиындық келтірді?







Смайликтер



Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?





Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?





Пәнаралық байланыс



Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

АКТ

Құндылықтармен байланыс (тәрбие)



Қолдау көрсету.



Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.





Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)





Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
01.03.2021
418
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі