Тексерілді:
|
§ 11. Дыбысты жазу және ойнату |
Мектеп: «Достық» ж.о.м |
||||||
|
Күні: 07-08.11.2018ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Ширинбекова Ж.М |
||||||
|
Сынып: 3 «Б,B» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Оқыту мақсаттары |
3.1.1.1 - енгізу (тінтуір пернетақта) және шығару құрылғыларын (монитор мен принтер) ажырату; 3.1.2.1 - компьютерлік программалар қолданушының міндеттерін шешу үшін қажет екенін түсіндіру; 3.1.3.1 - цифрлық құрылғылармен жұмыс жасауда қауіпсіздік техникасының негізгі ережелерін сақтау; |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар үшін: Дыбыстыық ақпарат, дыбысты жазу, ойнату ұғымымен танысады.Цифрлық қрылғылармен жұмыс жасауда қауіпсіздік технткасының негізгі ережелерін білуге дағдылану. |
||||||
|
Көптеген оқушылар үшін: Дыбысты жазу, есту құрылғыларымен танысады, дыбыс жазу программасының мүмкіндіктерін үйренеді. |
|||||||
|
Кейбір оқушылар үшін: Практкалық жұмыс жасау барысында дыбыс жазу программасын қолдану, қызметтерін білу. |
|||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады Пәндік лексика және терминология:дыбысты жазу - запись - recording |
||||||
|
Диалог/жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы: Дыбысты жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Дыбысты жазу программасындағы сөздер мен тіркестермен танысу. |
|||||||
|
Тірек білім, білік, дағдылар |
Компьютердің енгізу және шығару құрылғыларын біледі. Техника қауіпсіздік ережелерімен танысады. |
||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекет |
Қосымша ресурстар |
|
||||
|
Басталуы Білу |
Психологиялық ахуал орнау. "Ақ бет" әдісі мен ілініп тұрған ақ қағазға немесе ақ тақта бетіне осы саббаққа дейінгі алған білімдері бойынша кілт сөздер жазу. "Суреттер сөйлейді" әдісі арқылы тақырыпты ашады. Бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай болуы мүмкін деп ойлайсыңдар? Мұғалім толықтырып, сабақтың мақсатымен таныстырады. Колонка, дыбыс атауларымен топтастыру. "Сиқырлы конверт"әдісі ір топқа тапсырма салынған конверт ұсынылады / топтық жұмыс / 1. Дыбыстың қандай түрлері болады? 2. Дыбысты жазу үшін қандай құрылғылар қажет? 3. жазылған дыбысты қалай сақтаймыз? 4. Дыбыс файылының кеңейтілімі қандай№ Топтар бірін - бірі смайлик арқылы бағалайды. |
Алдын ала дайындалған жаңбыр, жел, найзағай дыбысттары жазылған файлдар. |
|
||||
|
Негізгі бөлім Түсіну
Қолдану |
Екі топқа "Ассоциация" әдісі арқылы берілген тапсырма бойынша топтастыру / топтық жұмыс / І топ. 1. Не себепті дыбыстар, табиғи және жасанды болып бөлінеді? ІІ топ 2. Дыбс Ыстарды жазғанда микрофон мен дыбыс колонкасы не үшін қажет? Топтар бір -бірін "бас бармақ" арқылы бағалайды Оқушылар дискідегі тапсырмаларды орындайды / жеке жұмыс / "Ауа райы" арқылы өзін - өзі бағалау. |
«Табиғи және жасанды дыбыс.mp4» файлын мұғалім интернетті пайдаланып өзі алдын ала дайындайды. |
|
||||
|
Аяқталуы |
Білгеніңді жинақтап, жаз /жеке жүмыс / Оқушылар жұмыс дәптеріндегі тапсырмаларды орындайды / жеке жұмыс / |
|
|
||||
|
Рефлексия |
Не білдім? Не қызық болды? Үйден жасап көремін. |
||||||
|
Ү |
Дыбысты жазу және ойнату
|
||||||
|
0 |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген кезеңінде қолданыла алады. |
Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз |
Денсаулық сақтау технологиял ары. Сергіту сәттері мен белсенді іс- әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылат ын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары. |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
|
||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дыбысты жазу және ойнату
Дыбысты жазу және ойнату
Тексерілді:
|
§ 11. Дыбысты жазу және ойнату |
Мектеп: «Достық» ж.о.м |
||||||
|
Күні: 07-08.11.2018ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Ширинбекова Ж.М |
||||||
|
Сынып: 3 «Б,B» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Оқыту мақсаттары |
3.1.1.1 - енгізу (тінтуір пернетақта) және шығару құрылғыларын (монитор мен принтер) ажырату; 3.1.2.1 - компьютерлік программалар қолданушының міндеттерін шешу үшін қажет екенін түсіндіру; 3.1.3.1 - цифрлық құрылғылармен жұмыс жасауда қауіпсіздік техникасының негізгі ережелерін сақтау; |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар үшін: Дыбыстыық ақпарат, дыбысты жазу, ойнату ұғымымен танысады.Цифрлық қрылғылармен жұмыс жасауда қауіпсіздік технткасының негізгі ережелерін білуге дағдылану. |
||||||
|
Көптеген оқушылар үшін: Дыбысты жазу, есту құрылғыларымен танысады, дыбыс жазу программасының мүмкіндіктерін үйренеді. |
|||||||
|
Кейбір оқушылар үшін: Практкалық жұмыс жасау барысында дыбыс жазу программасын қолдану, қызметтерін білу. |
|||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады Пәндік лексика және терминология:дыбысты жазу - запись - recording |
||||||
|
Диалог/жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы: Дыбысты жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Дыбысты жазу программасындағы сөздер мен тіркестермен танысу. |
|||||||
|
Тірек білім, білік, дағдылар |
Компьютердің енгізу және шығару құрылғыларын біледі. Техника қауіпсіздік ережелерімен танысады. |
||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекет |
Қосымша ресурстар |
|
||||
|
Басталуы Білу |
Психологиялық ахуал орнау. "Ақ бет" әдісі мен ілініп тұрған ақ қағазға немесе ақ тақта бетіне осы саббаққа дейінгі алған білімдері бойынша кілт сөздер жазу. "Суреттер сөйлейді" әдісі арқылы тақырыпты ашады. Бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай болуы мүмкін деп ойлайсыңдар? Мұғалім толықтырып, сабақтың мақсатымен таныстырады. Колонка, дыбыс атауларымен топтастыру. "Сиқырлы конверт"әдісі ір топқа тапсырма салынған конверт ұсынылады / топтық жұмыс / 1. Дыбыстың қандай түрлері болады? 2. Дыбысты жазу үшін қандай құрылғылар қажет? 3. жазылған дыбысты қалай сақтаймыз? 4. Дыбыс файылының кеңейтілімі қандай№ Топтар бірін - бірі смайлик арқылы бағалайды. |
Алдын ала дайындалған жаңбыр, жел, найзағай дыбысттары жазылған файлдар. |
|
||||
|
Негізгі бөлім Түсіну
Қолдану |
Екі топқа "Ассоциация" әдісі арқылы берілген тапсырма бойынша топтастыру / топтық жұмыс / І топ. 1. Не себепті дыбыстар, табиғи және жасанды болып бөлінеді? ІІ топ 2. Дыбс Ыстарды жазғанда микрофон мен дыбыс колонкасы не үшін қажет? Топтар бір -бірін "бас бармақ" арқылы бағалайды Оқушылар дискідегі тапсырмаларды орындайды / жеке жұмыс / "Ауа райы" арқылы өзін - өзі бағалау. |
«Табиғи және жасанды дыбыс.mp4» файлын мұғалім интернетті пайдаланып өзі алдын ала дайындайды. |
|
||||
|
Аяқталуы |
Білгеніңді жинақтап, жаз /жеке жүмыс / Оқушылар жұмыс дәптеріндегі тапсырмаларды орындайды / жеке жұмыс / |
|
|
||||
|
Рефлексия |
Не білдім? Не қызық болды? Үйден жасап көремін. |
||||||
|
Ү |
Дыбысты жазу және ойнату
|
||||||
|
0 |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген кезеңінде қолданыла алады. |
Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз |
Денсаулық сақтау технологиял ары. Сергіту сәттері мен белсенді іс- әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылат ын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары. |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
|
||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||
шағым қалдыра аласыз













