Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: ІІІ бөлім Әлемнің жеті кереметі. |
Мектеп: |
||||||||
|
Күні: 10.10.18 ж |
Мұғалімі: |
||||||||
|
Сынып: 6 |
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Египет пирамидалары |
||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
6.2.1.1 мәтіннен негізгі және қосымша, детальді ақпаратты анықтау, түсіндіру; 6.4.1.1 тақырып бойынша жеке сөздер, бірге,бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазу; |
||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Бaрлық oқушылaр oрындaй aлaды: мәтіннен негізгі және қосымша, детальді ақпаратты анықтайды, бірге, бөлек жазылатын сөздерді біледі. |
||||||||
|
Oқушылaрдың көпшiлiгi oрындaй aлaды: әр түрлі жанрдағы мәтіндерді жазу үшін құрылымын ескере отырып, қарапайым жоспар құра алады, біріккен сөздерді анықтайды. |
|||||||||
|
Кeйбiр oқушылaр oрындaй aлaды: қосымша деректерді пайдалана отырып, эссе жаза алады, біріккен сөздерді құрамына қарай талдай біледі; |
|||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Білім алушы
|
||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар орындай алады: біріккен сөздерді анықтай біледі; Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: сөздік құрам,күрделі сөздер,саркофаг- мәйіт салынатын табыт. Известняк тас- әк тас. Диалог пен жазылымға пайдалы тіркестер: дүниежүзілік мәдени дамуға үлес, төртбұрышты пирамиданың биіктігі 147 метр, Шығармадағы тірек сөздер: Хеопс және Джосер пирамидалары,саркофаг,аңыздар,ғалымдардың таңғалысы, |
||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Орта деңгей дағдылары |
||||||||
|
Сабақта қамтылатын құндылықтар |
Әлемдік өркениет дамуының тарихына деген қызығушылықтарын арттыру |
||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих, география |
||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Видео, фото |
||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
“Жет ғажайып” сыры |
||||||||
|
Жоспар |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңдері, уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
|||||||
|
С |
1.Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Топтастыру Білу және түсіну Тақырыпты ашу үшін “Әлемнің жеті кереметі” фотосы көрсетіледі.Оқылым алды тапсырмасы. Ұлы Қытай қорғаны Колизей (Рим, Италия) Мачу-Пикчу (Оңт.Америка) Петра (Иордания) Тәж Махал (Үндістан) Иса пайғамбар мүсіні (Базилия) Чичен-Ица (Солтүстік Америка, Мексика) “Әлемнің жеті кереметі” бейнебаяны көрсетіліп, ондағы әлемнің жеті кереметтерінің атаулары аталады. Оқылым тапсырмасы. 1-тапсырма. Оқулықтағы мәтін оқылады. Мәтін бойынша «Ойтүрткі» айдарысен сұрақтар қойылады:
Дескриптор - мәтіннің мазмұнын анықтайды; - сұрақтарға жауап береді; - детальді ақпаратты анықтайды. 2-тапсырма. 1-топқа: Мәтін бойынша 5 сұрақ құрастырыңдар. Жеңілден күрделіге қарай орналастырыңдар. 2-топқа: Мәтіннен біріккен сөздерді тауып, қалай жасалғандығын талдаңдар. ҚБ. «Қол шапалақ» |
|
|||||||
|
С |
Қолдану . Оқылымнан кейінгі тапсырма. 3-тапсырма. “Мысыр пирамидалары” мәтінін тыңдап, бір-біріңе сұрақ қою арқылы талқылаңдар. Пирамидалардың қандай жұмбақтары мен құпиялары ғалымдарды әлі күнге дейін таңғалдырып келеді? Мысыр пирамидаларының осы кезге дейін сақталуының жұмбақ сыры туралы ғалымдардың пікіріне келісу-келіспеу эссесін (сөз саны – 50-80) жазыңдар. Эссе жазу үшін құрылымын ескере отырып, қарапайым жоспар құру тапсырылады. Эссе талаптары:
Дескриптор - мәтін мазмұнын түсінеді. -мәтін құрылымын ескереді. -қарапайым жоспар құрады. Әр топтан 2-3 оқушыдан құрған жоспарларын оқиды, толықтырулар қажет болса, ұсыныстар айтылады. ҚБ. Бас бармақ арқылы бағалайды |
|
|||||||
|
Сабақтың соңы |
Талдау және жинақтау “Төрт сөйлем” әдісімен тақырып пысықталады. “Екі жұлдыз, бір тілек” әдісімен топтар бір-бірін бағалайды және осы әдіспен кері байланыс береді. Бағалау Үй тапсырмасына тақырыпты бағалау үшін эссе жазу тапсырылады |
|
|||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс |
|||||||
|
|
|
|
|||||||
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
|
||||||||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Египет пирамидалары
Египет пирамидалары
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: ІІІ бөлім Әлемнің жеті кереметі. |
Мектеп: |
||||||||
|
Күні: 10.10.18 ж |
Мұғалімі: |
||||||||
|
Сынып: 6 |
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Египет пирамидалары |
||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
6.2.1.1 мәтіннен негізгі және қосымша, детальді ақпаратты анықтау, түсіндіру; 6.4.1.1 тақырып бойынша жеке сөздер, бірге,бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазу; |
||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Бaрлық oқушылaр oрындaй aлaды: мәтіннен негізгі және қосымша, детальді ақпаратты анықтайды, бірге, бөлек жазылатын сөздерді біледі. |
||||||||
|
Oқушылaрдың көпшiлiгi oрындaй aлaды: әр түрлі жанрдағы мәтіндерді жазу үшін құрылымын ескере отырып, қарапайым жоспар құра алады, біріккен сөздерді анықтайды. |
|||||||||
|
Кeйбiр oқушылaр oрындaй aлaды: қосымша деректерді пайдалана отырып, эссе жаза алады, біріккен сөздерді құрамына қарай талдай біледі; |
|||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Білім алушы
|
||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар орындай алады: біріккен сөздерді анықтай біледі; Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: сөздік құрам,күрделі сөздер,саркофаг- мәйіт салынатын табыт. Известняк тас- әк тас. Диалог пен жазылымға пайдалы тіркестер: дүниежүзілік мәдени дамуға үлес, төртбұрышты пирамиданың биіктігі 147 метр, Шығармадағы тірек сөздер: Хеопс және Джосер пирамидалары,саркофаг,аңыздар,ғалымдардың таңғалысы, |
||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Орта деңгей дағдылары |
||||||||
|
Сабақта қамтылатын құндылықтар |
Әлемдік өркениет дамуының тарихына деген қызығушылықтарын арттыру |
||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих, география |
||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Видео, фото |
||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
“Жет ғажайып” сыры |
||||||||
|
Жоспар |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңдері, уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
|||||||
|
С |
1.Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Топтастыру Білу және түсіну Тақырыпты ашу үшін “Әлемнің жеті кереметі” фотосы көрсетіледі.Оқылым алды тапсырмасы. Ұлы Қытай қорғаны Колизей (Рим, Италия) Мачу-Пикчу (Оңт.Америка) Петра (Иордания) Тәж Махал (Үндістан) Иса пайғамбар мүсіні (Базилия) Чичен-Ица (Солтүстік Америка, Мексика) “Әлемнің жеті кереметі” бейнебаяны көрсетіліп, ондағы әлемнің жеті кереметтерінің атаулары аталады. Оқылым тапсырмасы. 1-тапсырма. Оқулықтағы мәтін оқылады. Мәтін бойынша «Ойтүрткі» айдарысен сұрақтар қойылады:
Дескриптор - мәтіннің мазмұнын анықтайды; - сұрақтарға жауап береді; - детальді ақпаратты анықтайды. 2-тапсырма. 1-топқа: Мәтін бойынша 5 сұрақ құрастырыңдар. Жеңілден күрделіге қарай орналастырыңдар. 2-топқа: Мәтіннен біріккен сөздерді тауып, қалай жасалғандығын талдаңдар. ҚБ. «Қол шапалақ» |
|
|||||||
|
С |
Қолдану . Оқылымнан кейінгі тапсырма. 3-тапсырма. “Мысыр пирамидалары” мәтінін тыңдап, бір-біріңе сұрақ қою арқылы талқылаңдар. Пирамидалардың қандай жұмбақтары мен құпиялары ғалымдарды әлі күнге дейін таңғалдырып келеді? Мысыр пирамидаларының осы кезге дейін сақталуының жұмбақ сыры туралы ғалымдардың пікіріне келісу-келіспеу эссесін (сөз саны – 50-80) жазыңдар. Эссе жазу үшін құрылымын ескере отырып, қарапайым жоспар құру тапсырылады. Эссе талаптары:
Дескриптор - мәтін мазмұнын түсінеді. -мәтін құрылымын ескереді. -қарапайым жоспар құрады. Әр топтан 2-3 оқушыдан құрған жоспарларын оқиды, толықтырулар қажет болса, ұсыныстар айтылады. ҚБ. Бас бармақ арқылы бағалайды |
|
|||||||
|
Сабақтың соңы |
Талдау және жинақтау “Төрт сөйлем” әдісімен тақырып пысықталады. “Екі жұлдыз, бір тілек” әдісімен топтар бір-бірін бағалайды және осы әдіспен кері байланыс береді. Бағалау Үй тапсырмасына тақырыпты бағалау үшін эссе жазу тапсырылады |
|
|||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс |
|||||||
|
|
|
|
|||||||
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
|
||||||||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
|||||||||
шағым қалдыра аласыз
абақтың
басы
абақтың
ортасы













