|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану Атамұра |
|||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 23 сабақ. Ежелгі адамдардың өндірістік шаруашылыққа өтуі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.1.1 көрнекі материалдар негізінде иемденуші және өндіруші шаруашылық арасындағы айырмашылықты анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ежелгі адамдардың өндірістік шаруашылыққа қалай өткенін біледі Өңдейтін және өндіретін шаруашылықты ажырата алады |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: Жасампаздық пен жаңашылдық |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ПЕН ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жаңашылдық - заман талабы |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Ғұндар туралы қосымша мәліметтер жинап кел Құндылық мақсаты: Тарихты сүюге, құрметтеуге үйрету. Жаңа тақырып 1-тапсырма Суреттерге қара.Ежелгі адамдар немен айналысып жатыр? Өндіру және иелік ету деген сөздердің мағынасын түсіндір. Терімшілік пен аң аулау шаруашылық иелігіне жатады Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ Ежелгі адамдардың еңбек құралдарын ермексаздан жасап көріңдер ФС тапсырмасы 2-тапсырма Өндірістік шаруашылық деген не? Ж: Егін егіп, мал өсіру өндірістік шаруашылыққа жатады Сергіту сәті
3-тапсырма Сұрақтар бойынша шағын әңгіме құра 1.Егіншаруашылығы қалай пайда болды? 2.Малшаруашылығы қалай дамыды? Үй тапсырмасы Ежелгі адамдар өмір сүру үшін қандай жағдайларды бастан өткізді? Олар нені үйренді? Сұрақтарға жауап дайында ҚЖ: Топтық жұмыс « Ежелгі заманға саяхат» әдісі Ежелгі адамдардың әрекеттері туралы суреттер арқылы әңгімеле.
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын тексертеді Суретпен жұмыс жасайды Өз ойларын айтады Жеке жұмыс жасайды Жауап табады Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Ғұндар туралы қосымша мәліметтер жинап келеді-1б ҚБ: «Медаль» әдісі
Дескриптор: Өндіру және иелік ету деген сөздердің мағынасын түсіндіреді-1б Жарайсың! Дескриптор: Өндірістік шаруашылық деген не екенін табады-1б
Дескриптор: Сұрақтар бойынша шағын әңгіме құрайды-1б Дескриптор: Сұрақтар арқылы тақырыпты пысықтайды-1б Дескриптор: Ежелгі адамдардың әрекеттері туралы суреттер арқылы әңгімелейді-1б «Грек жаңғағы» әдісі |
Суреттер Суреттер
Ермексаз Қимылдар Оқулық
Оқулық
Кері байланыс парағы |
||





жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ежелгі адамдардың өндірістік шаруашылыққа өтуі 2-сынып
Ежелгі адамдардың өндірістік шаруашылыққа өтуі 2-сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану Атамұра |
|||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 23 сабақ. Ежелгі адамдардың өндірістік шаруашылыққа өтуі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.1.1 көрнекі материалдар негізінде иемденуші және өндіруші шаруашылық арасындағы айырмашылықты анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ежелгі адамдардың өндірістік шаруашылыққа қалай өткенін біледі Өңдейтін және өндіретін шаруашылықты ажырата алады |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: Жасампаздық пен жаңашылдық |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ПЕН ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жаңашылдық - заман талабы |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Ғұндар туралы қосымша мәліметтер жинап кел Құндылық мақсаты: Тарихты сүюге, құрметтеуге үйрету. Жаңа тақырып 1-тапсырма Суреттерге қара.Ежелгі адамдар немен айналысып жатыр? Өндіру және иелік ету деген сөздердің мағынасын түсіндір. Терімшілік пен аң аулау шаруашылық иелігіне жатады Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ Ежелгі адамдардың еңбек құралдарын ермексаздан жасап көріңдер ФС тапсырмасы 2-тапсырма Өндірістік шаруашылық деген не? Ж: Егін егіп, мал өсіру өндірістік шаруашылыққа жатады Сергіту сәті
3-тапсырма Сұрақтар бойынша шағын әңгіме құра 1.Егіншаруашылығы қалай пайда болды? 2.Малшаруашылығы қалай дамыды? Үй тапсырмасы Ежелгі адамдар өмір сүру үшін қандай жағдайларды бастан өткізді? Олар нені үйренді? Сұрақтарға жауап дайында ҚЖ: Топтық жұмыс « Ежелгі заманға саяхат» әдісі Ежелгі адамдардың әрекеттері туралы суреттер арқылы әңгімеле.
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын тексертеді Суретпен жұмыс жасайды Өз ойларын айтады Жеке жұмыс жасайды Жауап табады Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Ғұндар туралы қосымша мәліметтер жинап келеді-1б ҚБ: «Медаль» әдісі
Дескриптор: Өндіру және иелік ету деген сөздердің мағынасын түсіндіреді-1б Жарайсың! Дескриптор: Өндірістік шаруашылық деген не екенін табады-1б
Дескриптор: Сұрақтар бойынша шағын әңгіме құрайды-1б Дескриптор: Сұрақтар арқылы тақырыпты пысықтайды-1б Дескриптор: Ежелгі адамдардың әрекеттері туралы суреттер арқылы әңгімелейді-1б «Грек жаңғағы» әдісі |
Суреттер Суреттер
Ермексаз Қимылдар Оқулық
Оқулық
Кері байланыс парағы |
||





шағым қалдыра аласыз


















