|
Қазақ әдебиеті |
Мұғалім |
Уақыты: |
Кабинет |
|
|
Сабақтың атауы |
Ежелгі дәуір әдебиеті.Түркі тектес халықтарға ортақ мұра. |
|||
|
Мақсаты |
Ежелгі дәуір әдебиеті.Түркі тектес халықтарға ортақ мұра туралы түсінік |
|||
|
Топқа бөлу |
Пазла арқылы топтарға бөлу |
|||
|
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру |
Балалар, бүгін біз бірінші рет шаттық шеңберіне жиналайық! Шеңберге тұрайық, достарымызбен қол ұстасайық! Барлығымыз жақсы көңіл-күйде бір-бірімізге тілегімізді айтайық! Бір-бірімізге қарап күлкімізді сыйлайық! Қол алысып, қәне, біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! Қандай жақсы дос болу! |
|||
|
Сабақтың барысы |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
||
|
Үй тапсырмасын сұрау Қызығушылықты ояту |
«Сиқырлы қоржын» |
Сұрақтарға жауап беру |
||
|
Мағынаны тану |
"Ежелгі дәуір әдебиет"
(VII-XIV ғғ.) деп аталатын жеті ғасырды қамтыған әдебиетіміздің,
ұзақ тарихына қатысты ескерткіштер, шығармалар аз емес. Олардың
алғашқылары деп түркі ру-тайпаларына ортақ Орхон ескерткіштерін
(VII ғ.), "Қорқыт" (VIII ғ.) және "Оғыз-наманы" (IX ғ.)
атаймыз. |
|||
|
Ой толғаныс |
БББ кестесі |
Кестені толтыру |
||
|
Бағалау |
Бағалау пақшаларын толтыру |
|||
|
Үйге тапсырма |
Оқулықтағы тапсырмаларды орындау |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ежелгі дәуір әдебиеті
|
Қазақ әдебиеті |
Мұғалім |
Уақыты: |
Кабинет |
|
|
Сабақтың атауы |
Ежелгі дәуір әдебиеті.Түркі тектес халықтарға ортақ мұра. |
|||
|
Мақсаты |
Ежелгі дәуір әдебиеті.Түркі тектес халықтарға ортақ мұра туралы түсінік |
|||
|
Топқа бөлу |
Пазла арқылы топтарға бөлу |
|||
|
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру |
Балалар, бүгін біз бірінші рет шаттық шеңберіне жиналайық! Шеңберге тұрайық, достарымызбен қол ұстасайық! Барлығымыз жақсы көңіл-күйде бір-бірімізге тілегімізді айтайық! Бір-бірімізге қарап күлкімізді сыйлайық! Қол алысып, қәне, біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! Қандай жақсы дос болу! |
|||
|
Сабақтың барысы |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
||
|
Үй тапсырмасын сұрау Қызығушылықты ояту |
«Сиқырлы қоржын» |
Сұрақтарға жауап беру |
||
|
Мағынаны тану |
"Ежелгі дәуір әдебиет"
(VII-XIV ғғ.) деп аталатын жеті ғасырды қамтыған әдебиетіміздің,
ұзақ тарихына қатысты ескерткіштер, шығармалар аз емес. Олардың
алғашқылары деп түркі ру-тайпаларына ортақ Орхон ескерткіштерін
(VII ғ.), "Қорқыт" (VIII ғ.) және "Оғыз-наманы" (IX ғ.)
атаймыз. |
|||
|
Ой толғаныс |
БББ кестесі |
Кестені толтыру |
||
|
Бағалау |
Бағалау пақшаларын толтыру |
|||
|
Үйге тапсырма |
Оқулықтағы тапсырмаларды орындау |
|||
шағым қалдыра аласыз


