|
Қазақ тілі |
Мектеп: №2 Теректі орта мектебі |
||||
|
Күні: 04.04.2019 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Н.Т.Нурпеисова |
||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқан оқушылар саны: 11 |
Қатыспағандар:- |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ежелгі кітапханалар. |
||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
6.1.2.1 әлеуметтік-мәдени, ресми-іскери тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (өмірбаян, хабарландыру) көтерілген мәселені талдау; 6.4.4.3 үстеудің мағыналық түрлерін ажырату, синонимдік қатарларын түрлендіріп қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: шағын көлемді шығарманың тақырыбын анықтайды, үстеудің мағыналық түрлерін ажырата алады. Оқушылардың көбісі: Тақырыптың аясында мәтінді талдау арқылы ертедегі қазақ жеріндегі білім туралы ақпараттық ұғымын кеңейтеді Оқушылардың кейбірі: шағын көлемді көркем әдеби шығармалардағы көтерілген мәселені талдайды, үстеудің мағыналық түрлерін қолдана отырып, өз көзқарасын білдіреді. |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Берілген сұрақтарды түсінеді; Сұрақтарға дұрыс жауап береді; Тірек сөздерді қолданады; Шағын диалогке түсе алады; ортақ ой, шешім шығара алады; үстеудің мағыналық түрлерін біледі |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пән лексикасы және терминология: Мақсат үстеуі, кітапхана,
кітап,
|
||||
|
Құндылықтар |
Абай шығармаларының құндылығын ұғындыру. Талап, еңбек, терең ой, қанағатшылдық, рақымшылық құндылықтарын насихаттау. |
||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Әлемдегі ірі кітапханалар. |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Жоспарлана-тын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
|||
|
Сабақтың басы 5 минут |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Ұйымдастыру Қима қағаздар арқылы 3 топқа бөлу 3.Сабақтың мақсаты және бағалау критерийлерімен таныстыру. «Допты қағып ал» әдісі (Кітап туралы сұрақтар)
Сыныптастарыңызға қандай кітапты оқуға кеңес бересіз? Неге? ҚБ «Лайк» әдісі арқылы өзара бағалау |
Қима қағаздар Доп |
|||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
1.Ж «Плюс», «Минус», «Қызықты» әдісі Тыңдалым мәтінінен мәліметтер жазу ҚБ «Жақсы, жарайсың, талпын!» сөздері арқылы шағын топта бірін-бірі бағалау 2.ЖЖ «Сөйлемді аяқта» Үстеудің мағыналық түрін сөйлем аяқтауда орынды қолданады. ҚБ «Комментарий» әдісі арқылы өзара жұптық жазбаша бағалау 3.ТЖ «Зерттеуші-Тарихшы-Тіл маманы» Мәтінді түсініп, тақырыбын анықтайды. Сөздердің мағынасына талдау жасайды. Қосымша ақпарат береді Дескриптор: 1.Мәтіннің тақырыбын анықтайды. 2.Сөздердің мағынасына талдау жасайды 3.Үстеудің мағыналық түрлерін қолданады ҚБ «Жұлдызша» арқылы дауыс беріп топпен бағалау |
Тыңдалым мәтіні, таныстырылым Оқулық Оқулық мәтін |
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия «Ақылды кітап» Ү/Т. Алесандрия кітапханасы, Отырар кітапханасы, Даналық үйі туралы мәліметтер әкелу |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ежелгі кітапханалар
Ежелгі кітапханалар
|
Қазақ тілі |
Мектеп: №2 Теректі орта мектебі |
||||
|
Күні: 04.04.2019 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Н.Т.Нурпеисова |
||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқан оқушылар саны: 11 |
Қатыспағандар:- |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ежелгі кітапханалар. |
||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
6.1.2.1 әлеуметтік-мәдени, ресми-іскери тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (өмірбаян, хабарландыру) көтерілген мәселені талдау; 6.4.4.3 үстеудің мағыналық түрлерін ажырату, синонимдік қатарларын түрлендіріп қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: шағын көлемді шығарманың тақырыбын анықтайды, үстеудің мағыналық түрлерін ажырата алады. Оқушылардың көбісі: Тақырыптың аясында мәтінді талдау арқылы ертедегі қазақ жеріндегі білім туралы ақпараттық ұғымын кеңейтеді Оқушылардың кейбірі: шағын көлемді көркем әдеби шығармалардағы көтерілген мәселені талдайды, үстеудің мағыналық түрлерін қолдана отырып, өз көзқарасын білдіреді. |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Берілген сұрақтарды түсінеді; Сұрақтарға дұрыс жауап береді; Тірек сөздерді қолданады; Шағын диалогке түсе алады; ортақ ой, шешім шығара алады; үстеудің мағыналық түрлерін біледі |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пән лексикасы және терминология: Мақсат үстеуі, кітапхана,
кітап,
|
||||
|
Құндылықтар |
Абай шығармаларының құндылығын ұғындыру. Талап, еңбек, терең ой, қанағатшылдық, рақымшылық құндылықтарын насихаттау. |
||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Әлемдегі ірі кітапханалар. |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Жоспарлана-тын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
|||
|
Сабақтың басы 5 минут |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Ұйымдастыру Қима қағаздар арқылы 3 топқа бөлу 3.Сабақтың мақсаты және бағалау критерийлерімен таныстыру. «Допты қағып ал» әдісі (Кітап туралы сұрақтар)
Сыныптастарыңызға қандай кітапты оқуға кеңес бересіз? Неге? ҚБ «Лайк» әдісі арқылы өзара бағалау |
Қима қағаздар Доп |
|||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
1.Ж «Плюс», «Минус», «Қызықты» әдісі Тыңдалым мәтінінен мәліметтер жазу ҚБ «Жақсы, жарайсың, талпын!» сөздері арқылы шағын топта бірін-бірі бағалау 2.ЖЖ «Сөйлемді аяқта» Үстеудің мағыналық түрін сөйлем аяқтауда орынды қолданады. ҚБ «Комментарий» әдісі арқылы өзара жұптық жазбаша бағалау 3.ТЖ «Зерттеуші-Тарихшы-Тіл маманы» Мәтінді түсініп, тақырыбын анықтайды. Сөздердің мағынасына талдау жасайды. Қосымша ақпарат береді Дескриптор: 1.Мәтіннің тақырыбын анықтайды. 2.Сөздердің мағынасына талдау жасайды 3.Үстеудің мағыналық түрлерін қолданады ҚБ «Жұлдызша» арқылы дауыс беріп топпен бағалау |
Тыңдалым мәтіні, таныстырылым Оқулық Оқулық мәтін |
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия «Ақылды кітап» Ү/Т. Алесандрия кітапханасы, Отырар кітапханасы, Даналық үйі туралы мәліметтер әкелу |
|
|||
шағым қалдыра аласыз














